Автор Тема: VW Golf Mk1 1.8 GTi Cabrio  (Прочетена 64177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2015, 20:57:33
Отговор #90

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Мерси Ники.

Откъде мога да взема уплътнения /О-рингове/ + леглата за дюзи - чисто нови ?

Щото имам чисто нови дюзи но искам да сменя и тези неща едновременно а без да съм ги намерил не ми се захваща.
Иначе той сега си работи де - но новото си е ново ,знаеш.

Това беше първото нещо, с което се сблъсках, когато купих колата! Усети се, че покрай един от инжекторите "смуче" въздух. И се получи доста интересно. С о-пръстените нямаш ядове - има ги под път и над път и са едни и същи за доста модели на ВАГ групата. Само да не са много твърди.
С "държачите" на инжекторите може да береш ядове. Доста модели са и са поизчезнали вече. Аз ходих на 4-5 места из Варна и намерих само 1 модел, който изглеждаше да е моя. По-лошото е, че докато вадехме един от старите (този, който беше за смяна) той се ... разпадна ... а тези, които бях купил не бяха "моите хора" и ...ядове. За късмет тези дето го бях купил бяха с по-голям размер ... престъргахме ги ... направихме съответната резба за норматив и ... така времнно закърпих положението. Естествено ми писна да обикалям и да въртя телефони из Варна и веднага поръчах от Герамания   "правилните". В София може и да има нещо залежало, но за Варна не съм сигурен. Зависи от главата и инжекцията ти. Първо разбери с кой модел си.
Това, което намерих е 2рия модел на първата снимка. А моите "хора" са на последната снимка(пак за DX мотор, но само  83/84 година ... нещо такова). Иначе отвътре размера е един и същ на всички показани мисля (поне на  1,2 и последния... за Дигифанта не съм сигурен).


« Последна редакция: Март 31, 2015, 22:54:22 от Nik1600GT »

Март 31, 2015, 21:29:37
Отговор #91

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Мммм дааа ,очаквах го тоя момент - невъзможност да ги намеря налични.
Ами не мога да определя от снимките кои са моите ,щото никога не са сваляни.

Иначе - двигателя е с код KR и К-Jetronik injection.
Поне ако изровиш инфо относно - може да покажеш снимки ,ти бая си наясно с инфото /вижда се/.
Ако можем да ги идентифицираме ,пък после да ги търся ...  ::)

Март 31, 2015, 22:22:34
Отговор #92

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Мммм дааа ,очаквах го тоя момент - невъзможност да ги намеря налични.
Ами не мога да определя от снимките кои са моите ,щото никога не са сваляни.

Иначе - двигателя е с код KR и К-Jetronik injection.
Поне ако изровиш инфо относно - може да покажеш снимки ,ти бая си наясно с инфото /вижда се/.
Ако можем да ги идентифицираме ,пък после да ги търся ...  ::)

Ето ги твоите хора ....и изглеждат да са онази история на първата снимка най-горе  :) или поне много приличат на тях ... оригиналния номер е по-важен и е 034133555A (Golf GTI 16V) и би трябвало да стават и за (поне пластмасата кафявата)

or Golf 1 cabriolet,
from chassis 15-F-000 001->:
- 1.8 engines with K-Jetronic injection

For Golf 2:
- 1.8 90hp (GX)
- 1.8 108hp (RD)
- 1.8 GTi 112hp (EV)
- 1.8 GTi 16s 129hp and 139hp (PL, KR)

For Corrado and Passat 3:
- 1.8 16s 136hp (KR)

немците казват, че ето това е целия комплект  ;)


ами изглежда най-кофти вариант ... бъди сигурен ...но навън ще ги намерим  ;)
има все пак вариант да са като моите или просто това, което е от 2 части на първата и/или последната снимка да е същото/съвместимо ... в немския сайт, от който пазарих моите дават, че тези които аз сложих са и за 2ка GTi без да уточняват, че не са за КР ...


« Последна редакция: Март 31, 2015, 23:53:54 от Nik1600GT »

Април 01, 2015, 13:17:11
Отговор #93

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ето ги твоите хора ....

...ами изглежда най-кофти вариант ... бъди сигурен ...но навън ще ги намерим .

Пускам ти Л.С   :)


... в немския сайт, от който пазарих моите дават, че тези които аз сложих са и за 2ка GTi без да уточняват, че не са за КР ...

Да - всички Einspritzung.   :)
« Последна редакция: Април 01, 2015, 13:29:00 от Toni only Benz »

Април 05, 2015, 21:07:59
Отговор #94

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Вече има и тест на всичко по-горе относно регулатора и дросела. Резултатът надмина всички очаквания!!! Ефекта е като от турбо на 0.3-0.4 бара или нещо подобно. Дърпа зловещо над 3.500-4000 оборота. Динамиката е друга.
А всичко започна от една на пръв поглед безобидна забележка в един руски форум:

mixonoff:
Вот разобрал свой РУД от Audi 100 5 цилиндров. Штука хороша для тюнинга тем что при нажатии педали газа управляющее давление падает на 0,5 бара, лопата дозатора легче начинает подниматся и смесь резче обогащается. Хорошая штука для тех кто имеет дросельную заслонку от Audi 5 cyl.

Малко "сърч" и попаднахме на немската книга за тунинг на 1ци (и не само), където за същото говорят немски инженери.

И ... в крайна сметка ето клип как вървим/динамика след доработките и всичко това, за което иде реч!



Общо взето и настройките на регулатора, и монтажа на дросела минаха доста гладко!
Тук сме на финала с новия дросел ... ориганалният смукател трябва малко да се "отвори" ... нова гарнитура между дросела и колектора ... малко заигравка с жилото на газта и ...  >:D






« Последна редакция: Април 05, 2015, 21:26:53 от Nik1600GT »

Април 05, 2015, 21:36:15
Отговор #95

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Добра работа Ники.   8))

И отново на култовото трасе - Оброчище - Варна.

И аз скоро там ще "опъвам" Зексхцййн винтилера.

Голям фън.

Жалко само че няма да сме с новите дюзи ,щото няма да има време да поръчам от Дойчланд държачите ,да дойдат и да ги монтираме преди да съм тръгнал а и по-принцип мразя прибързани действия .После ще пипам на спокойствие.


Април 07, 2015, 20:14:18
Отговор #96

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Здравейте колеги! От едно известно време търсех нещо, което е "тръгнало" и няма да изкара много. Старо гумено съединение, от което не е добре да "смучем" въздух.  Нещо което у нас го няма ново ... за съжаелние и в Европа на практика го няма  ... а шанса да излезе в наша морга и ... той клони към нула. Става дума за гофрираното гумено съединие, което свързва пластмасовата част на въздуховода с дросела.
Е ... взех оригиналния дросел в ръка и  цяло чудо е, но го намерих след 1часово "дълдисване" в една от варнеските морги  :D. При това твърде читаво. От 16V KR мотор е (най-малко пък от такъв мотор очаквах да го намеря)  и е абсолютно същото като на 1цата. Интересното е, че китайските братя са заели и тази пазарна ниша, но искат поръчка на мининум 50 бройки и в Европа засега търговците не го поръчват въпреки, че е част която старее и се къса, а на пътя има достатъчно 8V GTi и КRи.



Ето го китаеца ...


а това излезе от моргата ... вижда се и още една гофра, която също върши работа ... идеално се "надява" на дросела и по дължина също се "връзва с пейзажа" ... абе една проста гума ама ... не знам с некви силикони за турбо пътища дали нямаще също да стане ... така или иначе въпроса го реших ...
Задочно да благодаря и на колегите от моргата - рових доста без да ме притесняват и не се опитаха спекулират с цената. Все още има и коректни търговци! По този начин се печелят клиенти.
ПС. Пластмасовата част от въздуховода на снимката общо взето не ми върши на  ... дължината и извивките са други ...но гофрата е същата ...
« Последна редакция: Април 07, 2015, 20:29:28 от Nik1600GT »

Април 07, 2015, 22:09:50
Отговор #97

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Браво, Ники, неуморен си! Коя е въпросната морга, щом са добри търговци, нека да ги толерираме и ние. На повечето места са големи отвратяги, все едно не си отишъл да им даваш пари...

Април 08, 2015, 00:16:05
Отговор #98

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
+1 за моргите. Преди няколко дни те видях с колата из Варна ,няма как да не се забележи ,супер  е !

Април 20, 2015, 21:07:48
Отговор #99

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Няколкостотин километра извънградско и малко детокс/на въздух през уикенда ... никакви ядове и отличен разход ... и не само ...