Автор Тема: VW Golf Mk1 1.8 GTi Cabrio  (Прочетена 64137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2015, 19:53:30
Отговор #80

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Нищо против механичната инжекция! И все повече! Излизат доста неща от Ауди (най-вече) и тези дни се сдобих с нещата на снимките по-долу! А последните 2 снимки дават идея за какво иде реч.
Интересно колко хора в БГ са правили това и с какъв успех. Така или иначе при мен скоро ще има интересни новини от "питбокса" по отношение на инжекцията и то механичната, а не някоя друга  ;).
ПС. На първата снимка е перфектен технически дросел от Ауди 100 5так (съвместим с моята инжекция и с по-голяма 2ра клапа спрямо моя дросел) , а на второта - регулатор на управляващото налягане от 2вувалка от ВАГ групата. Разполагам с тази книга в електронен вариант - преведена е на руски очевидно. Ако някой проявава интерес да пише на лични.











« Последна редакция: Март 15, 2015, 20:18:22 от Nik1600GT »

Март 16, 2015, 20:41:20
Отговор #81

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ей, браво Ники. Изглежда ще е интересна трансформацията. А е страхотно, че може да направиш подобно нещо с части, които реално са оригинални!

Март 18, 2015, 20:38:13
Отговор #82

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ей, браво Ники. Изглежда ще е интересна трансформацията. А е страхотно, че може да направиш подобно нещо с части, които реално са оригинални!


Само с оригинлни! Иначе нищо няма и да пипна! Нито пък имам намерение да откривам топлата вода  ;). Между другото след като смених бензиновата помпа и проверихме наляганията, центровката и сместа, нещата са толкова ОК (ще направя 1-2 клипа до 1-2 седмици), че дори не искам нищо да пипам. Но както ще се види от снимките по-долу от (на практика) всички по-важни елементи на механичната инжекция имам читави елементи х2 ... че и х3 ...  и при положение, че не се опитвам да откривам топлата вода, си струва. Ето някой неща от днес.
На първата снимка дебитомера идва от кола, която не е карана на газ и това си личи по състоянието на клапата. Това, което е на колата ми е с номер 0 438 100 100 и както се вижда от таблицата по-долу това на първата снимка е ...пак за моя мотор (DX)  ;). Всичко останало е тествано и само иска почистване. 








« Последна редакция: Март 18, 2015, 20:53:09 от Nik1600GT »

Март 23, 2015, 21:07:31
Отговор #83

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Утре правим реглаж на клапани (с механични повдигачи съм) и до края на седмицата монтираме дросела и регулатора на налягането,  донастройваме инжекцията и  >:D.


Март 24, 2015, 18:05:33
Отговор #84

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Реглажа го направихме и сменихме и гарнитурата на капака. В общи линии всичко беше в норма може и да е правен преди 3-4 години когато са я възстановявали 1чката. Измерихме и компресията - на всички цилиндри е около 12 бара. Свещите изглеждат повече от ОК. И за да не е всичко захаросано - радиатора на парното вероятно е за смяна (омазнява предния прозорец и понамирисва на антифриз в купето като пусна парното) и го байпасирахме. И без това не я карам на -10  :D. А до другата зима има доста време. Остава да монтираме нещата по-горе и засега приключвам.
 ПС. Току що спазарих и една оборудвана глава за 1чка. Мисля, че е доста прилична и идва от 2ка ГТИ 112 коня. Слагана е и на по-късните 1ци кабрио 112 кончета в края на 80те. Кодът на главата е същия като на моята глава с изключение на буквите в края и главата е с хидравлични повдигачи. Глави за Голф по принцип дал Господ, но проблема е, че повечето от тези дето се появяват са от по-късните модели с инжектори на смукателния колектор и не ми вършат работа (ако искам да остана ориганал и да не сменям инжекцията и т.н.).

Ето ни от днес по време на реглажа.


Това е главата, която поръчах.


А ...това беша пред мен в сервиза...Е30ка дрифтарка с двигател от Е46 мисля и около 370 кончета ...имаше и Супра над 700 кончета  >:D

« Последна редакция: Март 24, 2015, 18:13:08 от Nik1600GT »

Март 24, 2015, 20:29:52
Отговор #85

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ники дай координатите - преди известно време ти писах ,забрави ли   ::)

Март 27, 2015, 20:44:38
Отговор #86

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ники дай координатите - преди известно време ти писах ,забрави ли   ::)

Ще дам! Ама на кого точно  координатите:) !?

Колеги, монтажа на дросела и регулатора ги задържах с 2-3 дни. Реших да огледам под лупа (буквално) и да тествам регулатора "оф лайн" преди да го монтирам. Заедно с главата/дебитомера това най-важния елемент на мех. инжекция. Нищо особено не е  по принцип, но все пак си 30на годишен електромеханичен детайл и си иска по-обстоен преглед.  Нямаше неприятни изненади. Единствено платното на мембраната не е първа младост, но мисля има още доста хляб и в него. Проверих горната мембрана - тънкото металното платно/мебраната, О-пръстена ... всичко е ОК. Съпротивлението на изводите на биметалната пластина е точно 23 ома, както си и пише. Пружините са ОК. Има възможност за реглаж както на (хода на) биметалната пластина (а следователно и на началното управляващо налягане и това в "установен" режим), така и на хода (и натяга на пружината) на вакуумната мембрана (тя е "тунинга" и отговаря за обогаятване на горивната смес посредстовом понижаване на управляващото налягане при понатискане на газта), а и на силата на натяга на пружината, която движи мебраната. Така, че въоръжени с манометър тези дни вече действаме!







« Последна редакция: Март 27, 2015, 20:51:56 от Nik1600GT »

Март 30, 2015, 23:24:05
Отговор #87

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Еййй ,забравил си бе човек ,тук в темата ...

Този човек - Христо Мерсинков -  е от "по-старата гвардия". Много интелигентен, има апаратура и пипа с разбиране, и настина разбира от класически инжекции. Мога да ти оставя телефона му.

О`k.

Ники дай координатите - преди известно време ти писах ,забрави ли   ::)

Ще дам! Ама на кого точно  координатите:) !?

Март 31, 2015, 08:41:37
Отговор #88

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Еййй ,забравил си бе човек ,тук в темата ...

Пратил съм ти координатите му на лични. Имай предвид, че по разбираеми причини отказва да прави стари (механични - К/КЕ джетроник) инжекции на газ.

А при мен имаме малък юбилей. Всичко започна така точно преди 1г. на 31.03.2014г.
Тук сме до Дряновския манастир по трасето Габрово-Варна.


А тук сме някъде из Странджа ... повече от 6000 безаварийни километра и много емоции сред природата :)


Готови сме и за новия сезон! А най-големия подарък, който му направих на зверчето за тази 1г. е, че го оставих оригинал! Такъв ще бъде и занапред! Нямам ГРАМ притеснения за механична инжекция, а нещата за които писах по-горе вчера се случиха - монтирахме регулатора на налягането и направихме сътветните настройки, и като резултат - инжекцията и двигателят работят перфектно.
Ето теоретичната характеристиката на регулатора. При нас на загрят двигател управляващото налягане с подключен вакуум коректор го настроихме на 3.6/3.7 бара, а при изключен вакуум   - на 2.9/3.0 бара. Най -важното е, че регулатора се поддава добре на реглаж в доста приличен диапазон въпреки (или пък поради) опростената си (а може би и не чак толкова  ;)) електровакуумна конструкция. Всичко отне не повече от 30 мин. с демонтажа на стария, монтажа и настройките на новия. И ... в крайта сметка резултата се усеща и на педала на газта! Ще има 1-2 клипа тези дни.   


ПС. Има интересни новини и по отношение на Битъла ...
« Последна редакция: Март 31, 2015, 09:36:25 от Nik1600GT »

Март 31, 2015, 13:05:00
Отговор #89

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Мерси Ники.

Април ще ходя към морето с 16V-то и мисля да отида до този човек ,ей така профилактично да го прегледаме.

А за газта е ясно - аз и не съм имал кола на газ досега.

Ники и нещо друго да те питам понеже ти си нясно с частите във вашия край !

Откъде мога да взема уплътнения /О-рингове/ + леглата за дюзи - чисто нови ?

Щото имам чисто нови дюзи но искам да сменя и тези неща едновременно а без да съм ги намерил не ми се захваща.
Иначе той сега си работи де - но новото си е ново ,знаеш.