Автор Тема: Ремонт на Simson SR2 - къде? (Варна)  (Прочетена 5720 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 05, 2014, 14:43:22
Прочетена 5720 пъти

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Взех днес на дядото симсонката в града (Варна) с надеждата избрания от мен майстор да я погледне и постегне, обаче днес останах неприятно изненадан и разочарован. Проблема му е, че цапа свещта доста бързо, а дядото е уверен, че дозира правилното количество масло спрямо бензина. Двигателя явно ще се цепи, защото подозираме заминали семеринги на скоростната кутия. Питането ми е можете ли да ми препоръчате добър и разбран човек, който би могъл да се наеме с евентуален ремонт на моторче което прилича все едно сте го намерили на скрапа като преди това са го прибрали от полето и части за него почти няма. Имам само нов ремонтен комплект за карбуратора за модела му от Германия като иглата е монтирана.

Април 06, 2014, 00:58:30
Отговор #1

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Двигателят не е нищо особено принципно даже е доста елементарен и има доста хора които с удоволствие биха му направили една ревизия поне според мен.Като части всички семеринги задължително се сменят предполагам знаеш как седи въпроса с двутактовите машини и техните семеринги.Другото е лагери и преглед на бутало и цилиндър и може би и сегменти да се наложи.Като цяло щом няма ядове с скоростите общо взето само консумативи се заменят и отделно преглед на карбураторчето и отиде още едни 50 годинки...
/прегледахте ли настройката на карбураторчето? Какво е състоянието на въздушният филтър ? Опитахте ли с друга свещ.

Поздрави.

Април 06, 2014, 02:40:32
Отговор #2

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Пробвахме с друга свещ - цапа я. Двигателя е отварян и сменени цилиндър със сегменти ремонтен комплект (някой в миналото е разстъргал цилиндъра за първи основен ремонт) от Ники скъпия. Въздушен филтър ок по думите на дядото, карб настроен от дядото. Надявам се да я метна в гаража на приятел и да я мислим там.

Април 06, 2014, 16:24:55
Отговор #3

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Трябва да се отваря да се гледа кое е наред кое не е ,но в Варна си нямам и на идея къде може да отидеш интересно и колегите не дават жокери...

Април 07, 2014, 19:54:19
Отговор #4

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 214
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Ако не бързаш мога да му обърна внимание, но няма да мога да се занимавам много активно и само с него.
Обади ми се да ти кажа къде ми е сервиза, да дойдеш да се видим.
Поздрави!
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Април 08, 2014, 00:26:26
Отговор #5

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Мерси, сряда ще гледам да звънна. Ако някой желае да вземе участие в темата да не се срамува  :D

Април 09, 2014, 20:46:52
Отговор #6

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Да се включа и аз... В момента моят KR50 е на 50 км след основен ремонт. Захванах се с двигателя сам, не е сложно освен казаното от колегите за лагери и семеринги, има и едни бронзови втулки в тези двигатели. Трябва да видиш хлабините на осите които влизат в тях вероятно ще се наложи да ти ги направи стругар. В момента и аз съм на същото положение. Много бързо мотора ми цапа свещ, глъхне и загасва. Свеща не е омаслена а с черен нагар. Центровката е наред, тоците ми са наред, карбуратора ми е с нови гарнитури, два пъти го гледах като аптека е чист. Днес сипах чист бензин без масло и така поработи 10 мин. но продължи да дими което ме навежда на мисълта че дърпа моторно масло от картера. Може би и при тебе случаят е същия. Ако ти е изтървала семерингата между скоростна кутия и коляновия вал ще е същата история....Успех!
Simson KR50 '63 г.

Април 09, 2014, 21:14:26
Отговор #7

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Днес оставих моторчето при Smooth_Dog. Ще видим какво ще излезе :) Съгласен съм за сложността на двигателя, обаче не разполагам с никакво място където да го сложа дори.

Април 09, 2014, 21:18:15
Отговор #8

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Така е трудно като няма място, моят си живя с мене цяла зима на масата в дневната  :D
Simson KR50 '63 г.

Април 09, 2014, 21:40:58
Отговор #9

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
@lotlorien, какъв е цветът на изпускателните газове? Син или черен? Ако всичко останало е наред, вероятно проблемът е в карбуратора. Причините за богата смес могат да бъдат износен жигльор, износена дозираща игла (нормално е на трето положение от пет), незатварящ клапан на поплавъковата камера, пробит поплавък, високо ниво на горивото в поплавъковата камера. Нивото трябва да бъде 6мм от горния й ръб. Радиалният луфт на шибъра също трябва да е минимален.

При добре регулирана смес двигателят трябва да може да се форсира с лекота, като при отпускане на газта, относително бързо си възвърне оборотите на празен ход без заглъхване. Пробвай да спреш горивото от кранчето, ако е богат работата ще се нормализира преди да свърши горивото в поплавъковата камера.

В случай, че двигателя смуче масло/въздух от скоростна кутия, може да се развие пробката за маслото и да се наблюдава дали при отпушване/запушване на отвора се променят оборотите на двигателя.

Успех!