Автор Тема: Нов живот за Mercedes W114 280 Pullman  (Прочетена 21779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2014, 20:08:43
Отговор #30

Неактивен s-clasica

  • Публикации: 36
Някакви по точи данни за бай Жоро- да знам къде да търся. Относно отговора от германия - изпратиха пълни схеми за карбураторите , окачването  и историята на колата.От София Балканстар ми офирираха всички части за ремонта ,но доста и от частите вече не ги предлагат.От понеделник колата влиза в сервиз за цялосно разглабяне и реставриране. Имаше доста голямо забавяне , защото не попаднах на достатъчно кадърен майстор за тази работа.

Ноември 22, 2014, 22:39:27
Отговор #31

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
И каква е историята на колата, ако не искаш да я запазиш за себе си.
0890192949 / 0887192949

Ноември 22, 2014, 23:42:26
Отговор #32

Неактивен s-clasica

  • Публикации: 36
колата си е немска поръчка през 1970 . Клиента /немец/ си я получава през 1971год. Но около 80та е в Бг и то в София - регистрирана на жена . около 1983-84 е купена в Пловдив и то с поръчков номер - както е била и в София - тук е страното и интересното .По нататък се вече знае .

Ноември 22, 2014, 23:51:57
Отговор #33

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
впечатляват ме подобни находки  браво и честито и от мен .......не и сменяи цвета моля те това е уникален ретро цвят ....това не е колата на семейство адамс :) ......голяма е за боядисване ...и да качи повече снимки

Ноември 22, 2014, 23:58:25
Отговор #34

Неактивен s-clasica

  • Публикации: 36
цвета няма да се сменя - снимки до 3-4 дни - знам че е интересно  ;)

Ноември 27, 2014, 22:08:22
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Някакви по точи данни за бай Жоро- да знам къде да търся.
В село Марково е Гошо "карбуратора", тел. 0888270672, ако не го е сменил в последните 2-3 г.
« Последна редакция: Ноември 27, 2014, 22:14:32 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 30, 2014, 21:05:59
Отговор #36

Неактивен s-clasica

  • Публикации: 36
Благодаря , още утре ще го потърся - Марково ми е много удобно .

Декември 05, 2014, 22:23:58
Отговор #37

Неактивен s-clasica

  • Публикации: 36
Бай Георги е Велик - искрени благодарности на колегата дал ми контакта . Карбовете светят като нови . Може ли някой да ми каже как да прочистя мотора от старото масло - да ползвам ли промиваща добавка ?

Декември 06, 2014, 11:02:30
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Бай Георги е Велик - искрени благодарности на колегата дал ми контакта . Карбовете светят като нови . Може ли някой да ми каже как да прочистя мотора от старото масло - да ползвам ли промиваща добавка ?

Ами източваш колкото може старото масло, ако не те мързи, свали и капака на картера да го чистиш отвътре /при в115-114 това е възможно и не става трудно/.
И след тая галимация, наливаш 2-3 литра газ за горене.
Въртиш го яко мотора ама само на стартер, с изключена бобина за запалване.
И така с паузи, за не прегрееш стартера, 3-4 пъти въртене на по 1 минута /може и на манивела де  :)) /, да разнесеш хубаво газта навсякъде.
После източваш газта, и наливаш 3-4 литра най-просто масло, и въртиш яко мотора пак на стартер без запалване примерно 1 минута. После почивка да не прегрееш нали стартера, и пак въртиш една минута, за да измести новото масло навсякъде остатъците от газта.

После накрая включваш бобината, палиш, оставяш мотора да поработи няколко минути на място на ниски до средни обороти, и източваш и това масло.
След което вече си наливаш истинското постоянно масло, и си караш колата нормално.
Малко сложно, ама ефективно.  ;)

За цвета, едно странично мнение да дам, то е ясно де какво ще, същото като на колегата Бастард.
Та, грехота е на тая кола да сменяш цвета, особено предвид че е по-рядка версия с 6 цил. бензин мотор, и че е с нетрадиционния за тоя дълга база табакера модел цвят.
Иначе повечето такива удължени 114 и 123 съм ги гледал все черни, което малко или много е по-скучно и отн. масово като наличност.

Па и след години, като я запродаваш, всеки сериозен клиент ще се хване със смяната на цвета, и ще ти сваля и то с основание, цената за това.
Па и няма нищо по-елегантно от тъмносинйото.
За сравнение, и президента на Италия, и английската кралица, ползват само и изключително тъмносини коли, почти никога черни.
То даже и нашия бай-Тошо едно време, се возеше само и основно на тъмносини пури и сомове, никога на черни.
Абе, черните коли са за средна ръка министри, а сините, за истинските аристократи.  ;D
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 11:11:17 от USfan »

Декември 06, 2014, 11:48:32
Отговор #39

Неактивен s-clasica

  • Публикации: 36
За цвета си остава оригинала - но и продаването ще е сигурно в бъдеще че ще ми изяде всичките спестявания , но съм обещал една сватба.