Автор Тема: 2-ро ретро рали "Средна гора" 09-10.05.2014 г.  (Прочетена 4415 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 08, 2014, 10:59:30
Отговор #10

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Ангеле, обади се на Манджука, ще караш...аз за съжеление отпадам...Успех на всички...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 16, 2014, 14:02:56
Отговор #11

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Вчера разговарях с колеги от нашия клуб които участваха в ралито. Отзивите са чудесни, май само сме изпуснали като не отидохме. Някой съфорумец не е ли участвал да пусне снимки и инфо от първа ръка.

Май 16, 2014, 15:09:32
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
fifo и krankenstein да не се срамуват :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 16, 2014, 17:07:13
Отговор #13

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ралито беше много забавно и емоционално. Въпреки няколкото малки грешки в книгите мисля, че всички останаха доволни. Бяха организирани изобилие от специални отсечки.
Имаше и cheet-ари, но то май без тях не може, пък и бяха по-малко от тези в другото рали, в което участвах миналата година. Ние карахме през цялото време и никъде не сме спирали, с цел да забавим темпото и пак взехме 2-ро място в класа до '71-ва  ;)

fairplay


we all have wings, but some of us don't know why

Май 16, 2014, 21:25:41
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз наистина трябва да се срамувам, след миналогодишната победа не само че не успях да защитя титлата, но дори не се качих на стълбицата... след първия ден въпреки глупавата грешка, която допуснахме още в Копривщица все пак се движехме 3-ти в класа /най-масовия/ и 4-ти в генералното, но въпреки старанието да наваксаме в неделя бяхме сред тези, които се подведоха по грешките в пътната книга и изпаднахме от призовите места :-\  Дори засега нямам информация изобщо за крайното класиране извън почетната стълбичка, очаква се то да бъде качено в близките дни на сайта на БАК Ретро. Поне сме доволни, че играхме честно също като колегата Свилен, пък и времето беше благосклонно и не ни валя много... само този офроуд из разкопките по улиците на Панагюрище леко ме изнерви, ама като цяло си прекарахме чудесно. :)

п.п. за малко да забравя да пусна линк към снимките ми http://krankenstein.snimka.bg/auto-racing/rali-sredna-gora-2014.818872.33207404
« Последна редакция: Май 16, 2014, 22:04:17 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 17, 2014, 15:10:05
Отговор #15

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Гюзел Hella , Митак! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 17, 2014, 19:04:17
Отговор #16

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
              Здравейте, да се включа и аз за да изкажа свойто мнение.   Относно пътната книга , имаше само една грешка в самия и край. Беше изпуснат един светофар и 200 метра, но това беше за всички. Който е подходил тактически си е намалил закъснението. Аз също се подведох и закъснях защото исках да вляза в контролата от правилната и страна за разлика от повечето участници. Имаше упреци че съм изпреварил други участници в етап за точна езда. Участвахме с малък автомобил и успяхме да се проврем в създалото се задръстване в края на етапа поради провеждане на Панаир в селото през което минахме. Все пак това е състезание. Друга неточност бяха едни 6 минути в началото на  етапа след Копривщица, които ги имаше в пътната книга но ги нямаше в Пътния карнет. А карнета е най важния документ. Тези наказания ги анулираха доколкото разбрах. Някои участници за поредна година не си четяха пътната книга правилно и объркваха пътя. Организацията беше на доста добро ниво. Имам една забележка относно начина на изчисляване на наказателните точки. В случая е до минута, а би трябвало да е до секунда разлика от идеалното време. Измервателната техника го позволява.
             Идват нови състезания в които всеки ще има възможността  да се представи . Пожелавам успех на всички.
     
« Последна редакция: Май 17, 2014, 19:20:18 от Христо Бабачев »