Автор Тема: Сваляне съединител на Октавия 63 г.  (Прочетена 4202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 16, 2014, 21:25:09
Отговор #10

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
пиша по памет от преди две години...
първо развиваш болтовете на тампона под ск.кутия, май бяха два. задължително надигаш с крик леко двигателя - малко, от към ск.кутия и го подпираш стабилно /не трябва да подпираш кутията, защото ще я сваляш/. това е необходимо защото на ск.кутия е третият тампон, който държи двигателят и ако не го направиш напрежението е такова, че не можеш да свалиш кутията. болтовете на кожуха се развиват,  развиващ лостовата система на педала на съединителя, сваляш жило километраж, махаш тръбичката за смазване на лагера, развиваш болтовете на карето - може да е гумено, може и като моето да е метално, вързваш лагерите на металното каре да не паднат и дърпаш леко подвижната част на кардана назад. след това кутията си излиза. при теб може би е проблем неповдигането на двигателят. после при монтажа последно сваляш крика и стягаш тампона под кутията. 0898708051 Милен при нужда.
« Последна редакция: Април 16, 2014, 21:43:26 от SKODA »

Април 17, 2014, 17:09:01
Отговор #11

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Колеги, благодаря за напътствията и инфото , което ми дадохте. Преборих се с тая пущина. По- нататък ще пусна и инфо в темата си кви съм ги надробил. ;D

Април 21, 2014, 19:31:22
Отговор #12

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Аз съм гледал само на подемника как ще стане , че и моята едвам се движи и превърта би трябвало с малко накланяне на мотора да излезе кутията назад и надолу

Април 21, 2014, 20:27:15
Отговор #13

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
кутията излиза нагоре през купето. отдолу е предпазната скоба, която държи тампона.

Април 23, 2014, 16:41:48
Отговор #14

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Точно нагоре я изкарахме. Маха се кожуха ,който е в купето между предните седалки , повдига се на крик двигателя леко и кутията се изнася нагоре. Сега съм разглобен и чакам добра вест от Чехия. Но сигурно ще е след Гергьовден колетчето. :D