Автор Тема: Стикер "Х" на фаровете на състезателни коли  (Прочетена 3871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2014, 22:13:43
Прочетена 3871 пъти

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Здр на всички
От много време  се замислям и все не мога да се сетя коя е причината старите рали автомобили да имат по един Х на фаровете, я черно тиксо, я друго, ама го имат, ама не всички......
 Айде да видим теориите сега....... :winktongue:
« Последна редакция: Март 14, 2023, 16:15:19 от dido1903 »

Април 24, 2014, 22:23:18
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И аз съм си задавал същият въпрос и не намирам логично обяснение, освен това, че ако по време на състезание се счупи стъклото на фара, тези лепенки придържат по-големите стъкла да не попаднат под гумите.

Април 24, 2014, 22:29:05
Отговор #2

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
това е едното, другото, което съм чувал е, че вибрациите също са проблем и при натоварване и лашкане може да се спука някое стъкло и тия хиксове го придържат да не се спука - нали сте виждали дограмаджии като слагат големи витрини, как има хикс с хартиено тиксо по целите диагонали :)

Април 24, 2014, 22:41:07
Отговор #3

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Кво пукане бе Марто, те тея стъкла са по 5-9 мм и то оребрени, на една педя площ....
А за дограмите - на по два квадрата гладко, ако не е фиксирано и укрепено добре едно рязко отваряне на вратата и е лека нощ..
Дай друга идея.....

Април 25, 2014, 11:05:09
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Само от вибрации едва ли ще се спука, освен ако не е била тръгнало отпреди или е с фабричен дефект, шупла... но при по-лек удар или закачане в друга кола, мантинела и т.н... тиксото има шанс и да спаси фара, това според мен е обяснението.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 25, 2014, 14:36:57
Отговор #5

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Кво пукане бе Марто, те тея стъкла са по 5-9 мм и то оребрени, на една педя площ....
А за дограмите - на по два квадрата гладко, ако не е фиксирано и укрепено добре едно рязко отваряне на вратата и е лека нощ..
Дай друга идея.....
За дограмите има и още едно обяснение, тъй като е нов обекта и хората да не се объркат да минат директно тиксото е доста ефикасно решение.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 01, 2023, 22:03:15
Отговор #6

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
А може би да не заслепяват фаровете, затова хикса минава точно по средата на фара, където е крушката. ???
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 01, 2023, 22:09:17
Отговор #7

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
А може би да не заслепяват фаровете, затова хикса минава точно по средата на фара, където е крушката. ???
Кого да заслепяват .... то при състезание насрещно движение няма?!
retrobs.com

Март 05, 2023, 08:30:24
Отговор #8

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Нещо от личен опит.
Преди години взех една Манта ( голям комплектен гнилоч от София ) толкова изгнила, че праговете и паднаха по пътя. За майтап сложих по един хикс на фаровете с изолирбанд. Когато пристигнахме и е разтоварихме аз се подпрях на капака и стъклата на фаровете паднаха на земята но останаха здрави.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 05, 2023, 10:16:00
Отговор #9

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Насрещно движение няма, ама като се залепиш зад някой, да не мислиш че вижда нещо в огледалата си или около него.Гадно е.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!