Автор Тема: 1978 Solar Gold T/A  (Прочетена 30982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 26, 2014, 17:08:23
Отговор #20

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Мислиш ли да го пребоядисваш в друг цвят защото черен с лентите и орела е брутален като във филма ;)
Classic Cars

Април 26, 2014, 20:45:47
Отговор #21

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
пешо касетофона оригинален ли е.....а задния номер сигурно е квадратен.....събра ли се без огъване

Април 26, 2014, 21:06:03
Отговор #22

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Мислиш ли да го пребоядисваш в друг цвят защото черен с лентите и орела е брутален като във филма ;)

Феникса грешка  O:-)

Опа чак сега прочетох за боята ясно ;)
« Последна редакция: Април 26, 2014, 21:16:33 от Chevy »
Classic Cars

Април 26, 2014, 23:12:20
Отговор #23

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Иво човека ми прати и оригиналния :)
А стоповете са си здрави както писах, те мигачите вече ги свалих днес

Октомври 24, 2014, 11:21:07
Отговор #24

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Преди да мога да напиша нещо в темата получих следното съобщение  :)

Внимание: тази тема не е активна от 180 дни.
Може да продължиш с отговора си или да създадеш нова тема.

Та ясно колко време се пребоядисва Транс Ама.
Драмата с пребоядисването и с освежаването на интериора беше голяма.
Въпреки че ми бяха препоръчани от добри приятели, които уважавам и тапицера и бояджията се издъниха много лошо. :-\  Явно късмета ми е такъв.
Тапицера Мони е в София близо до кръстовището на Борис 3-ти и ул. Житница. Вместо обещаните 2 седмици за свършване на работата ме забави малко повече от 2 месеца и от 9 детайла, които трябваше да направи само един нямаше забележки. Някои от детайлите не могат да се направят отново, защото ако се разлепи кофти залепената кожа върху тях вероятно ще се изпочупят. Най-неприятното е, че една от корите на вратите си я взех с половин метрова драскотина от лицевата страна, която се чудя как да я оправям.
При бояджията Ангел от с. Мурсалево до Благоевград нещата не минаха по-добре. От обещаните 2 месеца, колата я прави 5 месеца. При обработката отдолу на не малко места директно я е напръскал без да я изчисти, та сега ще трябва отново аз да я търкам и обработвам против ръжда. Обеща ми да боядиса колата в камера, но ме излъга. Обеща да ми ремонтира предните спойлери и не ги направи. Колата не е полирана добре. На няколко места трябва да се полира отново, на места изобщо не е полирана. Под лака има забележки - песъчинки и др. Някои детайли не са изгладени добре. Щеше и уплътнения да лепи, едни ламарини, които се прикрепят към праговете да обработва, но и това не направи.
Вероятно на думи нещата звучат по-зле от колкото изглеждат, но фактите са такива.

Както и да е. Историята с майсторите вече е приключена. По-важното е как ще довърша нещата от тук нататък. Все пак повечето са поправими макар да е необходимо още време и пари. Каквото трябва ще го направя, за да стане хубава кола. Имам още много работа и сега е мой ред и от мен зависи крайния резултат.

Ето малко снимки след пребоядисването.






И накрая за душата едно кратко клипче. След пет месеца нямаше как да не го понастъпя малко. Включете си звука на компютрите :)



 

« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 11:34:54 от peter 1978 »

Октомври 24, 2014, 11:29:32
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Изключителна кола ! Важното е да оставиш проблемите зад гърба и да не ти помрачават удоволствието от работата и карането по тая машина . Сигурно се чувстваш като Вин Дизел вътре  :D

Октомври 24, 2014, 11:46:21
Отговор #26

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Петьо,съжалявам за тези мизерии.
От това,колко те познавам мога да кажа,че не заслужаваш такъв краен резултат и такова отношение към колата от страна на "майсторите".
На снимките не се виждат тези дефекти,но щом ти ги знаеш,дано да успееш да ги премахнеш.
Кофти за вътрешните детайли,щом не може да се махне вече сложената кожа.
сега как ще продължиш?
Ще се довериш ли на някой да отстрани проблемите или ти сам?

Октомври 24, 2014, 14:27:37
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Еее, Пешо - супер изглежда Огнената птица поне на снимките :) А дребните забележки по боята не ги мисли чак толкова - тъкмо по-лесно ще преглътнеш предстоящите неминуемо дребни щети вследствие карането. Ако беше перфектна сигурно щеше да ти е жал да я ръчкаш ;) Каквото можеш там ще коригираш, виж за тапицерията наистина е кофти - тя е едно от важните неща да се почувстваш добре като седнеш зад волана... На тоя майстор до Красно село съм му виждал вече на живо "творенията" върху колата на един колега, когото няма да споменавам, за да не се огорчи. На всичкото отгоре майстора си позволи да ме бъзика, че колата била негова. Според мен трябваше да ползваш услугите на момчетата в Гео Милев, хем са ти и почти комшии - при тях не е евтино, но лош отзив за там не съм чувал а и самите те обясняват предварително на клиента какво може да очаква като резултат, така че да няма неприятни изненади накрая. Ако искаш консултирай се там дали и как може да се подобри положението в твоя случай.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 24, 2014, 19:04:33
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Изключителна кола ! Важното е да оставиш проблемите зад гърба и да не ти помрачават удоволствието от работата и карането по тая машина . Сигурно се чувстваш като Вин Дизел вътре  :D

Хе, Пешо е по-млад от мен, ама все пак достатъчно стар да помни артистите карали Трансами в прайм тайма на модела 2 Ген, като Райън о-Нийл и Бърт Рейнолдс например.
Така че на тоя артистки фон Вин Дизел така, с мускули или не, леко издиша като мачо излъчване.
Да не говорим че няма и нито прическа тип кече, нито дори мустаци,  :)) за да изглежда автентично в 70-ски мъсъл.

Ами крайния резултат на снимките поне е ок, друго си е новата боя.
Иначе жалко, че Пешо не се вслуша по-добре в думите ми и мъдрия ми съвет, хаха, преди да почне и тая кола да я прави.
Изрично му акцентирах, ако помни де, това тогава още при боядисването на стария му черния ТрансАм, че у нас в БГ /или пък ако не е ремонта примерно предвиден да се прави в място от поне ранга на примерно Овърдрайв сервиза, където са наистина отлични по отн. на ламарините на ретроколите, а и не само/, каросерийно кола никога не се подготвя тенекеджийно, и не боядисва при един и същ човек майстор.

Все пак тези неща- тенекиджийството и бояджийството, са 2 отн. различни дяла на каросерийно ремонтния занаят.
Особено пък не трябва да се смесват нещата в неспециализирани за каросерийни ремонти сервизи, или пък при разни селски майстори.
Или ако се прави при един и същ човек, то се оставя як период от време не само за съхнене на кита, ами и отстраняване недостатъците при подготовката, преди последното крайно боядисване.
Като разбира се е добре колата да е наблизо където се прави, от спрямо собственика си, че собственика да може да си инспектира стъпките на процеса честичко.

Моя опит в това отношение напоследък, ако става въпрос за американски коли, касаеше цялостната каросерийна реставрация на Мустанга 1969 хардтоп на колегата Стенли, както и само козметичното боядисване на Мустанга 1965 фастбек на братовчедка ми.
И при тези двете коли, ако не бях аз лично висял върху главата на майсторите и теникиджии и бояджии абс. през всеки 3-4 дена /и то колите бяха правени в отн. скъпи за БГ бояджийски сервизи/, резултата щеше да е още яко плачевен.
Така че- доверяй, но проверяй, както е казвал товарищ Ленин, или пък- Сталин.  O:-)
Ама нищо, за следващия път и следващия ТрансАм, надявам се Пешо да приложи теорията за разделното хранене, ахам, реставриране. 

Но, колегите са прави, щом резултата е хубав горе-долу, да забравим проблемите, и както казват немците- Енде Гут, аллес гут. 
Така че щастливи и весели моменти с Транса пожелавам, както и да ме повозиш във вече боадисания звяр.
А и най вече пожелавам да возиш повечко бройки е те такива мацки,  ;) както тая от рекламата в него.
Е за това, баш твоя 2-ра Ген Транс и баш в тоя златен цвят, ще е най-пригоден.  :D



« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 20:21:53 от USfan »

Октомври 25, 2014, 12:40:57
Отговор #29

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
като се полират джантите, липа отпред като се монтира и се лепне феникса, ще стане работата! 

и все пак - черния ми харесваше повече, не знам...

между другото, скоро мернах на снимки някъде камаро от 78-ма, оранжево със софийски табели, та явно модела събира все повече фенове :)