Автор Тема: 1978 Solar Gold T/A  (Прочетена 31038 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 18, 2014, 22:03:24
Отговор #40

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Орелът е супер попадение, с него е много по-автентично!
Като цветове колата лично на мен много ми харесва!
Напомня ми за ранното ми детство, когато както и повечето хлапета от 80-те имах от българските Мачбокси - Понтиак Файърбърд 2-ра генерация... Имал съм ги и тарга, и твърд таван и много им се кефех...
За бояджиите и ретроавтомобилите... Имам многократен опит и не ми се коментира.
А по механичната част нужна ли беше някаква сериозна намеса? Звучи добре по магистралата!

 

Ноември 19, 2014, 13:30:25
Отговор #41

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ами по отношение на механиката са сменени водна и бензинова помпа, кабели, свещи, ангренажна верига, сменени са гарнитурите на карбуратора, капачка на делкото и палец, гумените маркучи на спирачките, спирачната помпа, накладките, спирачните цилиндърчета, пружините на барабаните отзад. Друго мисля, че не е правено. Мотора не е отварян, защото поне за сега работи добре и не пуши.
Ще трябва да си сменя и виското, защото е за смяна. Имам си ново така че и това ще направя скоро.

Ноември 19, 2014, 20:19:25
Отговор #42

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Голям и ЖЕСТОК Автомобил.
Ford weist den weg

Януари 15, 2015, 23:10:12
Отговор #43

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Аз чакам снимки на таблото. Сглоби ли го?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 16, 2015, 13:38:39
Отговор #44

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Да и не само него. Понапреднах с интериора и трябва да постна малко снимки и да разкажа. Надявам се в неделя да имам възможност. :)

Януари 16, 2015, 15:02:59
Отговор #45

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Цяла неделя ли ти трябва?  :D

Януари 18, 2015, 09:58:07
Отговор #46

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Браво Пешо за пролетната сбирка да я видим  O0
Classic Cars

Януари 18, 2015, 23:48:08
Отговор #47

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,

Най-накрая и аз да пусна няколко реда отчет за работата по колата ми.
Напредвам бавно, но славно. :)
След като си взех колата от бояджията направих финална проверка на ел.инсталацията и възстанових тази за реотаните на задното стъкло.
Залепянето на уплътненията и уплътняването на самата кола да не тече се оказа много времеемка и трудна задача.
То не бяха реглажи на стъкла, напасване на уплътнения и тестове, но накрая след 4 проби и реглажи при не много силна струя вода по всички процепи около стъклата и уплътненията само на едно място се появяват 2-3 капки. Това в сравнение с първия тест, който направихме с колегата fifo си е направо успех, защото тогава колата течеше просто от всякъде, включително и от челното стъкло.
Та така най-накрая покрай празниците се заех с активно сглобяване на интериора.
Започнах с таблото - най-времеемката и трудна задача. Добре че разполагах с повече време, а не със стандартния час - час и половина по нощите в работните дни, след като заспят жена ми и детето ми.







Втория етап беше монтажа на новия таван, за който допринесе и половинката ми като придържаше :D





След това продължих с монтажа на панелите в задната част - по-трудна от очакваното задача. Не малка част от тях са тапицирани с кожа и станаха по-дебели. Освен това основата на задната кора тапицера се оказа че я е направил по-дебела и по-широка та беше голямо натикване, докато се напасне горе долу с останалите елементи



След това сложих и новия мокет. Горе долу пасна добре







Финално днес вечерта приключих с оборудването на задната част на интериора, сложих и част от коланите





от утре продължавам с монтажа на останалите колани и с пластмасовите детайли от вътрешната страна на тавана. След това трябва да сложа предните седалки. Централната конзола и тя ще бъде тапицирана с кожа и към края на месеца ще е готова. Панелите на вратите ще трябва да ги преработя и тях преди да ги монтирам. Така че интериора ще е окончателно готов чак към края на месеца. Едва тогава ще продължавам с проверката и повторната защита на пода против корозия.
Накрая едно готино клипче, на което колата работи на място и звука на мотора се чува доста отчетливо в затвореното помещение на гаража. Пуснете си звука на компютрите. :)

http://youtu.be/LhimyzIMmF0
Поздрави




« Последна редакция: Януари 19, 2015, 15:44:40 от dido1903 »

Януари 19, 2015, 17:30:51
Отговор #48

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Хубава работа. За да ти остава повече време слагай жената и детето да си лягат към 20ч. Така поне 3-4 часа ще поработваш по колата  :D

Януари 19, 2015, 20:59:54
Отговор #49

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ти се бъзикаш ама хич не е лесно да слезеш и да работиш след 22,30 след като си се наял и изпил една две чаши вино, в тесен гараж и в тясна кола  :) нищо че е голяма отвън
А пък понякога откарвам до 1 през нощта.
Тази вечер поне за сега малкия няма никакви симптоми на приспиване. Кой знае пак в колко ще сляза :-\
Ама няма отказване и мързел. Сега всичко зависи от мен и искам до два месеца да съм приключил включително и с външния вид.