Автор Тема: 1978 Solar Gold T/A  (Прочетена 30984 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2014, 23:05:37
Прочетена 30984 пъти

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,
Най-после мога да ви представя четвъртия си Транс Ам. :D Не е много за показване, защото е доста каубойски, но все пак предполагам ще представлява интерес. Спрямо стария минах още една година назад, за да стигна най-любимата си моделна година 1978-ма
Та историята започва още от преди да продам черния Trans Am от 1979 г. Попаднах на обява в един американски форум. Като го видях просто си помислих това е колата, но надали ще ме дочака.
Извадих късмет обаче - само два месеца по-късно имах готовност да действам. Наложи се да изчакам продавача няколко месеца, но аз и не бързах. И без това през цялото време не можах да попадна на по-добра кола за възможностите ми. И така през октомври миналата година финализирахме сделката и колата тръгна към България заедно с куп части, които напазарих междувременно.
Транс Ама пристигна в БГ през февруари тази година и веднага влезе в бокса за техническо освежаване.
После Декра, където се сдоби с идиотските задни мигачи, които скоро ще изчезнат, после Автомобилна администрация и накрая днес КАТ. Там имаше малко перипетии, но всичко приключи успешно.
Като техническо инфо за колата си е с оригиналния 6,6, по-мощната версия W72 220 к.с. със WS6 спортното окачване. Има доста екстри като круиз контрол климатик централно, някои от които трябва да се оправят.
Има доста работа по него, но купето му е солидно и няма никъде гнило. Смятам в най-скоро време да го вкарвам в бояджийното, като междувременно ще оправя и интериора. За сега само за таблото нямам идеи как да го направя.
Живот и здраве, може би на сбирката в Благоеврад ще дойда с него.
Ето и някоя снимка
Заминаването от Рено, Невада




Една от минаването на Декра с "Европейски" мигачи


И другите от днес в КАТ



 


Април 24, 2014, 23:40:59
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, Пешо, честита кола, и успешно минаване на КАТ днес! :)

Ето малко снимки и от мен.




Април 25, 2014, 00:00:17
Отговор #2

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Браво Петре оставаш верен на марката,този път си я улучил точната визия. Много е красива ,пожелавам ти по бързо да я направиш и с по малко ядове . На 10 -ти ще я видя на живо  :D .
Кефиш ме яко,Поздрави

Април 25, 2014, 00:08:31
Отговор #3

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Благодаря ти Ники за добрите думи.
А на Люси благодаря за фотосесията :)
Ще искам нова без мигачите и когато колата придобие малко по угледен вид

Април 25, 2014, 00:12:11
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честито за новата придобивка,Петьо!
Това се казва последователност към марката.
Боже,никога не съм знаел за тези безумия в Декра?! Не ми се е налагало. Така ли правят наистина?
Пожелавам ти да стане много по-хубава от предишния Транс Ам!

Април 25, 2014, 07:06:06
Отговор #5

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
ЧЕСТИТО и тук Пешо....!!!
Стискал съм ти палци и се радвам ,че всичко мина успешно...
Пак ти казвам-Транс ама  не го "облизвай"--карай си го така с бойните рани-чистокръвна натурална американска кола,,в абсолютно автентичен вид.....Радвам се много за тебе:)

Април 25, 2014, 09:03:57
Отговор #6

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
страхотна е :)    но все пак черния изглежда някак по-мускулест, въпреки това щом това е правилната кола за теб, значи ще стане дори по-добра :)   успех!

Април 25, 2014, 10:12:21
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, тази маска и на мен ми е най-любима, защото придава характерната отличителна визия на предницата. Какъв цвят смяташ да го вапцаш?
 
п.п. пусни малко снимки и на салона да видим какво толкова те пр'теснява :)
« Последна редакция: Април 25, 2014, 10:16:01 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 25, 2014, 10:32:08
Отговор #8

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Честито! Много е красива. Точно от тези години TransAm и Camaro са с най-добрата визия, поне за мен. Успех. :)

Април 25, 2014, 12:44:43
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря ти Ники за добрите думи.
А на Люси благодаря за фотосесията :)
Ще искам нова без мигачите и когато колата придобие малко по-угледен вид.

Ааа, моля, винаги!  :)
Тия дни ще напускам на порции тук още някои снимки от КАТ, в пълна резолюция, да си ги имаш.
Иначе махнеш ли мигачите, и като теглиш една паста и на тая боя, ще я наснимаме и на някой хубав ЗеЛЕН ФОН, кАКТО ПО ТРАДИЦИЯ с твоите ТрансАми вече стана, хехех,  :)) като С ФОТОСеСИЯТА НА ЧЕРНИЯ ПРЕЗ ПО-МИН ПРоЛЕТ в с. Лозен.  :D



Иначе ето малко снимки и от ориг. салон, да види Кранкенщайн, какво е това неуморим плюш.  :))

Иначе, Пешо каза, че от САЩ си е взел ориг. комплект за замяна с този плюшен салон, та ще си го смени при първа физическа възможност.