Автор Тема: ВАЗ 21011 - Лада 1300 - 13.04.1977 г.  (Прочетена 6160 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2014, 13:22:14
Прочетена 6160 пъти

Неактивен stanimir_qler

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, мисля, че това което ще покажа вече се брои за класика  :)
Новата ми придобивка - ВАЗ 21011 - Лада 1300, една година по-голяма от мен самия, дата на първа регистрация 13.04.1977 г., купена от гр. Разград, поради което на снимките е все още с разградските номера. От тука нататък започва сериозната работа по реставрацията и във вида, в който е била при излизане от цеха в Толияти. Бог да прости човека, който е бил неин първи собственик, не съм го познавал приживе, но мога само да му бъза благодарен, че я е запазил във вида, в който е в момента и с това за мен се спестяват една маса пари и нерви, а на майсторите - работа.
А ето и родното място на моята нова колица - г. Тольятти, Самарская область, СССР /до 1964 г. Ставрополь-на-Волге/:

И Жигулёвските планини напротив, от които идва и името на колата:


А ето я и нея - Червената ми красавица:



Със сигурност отсега знам две неща - ще сменя емблемата отпред на решетката, сдала е багажа, затова ако на някой му се намира - приемам оферти, а също така от проекта отпада измишльотината на покрива - т.нар. допълнителен багажник :


Тук попадам в кадър случайно...  :)

...и решавам да позирам...  ;D


Малко интериор - волана и таблото:


Седалките - покрити са с почти задължителните за соцреализма калъфки и губери - ще отпаднат впоследствие...   :-[



Двигателят /тук като неспециалист ще си замълча :) /:




И ден на отворените врати /и багажници/  :winktongue:




А ето и вече с новите номера - Жигулата вече е с постоянен адрес и почетно гражданство гр. Търговище  ::) Много исках номер от образец № 2, тоест задната табела квадратна и го получих... то пък взе че излезе и на късмет 6007 /направо завършва като на др. Джеймс Бонд/  :) 
И така - Копейката е заснета пред гаража, по-хубави снимки сред природата впоследствие  ;D   


Ето и един дребосък - Жигули, умалено 18 пъти  :))




И ето една примерна визия как трябва да изглежда моята кола след намесата на вещите лица /за цвета не съм сигурен, дали ще остане червен/:



Благодаря за вниманието 8))
« Последна редакция: Април 28, 2014, 09:50:12 от dido1903 »

Април 27, 2014, 14:33:18
Отговор #1

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Честито, колега! И добре дошъл!
Мн. запазено за годините си Жигули. Само радост да ти носи! Въпреки всичко се иска да се пипне тук-там, за да придобие заводския вид, който ти желаеш. Какъв цвят смяташ да го правиш? Това червено и на мен не ми харесва по принцип за такъв модел Лада. Но, щом търсиш оригинала, трябва да си го оставиш.
Квадратния номер лично на мен не ми харесва, идва малко в повече. Голям е за тази маска. 
Макета на Жигулито е страхотен! Изключително детайлен и верен с оригинала.

Поздрави и успешна реставрация :)
« Последна редакция: Април 28, 2014, 09:51:28 от dido1903 »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 27, 2014, 17:15:27
Отговор #2

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Чудесна Ладичка, браво!
Да я стегнеш и да те радва още повече!
« Последна редакция: Април 28, 2014, 09:50:51 от dido1903 »

Април 28, 2014, 11:18:30
Отговор #3

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Честито колега!!! Наистина е запазена много добре в сравнение с почти всичко останало на 30+ години. За цвета...на Ладата горе-долу всичко й отива, но според мен белия кант е задължителен!!!!
http://ladaselecta.com/flash/LADAselecta.com.swf Дано това да ти помогне ако се чудиш за визия.  :)

Април 28, 2014, 13:57:10
Отговор #4

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Честито колега, да вметна само че дядо ми си е купувал 2101 през 1977 г. и съм сигурен че беше с друг волан със спица вътре и други брони с буфери, освен ако няма модификации по това време.
Със здраве и кеф да си я поддържаш и караш.
Имам някакви оригинални чарколяци останали от нашето Жигули.
Bay the way
Отначало всички модели са кръстени  Жигули. Впоследствие след реализация на експорт, французите дали ултиматом на Автоваз Толиати да си прекръсти автомобила за износ понеже на френски си е звучало точно като жигуло. Затова все още се срещат едни и същи модели на Ваз като Лада и Жигули с оригинални надписи.
Друга интересна подробност е двигателя, които има много малко общо с Фиатовия.
Разпределителния вал от блока е преместен в главата, увеличен е работния ход на буталото и други несъществени разлики
Поздрави и лека седмица

Април 28, 2014, 23:38:26
Отговор #5

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Браво!
Честита придобивка и не се съмнявам, че ще стане супер.