Автор Тема: 1962 Cadillac Eldorado Biarritz Convertible  (Прочетена 7442 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 04, 2014, 23:12:17
Прочетена 7442 пъти

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Здравейте ,това е една от чакащите за среща с майстора :D :D

 Cadillac Eldorado Convertible   1962 год.






 



 

 

 

 

 

 

 





 



 

















 






Може би някога е приличала на това ;D

http://www.schmitt.com/viewimage.asp?ID=4632

Дано пак да стане нещо такова.
« Последна редакция: Май 04, 2014, 23:33:12 от niksan 240 »

Май 05, 2014, 09:03:33
Отговор #1

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Е честито Ники пожелавам ти да стане по хубав от Плимута , това е една от любимите ми години от производството на Кадилак  O0

Казвай от къде се появи тва чудо  :)  има ли останалите части абе всичко  O:-)
Classic Cars

Май 05, 2014, 10:40:49
Отговор #2

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Малиии, каква работа я чака тая заготовка, де да можеше като в "Седморката на Блейк" да се възстановяват!
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Май 05, 2014, 17:02:23
Отговор #3

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Е честито Ники пожелавам ти да стане по хубав от Плимута , това е една от любимите ми години от производството на Кадилак  O0

Казвай от къде се появи тва чудо  :)  има ли останалите части абе всичко  O:-)




Здрасти, Кадилака не е мои а на момчето за което работя.Това чудо се появи от едно варово стопанство в София заедно с един Мерцедес V 170 и един Мерцедес 190 мече и ето ги и трите при нас :D








Има някои липси по купето но ще ги набавим и тях,двигателя е в насипно състояние с доста липси и доста ръждясали части  ,скорости има . А имаме и цели двигатели та не е толкова страшно положението ;)
« Последна редакция: Май 05, 2014, 17:11:15 от niksan 240 »

Май 05, 2014, 18:31:38
Отговор #4

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Здрасти, Кадилака не е мои а на момчето за което работя.Това чудо се появи от едно варово стопанство в София заедно с един Мерцедес V 170 и един Мерцедес 190 мече и ето ги и трите при нас :D

Има някои липси по купето но ще ги набавим и тях,двигателя е в насипно състояние с доста липси и доста ръждясали части  ,скорости има . А имаме и цели двигатели та не е толкова страшно положението ;)

Браво, значи твоя клиент е купил тия 3-те коли от Бетонния възел.
Трябва и двамата с него да ме черпите, хаха,  :)) защото като ходих да гледам тогава другите две коли по обявите- Джага Мк 2 и Даимлера, се хванах и поне 1-2 часа общо време в двете отделни халета, дето бяха хвърлени колите и частите, сортирах хвърлените по пода части на Кадилака.
Тоя починалия собственик арменеца на Кадилака, както и там служителите му бяха такива мърлячи, >:D  че абс. цялата странична тапицерия и седалките я бяха затиснали на пода с броните на Кадито, и с други едри негови части.
Абе страшни мърлячи.  :))
Най ме е яд, че предната решетка, каквато е по-крехка, беше и тя под броните на земята.
Тта си играх сума време, да взема да ги подредя относително и прегледам свалените части.
И корите на вратите тия тъпаци ги бяха начупили от хвърляне под други части от други коли.

Иначе това което видях на прима виста в ония ламаринен хангар беше, че липсват двата важни носещи вертикални панела-стени, дето държат предните калници, а и цялата предна част.
Те са на болтове към рамката на предното стъкло завиващи се.

Как да е, тоя зетя на починалия собственик беше казал,че няма никакви документи за колата.
Аз обаче колата я знам отдавна, още като беше в стария собственик в едно село до Банкя- Иваняне.
Тогава с нея имаше отн надлежни бележки и фактури за свалянето и отчет едно време, и купуването и от вторични суровини, с които евентуално би могла пак да се регистрира.

Ако ще те интересуват тия документи, като идваш до София, пиши едно ЛС, и ще мога да те заведа до стария собственик в село Иваняне, дето преди беше колата.
Може да пази документите оня дядка и да ги даде евентуално.
А ако и не сте намерили тия предните стени под калниците може пък още да седят в гаража на стария собственик там и да се вземат и те.

Иначе, това е чудесна кола.  :)
Аз лично имам известен опит с наблюдение на реставрацията на аналогичен 1962 Кади, но модел Флитууд, който е 4 врати седан хардтоп.
Намерих го преди време за един приятел и в рамките на 2-3 години колата се реставрира в отн. оригинален вид, с оригинални скорости мотор.

Проблема по тая кола, която тогава и наблюдавах реставрацията беше, че оригиналните и мотор и скоростите, както и при това кабрио, бяха слагани само на Кадилак модели оттогава, а не на други ГМ марки.
Скоростната кутия беше трудна за правене 4 скоростен автоматик, тотално различна от 2 и 3 скоростните автоматици тогава слагани на другите ГМ марки.
А мотора беше мисля- 389 куб инча, ориг. Кадилак блок.

Така че, ако това всико е леж при кабриото, ако и да се жертва оригиналността, слагай както казваш, кви имаш осмаци и автоматици, и я подкарвайте скоро.  :)
« Последна редакция: Май 05, 2014, 19:00:47 от USfan »

Май 05, 2014, 19:37:50
Отговор #5

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Люси едно голямо Благодаря и имаш едно черпене за труда които си положил.Като идвам на София ще се обадя да се видим,то може и тия дни да стане защото чакам да пристигне контейнер в които имам поръчани неща за Баракудата.

Поздрави.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 19:43:15 от niksan 240 »

Май 05, 2014, 20:41:21
Отговор #6

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Докaто беше в Ивaняне кaдилaкa нaкрaя беше aбсолютно сглобен . Скоростите не бяхa оригинални но нaпрaво си беше комплектнa сглобенa колa и оригинaлния осмaк си беше вътре . Товa  зa 2003 г. когато преговaрях със собственикa дa го купувaм . Бяхме се спaзaрили нa 6000 левa , но ми излязохa пaк документите зa студентскaтa бригада и пaрите отидохa нaтaм .По отношение нa документите ме съмнявa дa сa в Ивaняне зaщото кaто се върнaх кaдито беше продaдено и документите също бяхa при собственикa нa бетоновия възел , но  все пaк нищо не пречи дa се пробвa .

Май 05, 2014, 20:45:41
Отговор #7

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Да разбирам ли, че това е кадилака на Стефан монтьора :'(. Направо не е истина, ако е тя, колата беше комплектна и с внуците му всеки ден я обикаляхме и само се кефехме колко ужасяващо дълга е тая кола >:D :'(
« Последна редакция: Май 05, 2014, 21:55:29 от Andy FX »
Andreev Motorsport TEAM

Май 05, 2014, 22:05:45
Отговор #8

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Еии браво,както сме я почнали ще я разнищим от всякаде тази история :D
Казвайте кой каквато знае пък може да стигнем и до документите,ние също сме ги пуснали за издирване :D
Намерим ли ги ,ще има яко пиене.
А кои е Стефан монтьора,човека от Иваняне ли?


Поздрави Ники.

Май 06, 2014, 13:47:19
Отговор #9

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
А кои е Стефан монтьора,човека от Иваняне ли?

Ако става въпрос за същия кадилак, за което съм вече на 99% сигурен, защото от него знам, че му искаше 6000лв., да.
Andreev Motorsport TEAM