Автор Тема: 1962 Cadillac Eldorado Biarritz Convertible  (Прочетена 7439 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 06, 2014, 14:08:15
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Еии браво,както сме я почнали ще я разнищим от всякаде тази история :D
Казвайте кой каквато знае пък може да стигнем и до документите,ние също сме ги пуснали за издирване :D
Намерим ли ги ,ще има яко пиене.
А кои е Стефан монтьора,човека от Иваняне ли?
Поздрави Ники.

Хах, Ники, за черпенето няма проблем, аз съм слаб пияч, удрям 50 грама ром и съм доволен.  :D
За идването като си насам, звънни ми на 0898-644162, или пиши едно лично и с твоя тел, и ще се доуточним да се видим.

Ами, стария собственик Стефан от Иваняне, беше ТИР-аджия през 70-те и 80-те, и бивш национален състезател по мотокрос.
Монтйор не е бил особено добър, даже никак, нито предполагам и по професия, по скоро беше- квартален в района на село Иваняне автомърляч.  :))
Повечето му негови ретроколи си ги разглоби, разхвърля по двора и по улицата пред него, и окепази от държане под природните стихии или сред мишките в гората.  ^-^

Иначе, докато през 90-те години карах по-редовно карах тогавашните ми Джагове седани ХЖ серия 1 и серия 3, ходех по редовно при него него за разни части по тия ХЖ модели.
Той беше събрал по онова време 2-3 броя ХЖ6 седани и цели 3-4 броя от по-ранните МК 1 Мк 2 седани.
Но общо взето, той имаше навика да ги продава на тройни и четворни цени на примерните цени за всякакви части, спрямо примерните им цени в Германия и Англия тогава. 
Така че на цени и за коли, Стефан винаги си е бил алчен.   :))

Та от ония ходения, помня и Кадилака тогава.
По онова време през 90-те, той пак беше разглобен, а Стефан се хвана да го сглобява, и вече да му иска надута цена, именно след някъде 2000-2001 година, когато го е гледал и Пешо вече отн. сглобен.
А през 90-те, преди както беше пак разглобен, специално на мен го оферираше, а и сигурно на други, Кадито за само 2000 долара първа цена.

А единствената хубава нераглобена от него кола е Джага Мк 2 на колегата Орлин Лилков, бившия председател на БАК Ретро през края на 90-те години.
Тоя Джаг, оригинално сребрист с червен винил салон, си беше хубав и в движение и Стефан като я купи през 80-те.
И така или иначе, не успя да я окепази и разглоби англичанката,  O:-) преди да я продаде на колегата Орлин някъде през 1992 година ако помня точно.

То и аз предполагам че Стефан е дал Фактурите и Д-тите на Кадилака на арменеца, ама пък може да пази копия от тях.
А и някакви други части да са останали от Кадито в гаража му.
Там при него си беше як хаос и имаше купища боклуци, така че не бих се учудил, арменеца ако не е успял да вземе абс. всички части с колата при придобиването.  :)
« Последна редакция: Май 06, 2014, 15:01:33 от USfan »

Май 06, 2014, 19:07:27
Отговор #11

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Люси не е важно кои колко ще изпие ,а да седнем на масата и да ни върви приказката.
Да ти кажа и аз не съм много голям пияч. Телефона ми е 0897997656 ще се чуем ,а може и на Благоевград да се видим.
Поздрави.

Май 07, 2014, 14:11:48
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ок, записах ти телефона, като се видим и седнем някъде, ще си изкараме весело.  :D
Ами аз не си знам точно програмата чак до последния момент дали ще дойда до Благоевград на 10-ти,  или направо на 17-ти за Ретропарада, защото 10-ти е работен ден.
Ама така или иначе, все едно, на 10-ти или 17-ти, най-вероятно ще се видим някъде на юг.  :))
« Последна редакция: Май 07, 2014, 14:29:06 от USfan »