Автор Тема: продавам части за Гранада  (Прочетена 5062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 23, 2016, 15:56:52
Отговор #10

Неактивен ford_v6

  • Публикации: 18
Колега, ще се опитам да обясня някои подробности. Автомобилът, от който е свалена ск. кутия от снимката не е оригиналният, на който е била монтирана, така че не мога да кажа твърдо от коя точно модификация Granada е била заводски. Но мога да кажа твърдо, че е съвместима с V6 (от 2000 до 2800cm3) и V4 (1700cm3) двигатели на Ford от по-късното поколение. Какво имам предвид под по-късно поколение - един колега искаше да я монтира на Capri 2-ка, но се оказа, че има разлика в размерите на първичния вал на кутията (дължина и диаметър на шийката на вала за лагерчето в маховика; диаметър и брой на шлиците за феродовия диск) от неговата кола спярмо моята кутия. След доста ровене в нета се оказа, че около началото на 80-те години от Ford правят леки изменения, т.е. това имам предивд под по-късно поколение, без да цитирам модификации на Granada, Taunus, Capri, Sierra и т.н.
Ако имаш нужда от тази кутия за замяна на съществуваща твоя, трябва да измериш първичния вал на твоята и след това да ги сравним с моята, за да гарантираме съвместимост.
Ако двигателят ти е редови 2000cm3 OHC (Granada, Taunus, Capri, Sierra, Scorpio и т.н.) - тогава проблеми няма, защото имам точно за него друга 5-ст. кутия с камбаната.
Дано съм бил изчерпателен. В началото на обявата ми съм си написал тел., така че може да го ползваш при още въпроси, че ме заболяха пръстите от писане. Поздрави!

Ноември 27, 2016, 17:48:57
Отговор #11

Неактивен ford_v6

  • Публикации: 18
Добавям комплект нови тампони за предния мост (триъгълни тампони за магарето, кръгли тампони за щангите на долните носачи към магарето, буфери за горните носачи и тампончета за биалетките).
Комплет всичко за 110 лв. Стават и за двете поколения Granada. За желаещи мога да включа и нови шестостенни гайки за щангите на долните носачи.
Тампончетата за биалетките са 6 броя, като 4 от тях са комплект, а останалите 2 са малко по-ниски, но понеже са чифт могат да влязат в употреба.


Януари 19, 2024, 00:40:30
Отговор #12

Неактивен ford_v6

  • Публикации: 18
Обръщам се към колегите, които се интересуват от Форд Гранада и Таунус 20М P5 - предстои ми да се освободя от доста едрогабаритни части, главните от които:
- за Гранада МКI и МКII - калници, предни и задни капаци, резервоар, магаре на преден мост, задни мостове, двигатели, скоростни кутии, задно стъкло (МКII), кормилна рейка без хидоусилвател, радиатори, парно, разни компоненти;
- за Таунус 20M P5 (1964 -1967) - оборудвани здрави врати за 4-врат седан, капаци, брони, кормилна кутия, скоростни кутии, преден и заден мост, ресори, задни светлини и каквото е останало.
Тъй като интересът през годините е бил почти никакъв (с изключение на някои познати хора тук), надеждата ми е, да се намерят колеги, които да ги спасят, защото на мен ми пречат, а съм започнал разчистване. Цените ще са символични, за да си оправдаят дългогодишното съхранение, някои неща дори мога да подаря. За едрогабаритните ламарини вероятно ще оставя времеви толеранс в рамките на близките месец - два.
Не следя форума редовно. Тел. 0887197570.

Януари 19, 2024, 14:11:12
Отговор #13

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Колега, аз проявявам интерес към Р5. Можеш ли да ми пратиш (евентуално и на лично) някакво списъче с цени и евентуално снимки. Моят е двуврато купе (20MTS Hardtop), така че части от 4-вратия седан не ме вълнуват. Но много други части са еднакви... https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2970.0.html

Януари 19, 2024, 14:50:11
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
За сведение и ако може да е от полза: колегата влиза тук веднъж на няколко години. Използвай телефон...

Януари 19, 2024, 15:11:07
Отговор #15

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
ОК, ще му звънна... :D

Януари 20, 2024, 00:34:36
Отговор #16

Неактивен ford_v6

  • Публикации: 18
Колегата dido1903 е отговорил абсолютно правилно! Списъци да правя нямам време, така че направо ми се обади по тел., за да се разберем. Адмирации, че възстановяваш 20М P5, за него имам и двигател (V6) със започнат ремонт (шлайфани глави, шлайфани цилиндри). Ще се радвам да помогна, с каквото имам.