Автор Тема: Проблем с обезвъздушаване на спирачките Мерцедес 123  (Прочетена 3472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2014, 13:42:08
Прочетена 3472 пъти

Неактивен phant0maz

  • Публикации: 13
Здравейте колеги, проблема ми е следния:

Колата е 123-ка с 240 дизел двигател. Доста се нагряваха задните джанти ,едната дори пареше. Един ден докато карах педала на спирачките потъна ,трябваше да припомпя 2-3 пъти докато колата спре. След като изстина спирачките работеха нормално ,но пак се нагряваха джантите ,задните две. Свалих апаратите и буталата бяха спекли. Което можах раздвижих ,останалото смених, монтирах апаратите ,но празни от към течност .като ги свалях си течеше течност от маркучите нормално ,може би загубих около 20-30мл течност докато успея да затворя отвора на маркуча с дървена клечка. Колата стоя така 2 дена докато оправя буталата на спирачните апарати. Вчера ги сглобих и както казах ги закачих към маркучите без да има течност в апаратите. Отворих пробката от задния ляв и започнах да помпя с педала като се надявах да започне да изтича от пробката нещо... но уви само леки пръски. Така около 20 натискания на педала. После вече реших ,че трябва да прочета как се прави. Вероятно съм вкарал доста въздух в системата ,защото сега се опитвам да ги обезвъздуша "по метода за обезвъздушаване от сам човек" : пълня шише със спирачна течност потапям маркуч вътре ,а другия край на маркуча свързан към пробката, която е леко развите. И така не знам колко пъти помпах тоя педал ,но излизат само мехурчета а по маркуча има на отделни места само стълб от течност. Съда под капака е пълен със спирачна течност, пробвах с развита капачка ,завита капачка ,изгасен мотор ,запален ... едно и също е. Не знам какво трябва да се направи ,който е запознат нека помогне! Благодаря!

Май 10, 2014, 14:31:42
Отговор #1

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Английската фирма Gunson имам всякакви чудеса, които помагат на домашния механик. Аз ползвам това за еднолично обезвъздушаване на спирачки:

[jwp=640,380,image]http://youtu.be/Lz8t6ZkVSQM[/jwp]

Май 10, 2014, 16:09:31
Отговор #2

Неактивен phant0maz

  • Публикации: 13
Почти си направих такава система за обезвъздушаване ,но резервоарчето за течността ми има 2 преливника които са затворени с гумени уплътнения тип капачка ,които са напукани и издиша през тях ,така че не мога да ползвам налягане за обезвъздушаването ,но пък успях да обезвъздуша по стандартния начин като долях течност до ръба на казанчето, оказа се че е била недостатъчна ... идваше ми да се гръмна, какво ли не мислих и правих ...