Автор Тема: XV-то ретро рали „Розова долина” 2014 – 14-15 юни  (Прочетена 16380 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 18, 2014, 13:42:35
Отговор #50

Неактивен didima

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Много благодаря! Не знам името на фотографът, той само каза че мога да получа снимките от сайта! Детето беше с тениска с номер 28.
колата беше тази
Отново благодаря за съдействието! Ще чакаме с нетърпание!  :) :) :)

Юни 18, 2014, 14:24:30
Отговор #51

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Резултати от майсторското управление  ;)


Юни 18, 2014, 16:36:33
Отговор #52

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799



Юни 18, 2014, 18:04:05
Отговор #53

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Традиционно организаторите  направиха всичко необходимо,за успешното протичане на ралито.Резултат от което беше отличното настроение на участниците. Аз също се постарах по време на състезателните етапи,в резултат на което заех първото място в генералното класиране и съответно първото място в класа до 60 г.
Извънсъстезателната програма беше такава,че тези които са се колебаели дали да участват или не, и са се отказали,може само да съжаляват.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 18, 2014, 18:51:52
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Боби, благодаря за резултатите от 2-рия ден - сега виждам, че корекциите, които направихме след първия етап са дали резултат - два пъти по-добро време... на Родопи ще се борим вече за 0.00 :) Същото важи и за съдийството на последния етап - подобрението беше налице. Само ме е яд за грешката на финала на майсторското, на всичкото отгоре колата ми изгасна и така загубих поне 3-4 с :-\
Жоро, честита победа! Не бях изненадан, понеже имаш голямо предимство с опита си като бивш съдия в това рали... трябва да караш и на другите ралита, по-интересно е когато конкуренцията е силна ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 19, 2014, 16:09:42
Отговор #55

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Резултати по класове









Юни 19, 2014, 17:50:21
Отговор #56

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Жоро, честита победа! Не бях изненадан, понеже имаш голямо предимство с опита си като бивш съдия в това рали... трябва да караш и на другите ралита, по-интересно е когато конкуренцията е силна ;)

Благодаря Митко! Опита ми като съдия ми помогна единствено да видя веднага грешката на съдиите при отчитането на времето на първия етап в Чирпан и да ги уведомя.Но тази грешка бе видяна и от повечето участници,начина на отчитане бе точно описан в книжката.Грешката беше еднаква за всички и бе коригирана веднага, а вечерта на списъците с резултатите бе посочено реалното време.
Иначе ние навремето,в по трудните години,съдийствахме на обществени начала, сверявахме  часовниците помежду си и си се движехме с ретро колите.Сега всичко е професионално, Юлий Славов е спортен съдия от всички йерархични нива.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 19, 2014, 18:03:56
Отговор #57

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, прав си за ролята на човешкия фактор, но само той не е достатъчен... следващият път трябва да се обърне повече внимание не само на точното засичане на времето, а и на рзстоянието... имаше на ралито дори екипажи с трипмастери, според които особено последния етап излиза по-дълъг спрямо изчисленото с поне 100-200 м. което обърнато в секунди никак не е малко. Затова тези като мен примерно и Бабачеви, които заложихме на тактиката с точното пилотиране без избързване в началото и забавяне за корекция точно преди финала не постигнахме върхови резултати, въпреки старанието и точните сметки...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.