Автор Тема: Ретро парад в Трейшън Клифс Голф резорт - 25.05.2014 г.  (Прочетена 6122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 28, 2014, 18:50:47
Прочетена 6122 пъти

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
На 25.05.2014 на голф игрището на което работя се състоя парад с коли от Румъния, Австрия и Италия.
Взех участие с моя скромен автомобил. Качвам малко снимки. Колите бяха много добри и класни.
Преценете сами.













« Последна редакция: Май 30, 2014, 17:57:32 от dido1903 »
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 28, 2014, 21:07:52
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Аа, вашето игрище е истинска приказка.  :)
Като релеф, денивелация, променливи ветрове, и свързаната са тези неща трудност, Трейшън Клифа е просто без еквивалент у нас, че даже и в Европа.

Аз, макар и да съм доста слаб ентусиаст в този спорт, и нередовно да практикувам, чат-пат идвам при вас да играя.
То покрай тия мои идвания лятото се оказа, че и от много време се познаваме бегло и с вашия директор- Веселин.
Още отпреди бая години, преди той да си смени хубавата българска фамилия с по-аристократичната сегашна.  ;D

А тук по нашия Форум има и някои доста по технични и по-редовно практикуващи голфъри.
Та те ако дойдат при вас някой път, наистина ще оценят невероятната красота и предизвикателство на вашето игрище.

А по темата с колите, да, тотално добра селекция.
Два Моргана накуп да видиш в Източна Европа, че и И-тайпи в добавка, наистина си е постижение.

Специално Триумфа ТР5, съм го виждал и малко покарвал даже, преди 4 години, като беше дошъл в София на един Конкурс по елегантност през 2010 година на х-л Хилтън.
Тогава тази кола заслужено спечели 1-та награда, и то при подобна силна конкуренция.

Иначе на Трейшън клифа като ходя, ако се отвори някое хубаво паркомясто за фон с морето отзад, и аз съм снимал там някои от коли /които за съжаление, не са толкова стари и интересни като тези от конкурса.
Ето на тия снимки, с Мустанга ми бях дошъл за отриването на игрището, някъде през пролетта на 2011 година мисля беше.



А тук пък, 2 години по-късно, през миналата година, Голфетата ми 1-ца, покрай ходенията ми в течение на почти седмица за един турнир, съм я хванал в бая повече ракурси, и с даже още по-хубави гледки отзад.
Това беше пак през пролетта, началото на месец Май 2013, като бях канен за официален гост  O:-) на кръга от Волво Мача Плей турнира при вас. 
Както се вижда от снимките, разнообразието на терена и стиковката на всичките там грийнове и феъруеи, със скалите и на фона на морето, са просто изключителни.
Мястото е наистина страхотно.   :D



Жалко само че този ретропарад някак си може би не сте го обявили по медиите, или пък е бил по-рестриктивен.
Във Варна също има някои колекционери с известни бройки също толкова качествени и отн. редки коли както тези тук, така че можеше да интересно и те да бяха дошли за цвят.
« Последна редакция: Май 28, 2014, 21:14:17 от USfan »

Май 28, 2014, 21:25:54
Отговор #2

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Ако говориш за Веселин Савоя, той не е директор на игрището а един от менаджерите и се занимава с прошопа и игрите на голф
конкретно. Това няма голямо значение.
Парада беше организиран от румънска страна и предната вечер поискаха да посетят нашето игрище за фото-сесия. Нямаше време да предупредя хората от Варна защото аз научих към 20ч. Преди две години за 1 юни организирах международния парад да се отбият
при нас и имаше официален обяд и награди. Тази година смятам да организирам събиране на автомобили за 1 юли и когато съм наясно с организацията ще информирам и форума за всички които искат да участват от цяла България. Дори мога да направя изключение и да
поканя привърженици и последователи на Орлин Пенев.
Ако се случи да дойдеш на игрището ще се радвам да се запознаем. Когото и да попиташ за главния инженер ще ме намерят.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 28, 2014, 22:05:13
Отговор #3

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ако говориш за Веселин Савоя, той не е директор на игрището а един от менаджерите и се занимава с прошопа и игрите на голф
конкретно. Това няма голямо значение.
Парада беше организиран от румънска страна и предната вечер поискаха да посетят нашето игрище за фото-сесия. Нямаше време да предупредя хората от Варна защото аз научих към 20ч. Преди две години за 1 юни организирах международния парад да се отбият
при нас и имаше официален обяд и награди. Тази година смятам да организирам събиране на автомобили за 1 юли и когато съм наясно с организацията ще информирам и форума за всички които искат да участват от цяла България. Дори мога да направя изключение и да
поканя привърженици и последователи на Орлин Пенев.
Ако се случи да дойдеш на игрището ще се радвам да се запознаем. Когото и да попиташ за главния инженер ще ме намерят.

Аз бих дошъл с удоволствие, хем да изплакна окото, хем да поиграя. Много класни автомобили са минали ония ден, жалко че е решено спонтанно, ако знаех предварително....

Май 28, 2014, 23:47:22
Отговор #4

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Дали за игра или просто разходка, всеки е добре дошъл, а ако е с ретро кола още по-добре.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 29, 2014, 08:54:31
Отговор #5

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Ееееее,никъде не ми попадна предварителна информация за това събитие.Щях да отида да го  разгледам с удоволствие.Мястото е уникално и е направено и е много красиво.

Май 29, 2014, 09:58:23
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Ако говориш за Веселин Савоя, той не е директор на игрището а един от менаджерите и се занимава с прошопа и игрите на голф
конкретно...... Тази година смятам да организирам събиране на автомобили за 1 юли и когато съм наясно с организацията ще информирам и форума за всички които искат да участват от цяла България. Дори мога да направя изключение и да
поканя привърженици и последователи на Орлин Пенев.
Ако се случи да дойдеш на игрището ще се радвам да се запознаем. Когото и да попиташ за главния инженер ще ме намерят.

Аха, да, Савоя. Малко като бившата италианска кралска династия.  :))
Той така в тоя аспект ми се представи, още през 2012 или 2013, че е уж нещо като Ол Естейт Мениджър станал,  ;) или аз поне така грешно може да съм разбрал.
Как да е.

Ами това за 1 Юли е чудесно.
Аз лятото редовно имам командировки по Албена и Златните, така че кажи-речи през седмица съм наблизо до вас.
Та ако се стиковам да съм в района за първи Юли, ще дойда за ретросъбирането с удоволствие, и ще ми е приятно да се запознаем.
Хем сега в момента в Албена си държа една Маздичка Миата, да я карам като съм там.
Тая година нали модела прави тържествено 25 години, та може да е интересно да дойда с нея.
Ако и да е не баш Олд, а само Янгтаймер, може и да обогати събирането.

Ами то предполагам ще се пусне анонс и за това ретросъбиране и по Фейсбук страницата ви.
Имам много познати ретрофенове, които с удоволствие биха дошли до Трейшъна, /някои от тях имат и страхотни олдтаймери/, ама примерно тук по Форума не влизат, или страницата на ретроклуба във Варна не я гледат.
Примерно, освен на страницата на Голф-клуба, и един Евент ако се направи по Фейсе-то, и се пусне линка тук, може да го препратя.

А тази твоята костенурка е жестока станала с тази двуцветна комбинация. 
Нея детайлно я разгледах на Спасовден миналата година, ако е била една същата една бяло-зелена, тази твоята дошла.
Беше даже и мисля с една купа наградена.
Наснимах я доста от разни ракурси.   :)

« Последна редакция: Май 29, 2014, 10:29:20 от USfan »

Май 29, 2014, 18:21:50
Отговор #7

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Миналата година на Спасов ден беше моята костенурка, наградата ми дадоха, заради това че
беше единственния автомобил дошъл от най-далеч на ход. Тази година ще го пропусна за съжаление.

Днес разговарях с ретро клуб Перла от Варна и ще има събитие при нас, но няма да е на 01 юли.
От клуба ми казаха, че имат уговорки за средата на август да се прави посещение на Каварна и
евентуално да се ходи до Мангалия. На 3 юни имаме среща с кмета на Каварна за да уточним
подробности и може би ще обединим посещението на Каварна с минаване през Трейшъна,
придружено с обяд и конкурс с награди. По този начин смятам, че ще се съберат повече коли.
Започнах да подготвям менюто за обяда с главния ни готвач, като цената разбира се няма да
бъде по нашите редовни цени. Ще се опитам да го направя до 20-25лв на човек.
Имам уговорка и някои телевизии да отрязят събитието.
Информация ще има на сайта ни и фейсбук когато всичко е уточнено и решено.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 30, 2014, 13:23:15
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Екстра таман тогава ще има повече туристи и евентуална публика.
Аз целия август съм наблизо, та ще дойда.
Като по страничен човек бих казал, че ще е чудесно именно максимално голям брой и интересни Варненски ретроколи да се съберат заедно.  :)
Ами тогава Конкурса по Елегантност на Перла клуба ще е в края на август ли?

Май 30, 2014, 22:00:41
Отговор #9

Неактивен svetlozar_sv

  • Публикации: 66
  • [url=http://urls.su/flines][img]http://forum-lines
добре де , защо привържениците на Орлин не ги обичаш, какво лошо сме направили  :D