Автор Тема: Да си спомним за Фреди  (Прочетена 3507 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2011, 12:36:53
Прочетена 3507 пъти

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес се навъшват 20 години от кончината на великия Фреди Меркюри (Фредерик Буласра), вокала на легендата Куин.
Нека си спомним за човека, музиканта и твореца , оставил ярка диря в рок музиката и музиката изобщо.
Почивай в мир Фреди!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 24, 2011, 13:09:17
Отговор #1

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ще остане завинаги в историята на музиката.
 Вечна му памет





Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 24, 2011, 13:56:31
Отговор #2

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Farrokh Bulsara, не Фредерик, Кире.
Вокал на най-любимата ми група. Велик музикант, който до последните си няколко дена не остави музиката. Спомням си колко тъжно ми беше като разбрах, че е починал. После си спомням специалното гланцирано списание за Фреди, издадено от в. Ритъм няколко месеца по-късно. Много интересни неща пишеше в него и имаше много фотографии.
Who wants to live forever anyway...?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 24, 2011, 18:43:32
Отговор #3

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вижте как забравих... Благодаря за напомнянето! Каквото и да кажа за Фреди ще е малко! Просто любимия ми изпълнител! Доста често гледам концерта на Уембли през 1986_та... Това е било нещо неповторимо! Една от мечтите ми,които никога няма да се сбъднат е да съм там ::)

Има мит ,че когато е написал песента ''The show must Go On'' Фреди е знаел че не му остава много.
Ето един хубав клип с тази песен,в който са събрани доста хубави моменти на сцената.

http://vbox7.com/play:0b57ecb1


Това е откъс между 2 песни ,много радва :) http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-xQhmN5JPHI#t=388s
Ако не възразявате,утре ще пусна малко снимки и клипове от личната колекция.

My make-up may be flaking,
But my smile, still.....stays on!



И великата бохемска рапсодия с превод:

http://vbox7.com/play:13840c61

Преди година в класацията на VH1 даваха топ 10 на Queen и тази беше на 1-во място. Втора мисля, че беше We are the champions. 3-та - we'll rock you.


А и нещо много яко ,което намерих под песента пусната от joro-120L :

We should make a deal with god. We give him Justin Bieber, Mylie Cyrus, Lindsey Lohan, and the Jonas Brothers and he give us back Freddie Mercury....
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 18:57:24 от didotooo »

Ноември 24, 2011, 23:00:27
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров


Има мит ,че когато е написал песента ''The show must Go On'' Фреди е знаел че не му остава много.
Ето един хубав клип с тази песен,в който са събрани доста хубави моменти на сцената.


Дидо, не е мит. И не е само тази песен. Фреди е знаел, че не му остава много преди да започне работата по "Innuendo". Не знам дали си слушал целия албум от край до край, но ако си го чул със сигурност знаеш, че човекът, който е писал тия песни е с ясна представа какво му предстои. В някои парчета си дава и равносметка за миналото(these are the days of our lives), в други звучи налудничав(i'm going slightly mad), в трети си личи, че е на финалната права и дава газ до край ( ride the wild wind). Много добър албум. На мен ми е сред 2та най-любими (The Game от'80 ми е в топ 1). Та ако не си го слушал целия албум - препоръчвам го. Между другото това ми напомня на споделя едно мое впечатление - напоследък много хора не слушат албуми. Слушат се само песни. Било то пуснати по радиото или пратени по youtube. Много повърхностно е това. Трябва да се слуша албума, да се види концепцията, градация (ако има такава) и въобще историята покрай създаването му. Това не е забележка към didotooo - да не си помислиш нещо :) Нито пък ще давам акъл на тук присъстващите как се слуша музика. Повечето от съфорумците са слушали много повече от мен вероятно :)  Просто споделям впечатления, понеже имам себе си за меломан.
А песента "Show must go on" няма клип, защото в онези дни Фреди не е приличал на нищо. Болеста го е преобразила, отслаблал, сбръчкан. Клипът е направен само с рисунки и парчета от стари клипове. Велик Албум! А ако знаете как звучи на винил.... :)
Благодаря за парчетата, didotoooo
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 24, 2011, 23:12:01
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Гений е този човек и заслужава ОГРОМНО уважение !!!
Жалко че не е сред нас  :'( :'( :'(
Музиката на КУИН е УНИКАЛНА
Бахемската рапсодия и много други...



Centrum Transaxle

Ноември 24, 2011, 23:52:29
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Незабравими песни!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 27, 2011, 13:46:31
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Дидо, не е мит. И не е само тази песен. ...

Така е наистина ,аз се чудех защо по дяволите доста от последните му песни звучат така,сякаш са изповед.Благодаря ти ,не съм слушал целия албум признавам,но ще поправя грешката.Сега разбирам...

Нямам нет на домашния комп,но скоро ще кача някои хубави снимки! Колкото повече се вслушвам в текстовете му ,разбирам защо е толкова велик изпълнител. Просто при тях всичко беше уникално...Текст,музика...сценично поведение.... легенда!

Ноември 28, 2011, 23:51:36
Отговор #8

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Никога не съм обичал или слушал Куийн и Фреди (като изключим някои парчета), дори ме дразни, че някои "рокаджийски", по скоро "попаджийски", радиостанции не минават във всеки час по една тяхна песен, но крайъгълните камъни тежат на мястото си...

Спомням си концерта на Уембли, мисля че беше за годишнината от смъртта на Меркюри, който излъчиха по БНТ... Беше велико! Равните нему се раздадоха в негова чест.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Ноември 30, 2011, 14:04:52
Отговор #9

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Наистина по радиата ги пускаха до втръсване :D Ето малко пикс :