Автор Тема: Относно горивото  (Прочетена 2826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 02, 2014, 15:53:11
Прочетена 2826 пъти

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Колеги от скоро си карам 52г Опел каква добавка да слагам в  бензина / без оловен а на времето е бил оловен  риск за клапаните може би /

Юни 02, 2014, 16:39:25
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Няма риск за клапаните.

Юни 02, 2014, 18:19:39
Отговор #2

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Благодаря!

Юни 05, 2014, 18:10:41
Отговор #3

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колега ще те разочаровам може би,но риск за клапаните има и то доста голям.Особено ако си с оригиналния двигател модел 38г. който е с ниска степен на сгъстяване 6.6.И големия риск за клапаните не е от липсата на олово,а от високото октаново число на продаваните в момента бензини.При двигател с ниска степен на сгъстяване,високооктановия бензин изгаря по бавно,отколкото при висока степен.Като следствие,горивната смес догаря в такта изпускане,именно тогава е възможно изпускателния клапан да изгори.Затова задължително трябва да се даде по голямо предварение на запалването и дано клапаните ти са изработени от висококачествена стомана.
Оловото в бензина пък смазва леглата на клапаните в старите двигатели и ги предпазва от износване.Продават се заместители на олово от разни производители,аз след спирането на оловните бензини през 2004г. започнах да слагам добавка веднага.   
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 05, 2014, 19:18:38
Отговор #4

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
За такива двигатели с ниска степен на сгъстяване има ли някакъв вариант за разреждане на бензина и от там евентуално да се получи някаква икономия като цена на 100км ?

Юни 06, 2014, 13:22:08
Отговор #5

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Благодаря . според мен октановото 4исло не може да се намали остава корекциата на центровката както спомена колегата за което благодаря а двигатела е оригинален сигорно е правен ремонт преди 30 год 1998 не е карана.

Юни 06, 2014, 14:39:26
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Някой може ли да препоръча оловна добавка за нашите стари двигатели?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 06, 2014, 17:23:49
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Митко ти най малко имаш кахър. На Алфа Ромео мотор не му пука. Сега сериозно - пишете  на Жоро - победовод да ви каже  от къде от Полша се снабдява с
тетраетилоловна добавка, така се казва токсичното вещество  тетраетиплумбит което не се съдържа в безоловните бензини. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 06, 2014, 18:02:31
Отговор #8

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Тетраетилолово  не съм слагал никога.Изпразних една 5 литрова полска туба  Милениум,но това всъщност е добавка заместител на олово,не съдържа тетраетилолово.Преди 2-3 години,като ми свърши потърсих отново,но от Шел ми отговориха най официално ,че са спрели да я внасят.
Сега слагам Blei-Ersatz на Liqui Moly.
За старите двигатели от 40-те и 50-те е добре да се слага добавка,все пак качеството на влаганите стомани и чугуни в онези години е било по ниско.За двигатели след 60-те не е задължително, те  масово се караха и продължават да се карат безпроблемно на пропан бутан.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.