Автор Тема: ВАЗ 2101 "Жигули" - тотална реставрация от нула (18+)  (Прочетена 53821 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 25, 2020, 12:08:13
Отговор #140

Активен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 2975
Момчиле,ако ще бъде оригиналният волан, така като гледам от снимките, май че без нищо е най-добре.
Макар че има едни калъфи с по-големи отвори - от външната страна на волана. Може би с тях...

Юни 25, 2020, 14:43:18
Отговор #141

Неактивен Logrus

• Публикации: 93
Лично мнение - по-дебел волан е по-удобен. На всичките ни соц возила (и източни и западни) през годините сме слагали - Жигула, Лада, Вартбург, Трабант, Транспортер Т3... На баба мЛада, баща ми си направи сам калъф - взе лента естествена кожа, накисна я и я уви докато е мокра, след което само заши края - когато изсъхна кожата се затегна и това беше най-удобният волан вкъщи. За съжаление моят Вартбург не доживя до такъв калъф и си отиде с купешкия (пак естествена кожа).
На Жигулата ни воланът беше същият като на колегата, а татко (аз тогава бях хлапе без достъп до геврека) е с големи ръце - там беше сложил "таксиджийски" калъф - от тези, които се шият отвътре с един дебел пластмасов "конец". Хем воланът да е по-дебел, хем не твърде много, че да не натиска хромирания ринг без да иска.
Поне според мен - според удобството на водача - може да се сложи калъф за ежедневна употреба, който да се сваля при нужда - например по разни мероприятия, когато колата изпълнява представителни функции.

Октомври 21, 2020, 13:34:24
Отговор #142

Неактивен m_g

• Публикации: 1010
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, Š120GLS, 2xГАЗ М21, Nysa
Лятото изкарах Жигулата за ГТП.
Измих я, че беше много мръсна. Мина прегледа без проблеми.

Купих си бордови "компютър" за слагане на мястото на радиото.

И пак - така си стои и не успявам да намеря време. Иначе - включва оборотомер, волтметър и определя ъгъла на запалване. Чудо на чудесата.

Отделно от това взех и един разходомер Арго.

Снимките на тия двете изделия не са мои, но все тая - същите ги имам.

Октомври 21, 2020, 22:32:37
Отговор #143

Неактивен Caxo

• Публикации: 452
  • Москвич 408;408и;427;2140
Само една поправка... Мисля, че няма как да мери ъгъла на запалване ( трябват ти 2 "точки"). Мисля, че мери "разстоянието на чукчето"/ Реално измерва колко време чукчето е затворено. Имам го същия, но така и не съм го закачал и аз да го пробвам дали поне работи :)

Октомври 27, 2020, 10:58:57
Отговор #144

Активен Frysco

• Публикации: 391
Ъгъла на затворено състояние на контактите на чукчето мери, доста важен параметър за работата на двигателя.