Автор Тема: ВАЗ 2101 "Жигули" - тотална реставрация от нула (18+)  (Прочетена 38656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2015, 22:26:37
Отговор #60

Неактивен Sancho

• Публикации: 124
  • Москвич 412, 434
Браво, ето така би следвало да се поддържа всяка една класика.  8))

Март 23, 2015, 22:13:03
Отговор #61

Неактивен m_g

• Публикации: 718
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
Вчера смених и кардана. При смяна на предавките имаше един характерен дразнещ звук. Мостът е нов, внимателно проверих кардана и хванах виновника. Задното каре се било поразбило. Имах подръка здрав ревизиран кардан и не си играхме да сменяме карето, а директно сменихме кардана комплект.
Вече никакви хлопания не се чуват.

Ето я и колата отдолу. За една година от цялостната реставрация каросерията не е мръднала. Старанието при обработката на заваръчните шевове и обилната консервация си казват думата.

Март 23, 2015, 22:24:40
Отговор #62

Неактивен Toni only Benz

• Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1333
  • *Only legendary Benz*
Задното каре се било поразбило. Имах подръка здрав ревизиран кардан и не си играхме да сменяме карето, а директно сменихме кардана комплект.

Ама разбира се че е най-добре да имаш готов кардан.  :)

Карето на отремонтирания кардан Сделано в СССР ли е ,или Made in Russia ?

Сега ще отремонтираш другия кардан ,за да ти е готов /да ти е подръка/ - искам снимки какви карета ще му монтираш !   :o

Март 23, 2015, 22:36:29
Отговор #63

Неактивен m_g

Новият кардан е ремонтиран от един комшия по времето, когато е карал две Жигули, примерно преди 20 години. Подари ми го да си имам резерва. Вчера се видяхме даже и беше забравил, че изобщо е имал кардан... Старият не бързам да го ремонтирам, когато ми се занимава, тогава.
Сега е време за новия ретро сезон...

Март 23, 2015, 22:45:02
Отговор #64

Неактивен Toni only Benz

• Наблюдаван
  • *
  • *Only legendary Benz*
Новият кардан е ремонтиран от един комшия по времето, когато е карал две Жигули, примерно преди 20 години.

Аха - клони към СССР-ско.

Сега е време за новия ретро сезон...

8))

Април 01, 2015, 07:03:33
Отговор #65

Неактивен m_g

На 29.03.2015 участвах в Classic Racing 2015 на писта "Дракон" в Калояново.
Бяхме силна лададжийска група, както на пистата, така и на изложението за класически автомобили.

Ладите спечелиха всички призови места от състезанието в клас до 1600см3, а турбинираната 2105 на Мирката се класира на 2-ро място в най-големия клас - над 2000см3:

Имаше дори гости от Чехия:

Моето творение спечели специалната награда на журито за реставрация! Не очаквах такова признание и много се зарадвах.

Накрая за беда на връщане ми се доспука челното стъкло (карах си с шупличка от камъче още от първото изкарване на колата след възстановяването)...
Вчера поставихме ново руско триплексово, същото като строшеното:

Април 01, 2015, 22:48:21
Отговор #66

Неактивен hydrometalique

• Публикации: 1645
    • http://www.dsclub-bg.com
Момчиле, наградата е напълно заслужена.
Реставрираната ти кола е наистина радост за окото , просто няма детайл , който да не е прецизен !

Юни 12, 2015, 09:55:53
Отговор #67

Неактивен m_g

Подготовката за събора на Лада клуб България на 13 и 14 юни (утре и вдругиден) в Плевен върви с пълна пара.
Намерих нови кори за задните колонки 2101 и ги поставих.

При реставрацията намерих нови само за 21011/2103/2106 с канал за вентилиране на стъклото.

Получи се теч между кранчето на парното и радиаторчето, а и самото кранче спря да затваря.
Разглобих чисто ново съветско парно комплект и взех от него новото месингово радиаторче:

Сложих и ново СССР кранче, както и 6-лопатна перка от ВАЗ 2121 за усилване охлаждането на двигателя:

Сложих нови тампони на двигателя ВАЗ Интерсервиз:

Лекият маховик и агресивното каране води до закономерни резултати. Това е стария десен тампон:

А това е двигателят с тампони 2121. Много по-яки. Въпреки опасенията, не тресе кой знае колко на празен ход.

От години карах с огледало от късните серии 2101, с черна рамка. Оригиналната бяла рамка се разпадна в 2005г.

Сега благодарение на Сашо се сдобих със запазено югославско огледало от правилния тип. Монтирах го. Винаги ми е харесвало много повече от черното:

Поставих и комплект съветски предпазни колани Норма:

Почистих седалките с препарат за кожа, доволен съм от резултата:

При опита за развиване пробката на радиатора само сложихме ключа за контра на пробката и тя се отпои. Последва запояване. Е да де, ама аз такива запоени работи не ми дават мира. На следващия ден приятел от квартала ми подари здрав незапояван радиатор. Снощи го сменихме със Сашо:

Старият - една от последните части, останали от първоначалната заводска комплектация по колата:

Мокро значи чисто, а боядисано значи ново...

Новият радиатор на място. Нищо не тече - не че няма, просто не тече.

Юни 12, 2015, 16:13:34
Отговор #68

Неактивен galaxie

• Публикации: 1297
Пипната работа  :D

Юни 14, 2015, 00:34:06
Отговор #69

Неактивен Toni only Benz

• Наблюдаван
  • *
  • *Only legendary Benz*