Автор Тема: ВАЗ 2101 "Жигули" - тотална реставрация от нула (18+)  (Прочетена 42423 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2015, 15:31:28
Отговор #70

Неактивен michev

• Публикации: 2446
  • only rear wheel drive
ВАЗ Интерсервиз са едни от доставчиците за конвейра в Толяти, та ако това е менте, то не знам кое е не е.

Юни 14, 2015, 19:03:37
Отговор #71

Неактивен Toni only Benz

• Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1333
  • *Only legendary Benz*
Ами незнам, но аз само като видя тия съвременни лога /в смисъл, не старите СССР-ските/...

И знам един куп хора които са монтирали на колите си такива части и после са съжалявали че са си дали времето и парите.

Но възможно е да е взел и оригинал де.

В един момент пазара беше залят с ментета.

Септември 04, 2015, 09:21:14
Отговор #72

Неактивен m_g

• Публикации: 798
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
Нали се сещаш, че 30 годишен тампон за двигател, дори и да не е монтиран, е просто стар и гумата му се е вкоравила. Така че, просто слагам най-доброто, което мога да намеря на пазара. А и тампоните ги купих от официалния вносител на Лада.
За сега с тях няма никакви проблеми. Нямам вибрации от мотора, а и  не са се сплескали. Явно якия мотор си иска по-твърди тампони.
В добавка, нали искам всичко да е перфектно, вчера поставих на колата чисто нов кардан - комплект.

Имаше някаква досадна вибрация при кръгло 40 км/ч. На Ладата няма какво друго да вибрира освен кардана. Поръчах си нов, оригинален, производство на ЗАО "Кардан" - гр. Сизран, който е официалния доставчик на кардани и полувалове за ВАЗ.
Дойде както на картинката - черен, лъскав, комплект с "гуменото каре".
Оказа се, че именно старото "гумено каре" е било омекнало. Нямаше нито пукнатинка, но се огъваше с ръка. А то си датира още от предишния живот на колата - сменял съм го преди около 10г.
Що не съм го сменил до сега - просто се бях зарекъл да сложа цял нов кардан, ако пак нещо ме издразни.
С новия кардан пътуването е просто удоволствие - няма и намек за каквато и да е вибрация или шум.
В добавка през юли промих с обезмаслител и след това с киселина охладителната система (и мноого вода). Изтекоха минимиално количество боклуци - колата винаги е карана с антифриз, но въпреки това и в жегата не успява да влезе в червената зона. Сложих нови пробки на радиатора и на мотора.
Поставих предпазни колани Britax, английски от 70-те г. Свалих ги от корекомска Лада 1600. От всичките колани, които имам, тия са най-удобни, а и са леки, за разлика от съветските.

Септември 04, 2015, 13:29:01
Отговор #73

Неактивен Toni only Benz

• Наблюдаван
  • *
  • *Only legendary Benz*
Честити нови придобивки.   :)

В добавка през юли промих с обезмаслител и след това с киселина охладителната система (и мноого вода).

Виж ти - за обезмаслител не съм се и сетил.

Аааа Момчиле, кой обезмаслител и каква киселина ?

Септември 04, 2015, 13:44:26
Отговор #74

Неактивен m_g

Първо я налях с половин опаковка Meglio и вода до горе. Поработи 1 час. И да е имало следи от грес или мазно в мотора, всичко замина. Следва промивка с вода от маркуча - по много на работещ двигател. Вече промитата с обезмаслител система я напълних с 3 л. обикновен винен оцет за салата + вода. Това е киселината. Пак час работа, на добре прогрят мотор оцетът действа силно. Тръбичките в радиатора станаха с цвят на чист месинг. И пак промивка с вода, като е текла сигурно 20 минути. Изкара някакви дребни боклучета през пробката на блока. Накрая антифриз. По-чиста от това не вярвам да стане, каквото и да я правя.

Септември 04, 2015, 14:07:14
Отговор #75

Неактивен Toni only Benz

• Наблюдаван
  • *
  • *Only legendary Benz*
Виждал съм да ползват обезмаслител в работилници където работят с бронзови и медни детайли и резервоарчета.

Там ползват такъв в тубички от 5лтр. или 10 /не помня/.

Топят ги във вани и престояват известно време, като ги извадят - всикчко блести.

Та това същия/подобен обезмаслител ли е или е ня'ква киселина ? /ако някой знае де/ ?

За оцет пък хич нямаше и да си помисля.

Е, мерси.
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 14:21:03 от Toni only Benz »

Септември 06, 2015, 07:48:49
Отговор #76

Неактивен m_g

Бритаксите:

Въздушният филтър се сдоби със стикер:

Миналата седмица смених с нов акумулатора и поставих електронен реле-регулатор, както и нов минусов кабел на акумулатора. Оказа се, че електромеханичния РР-380, макар и чисто нов, презарежда. Не ми се разправя повече с него, минах на по-съвременен вариант.
В добавка вчера с колегата Жоро и неговата перфектна 21061 представихме Лада клуба на караудио изложението ЕММА - България в Банкя. Поканиха ни организаторите за ретро акцент и публиката определено много се изкефи на Ладите.

Ето го и коша в най-последния му вариант. На изложба като на изложба - всичко трябва да блести:

Септември 06, 2015, 15:43:15
Отговор #77

Неактивен boykoff

• Публикации: 288
РР 380 много лесно се регулира колко да зарежда с изместване на пластинката вътре  ;)

Септември 06, 2015, 23:15:06
Отговор #78

Неактивен fulcrum

• Публикации: 3763
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
РР 380 много лесно се регулира колко да зарежда с изместване на пластинката вътре  ;)

Бойко , то се регулира до едно време.  След като материала , от който е изработена пластината за първата основна степен се
,,умори'' честотата на превключване на този своеобразен механичен ШИМ ( широчинно импулсен модулатор) става
непостоянна и неравномерна. Пластината или залепва или не отреагирва накрая и така все по зле и по зле при всяка
последваща регулировка. Изхода е в електрониката , съчетана с хубава температурна стабилизация. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 07, 2015, 09:14:43
Отговор #79

Неактивен m_g

Аз бях сложил чисто нов РР от последните, произведени я ЕАЗ–Пловдив. И работеше добре първоначално. Карах си аз спокойно 1 година и миналата седмица акумулаторът се оказа скапан. Наложи се да му долея към 700мл дестилирана вода, и се досетих елементарно, че е презареждан. Опитах да го заредя, не стана - оказа се мъртъв (11,3В). Купих нов акумулатор, слагам го и се оказа, че държи 15,6В на обороти при запалени фарове (на минимални обороти беше на 14,3). Естествено, поиграх си с пластината, но пак остана да презарежда. Взех за 10 кинта нов електронен РР от магазина. Меря, всичко е в норма. Иначе имам половин кофа електромеханични. Просто не ми се разправя с тях - при неизправност лесно ще съсипя акумулатора или ще се сдобия с изгорено от киселина по коша. Не ми се извежда и волтметър по таблото.