Автор Тема: ВАЗ 2101 "Жигули" - тотална реставрация от нула (18+)  (Прочетена 38651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2015, 09:23:19
Отговор #80

Неактивен m_g

• Публикации: 718
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
Вчера с колегите от Лада клуб България бяхме на Италфеста на писта Дракон в Калояново. Изкарахме както състезателни машини на тайм-атак, така и класики.

Аз си направих кефа на майсторското.

Като новости по колата смених три от тасовете, че имаха вдлъбнатинки и не бяха перфектното огледало.
Новият кардан се държи отлично.
« Последна редакция: Септември 20, 2015, 09:26:04 от m_g »

Октомври 19, 2015, 09:45:13
Отговор #81

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 2636
Не се и съмнявах, че ще видя Жигулата на пазара!
 :)

Ноември 07, 2015, 19:46:02
Отговор #82

Неактивен kaci

• Публикации: 484

O:-) O:-) O:-)

Декември 07, 2015, 10:47:14
Отговор #83

Неактивен m_g

Миналата седмица Жигулата получи цялостно полиране на боята и стана още по-лъскава от преди.
Реших да се възползвам от хубавото време и да я ползвам за разходка с приятели до Осоговската планина над Кюстендил. Хотелът ни беше на 1680м. надморска височина. Изкарахме си перфектно. Направих първи истински зимни снимки на колата след реставрацията.
Станаха като за каталог на "Мототехника" ;D

С една друга съветска класика - ГАЗ 66.

След успешното прибиране в София последва грижливо измиване на целия автомобил - по заледените пътища на Осогово и после на Коняво бяха ръсили пясък. Не че не е обработена максимално, ама сърце не ми дава да я вкарам мръсна в гаража.
След банята реших да се разходя до храм-паметника "Александър Невски", където с колегите закрихме ретро сезон 2015г.

Декември 07, 2015, 10:50:29
Отговор #84

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
Да,Жигулата дойде точно след баня  :)

Декември 07, 2015, 22:27:13
Отговор #85

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4404
Момчиле, чудесна машина за спомени е! Възхищавам ти се на всичките екскурзии, които си правиш с Жигулито и с Варшавата.
Ще караме по твоите коловози! :)

Можеш ли да споделиш повече за полирането?
Моя Спринт се нуждае от разкрасяване също защото след боя така и не ми го полираха качествено.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Декември 08, 2015, 09:35:39
Отговор #86

Неактивен m_g

Мите, ще се радвам през новата 2016 да си спретнем още по-хубави разходки със старите машини. Аз тази година имам към 7-8000 километра само с ретро колите. За догодина мисля Варшавата да не я троша толкова, а да подкарам по-активно Жигулито. С него се пътува перфектно - при 100 двигателят почти не се чува заради 5-тата скорост и дългото главно предаване. А и ми дава някакъв смешен разход от около 7л/100. Е, вярно, 100 октана, но очаквах да е по-лакома предвид всичките доработки по мотора.
По отношение на полирането - нищо интересно. С бояджията, който я направи навремето, имахме уговорка да я полира още веднъж. Тя пак си беше перфектна и аз все отлагах. Реших се най-накрая, записах си час и му я закарах. Върна ми я уникално лъскава. Не беше я виждал завършена и много я хареса. Точен човек е, спази си абсолютно уговорката и полирането беше безплатно, макар че предложих да си платя. Колкото и боята да е възможно най-качествена (база + керамичен лак на Глазурит), след полирането стои нереално добре. По принцип, керамичния лак е много твърд, малко бояджии работят с него заради цената и трудно се полира.
Предвид, че работя в сервизната област, и имам възможност да познавам в детайли авторепаратурата, препоръчвам ако човек няма опит, да не се занимава с полиране. Бояджиите разполагат с нужните машини и препарати на известни производители, които струват излишно скъпо за хоби употреба. Аз не искам да се уча на кола, която ползвам за изложения, и предпочитам да се доверя на професионалисти. Грешките по лака много си личат после - примерно става на холограма, или пък се претърква...
Не е проблем да ти дам координати да закараш Спринта и да обсъдите какво искаш да се направи.

Декември 08, 2015, 10:02:25
Отговор #87

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4404
Ако можеш да ми дадеш координати на лично съобщение ще е супер.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Декември 08, 2015, 10:16:44
Отговор #88

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
Момчиле, може ли и на мен координати на този човек с полирането?
Аз можах и на живо да се уверя в отличния ефект.

Февруари 24, 2016, 21:38:26
Отговор #89

Неактивен fokke

• Публикации: 563
    • fokkerc.com
Жигулата е умопомрачителна,  начина ти на работа също .  темата неведнъж съм я пращал  за да показвам какво значи реставрация, респект и уважение !

Изтървах един Фиат 124 ,  в една пряка на бул Мадрид  , замина за скраб а беше супер слънчев, много ме е яд , тогава се позачудих, а когато се чудиш какво да правиш винаги губиш , поне аз съм така.

Още ме е яд  за Фиата но сега сме на друга вълна :)))

Поздрави за темата !