Автор Тема: Регистриране на мотоциклети  (Прочетена 7360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2012, 23:29:28
Прочетена 7360 пъти

Неактивен wr353sf

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте,колеги.Мисля да закупувам мотор и си открих един екземпляр,само че има един малък проблем при него....
Тъй като собственика го е карал без книжка,малкия талон е конфискуван от органите на реда и мотора е временно спрян от движение . Какво ще рече това,каква е процедурата за оправяне на положението и колко пари естествено?
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 13:10:25 от dido1903 »

Декември 15, 2012, 07:58:05
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Това е наказание което е наложено на водача а не на мотоциклета.Той няма право да го кара а не да не го продава.При продажба тежеста на наказанието си остава за стария  а новия собственик си получава новите документи без проблеми.Големия талон доказва собствеността .И все пак се поинтересувай в КАТ да не би да е спрян от движение заради технически или някакъв по сериозен проблем,но и това е лесно оправимо.

П.П  Пари допълнително няма да ти искат.Издаването на новите документи си влиза в цената при смяна на собственост но ще трябва да предствиш мотоциклета в КАТ  за технически преглед и сверка на номерата..
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 08:06:26 от rumen_spasov »

Декември 16, 2012, 19:49:53
Отговор #2

Неактивен wr353sf

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Благодаря за отговора.Така или иначе не се получи с мотора...

Юни 15, 2013, 13:30:30
Отговор #3

Неактивен Ti6o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Имам бракуван мотоциклет Балкан 250, който искам да прехвърля на мое име и да пусна в движение.
Разполагам със талон,който е на името на стария собственик.На талона пише,че е бракуван и между другото талона е един от първите.Някой може ли да ми помогне с информация или съвет.
« Последна редакция: Юни 15, 2013, 17:14:22 от dido1903 »

Юни 11, 2014, 00:36:13
Отговор #4

Неактивен Tenkata

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,имам въпрос който ме мъчи от много дълго време. Притежавам стар мотор,който е бил на дядо ми (който е починал).Мотора е DKW модел NZ 350 и страшно ме радва.Проблема е,че няма никакви документи,а аз страшно искам да  го регистрирам и всички документи да са му изрядни,но не знам даже от къде да започна,при положение, че даже не мога да докажа че е мой. Ако някой колега може да даде съвет или е минавал по подобен път,ще съм му много признателен ако сподели опита си. Благодаря предварително.

Юни 11, 2014, 01:32:28
Отговор #5

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет. Ами като начало, потърси и прочети в нета Наредбата за регистрация на МПС-та на МВР/беше с № I- 45 от 2000г./http://www.mvr.bg/regulatoryframework/naredbi.htm/и напиши по- подробно/бил ли е регистриран мотора,къде, на кого, до кога и как е снет от отчет и т.н./за да можеме да те посъветваме и обсъдиме вариянтите за това за което питаш.
ПС:Има и отделна тема във Форума, не е зле да я прочетеш и нея. ;)
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 01:35:38 от Валентин »

Юни 11, 2014, 06:15:24
Отговор #6

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Като за начало трябва да се увериш дали този мотоциклет е бил действително официално собственост на дядо ти.Баба ти жива ли е? Ако да започни от нея разпитай я да ти каже а ако не е жива питай майка си , баща си, не може да не знаят дали мотоциклета е бил с документи на името на дядо ти.Ако е имал такива е лесно.Пращаш баща ти като негов наследник в КАТ с номера на двигателя и рамата и ще се разберат лесно нещата. Лошо , ще е ако дядо ти го е бракувал навремето.

Юли 23, 2014, 06:49:56
Отговор #7

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Здравейте, имам стар изгнил товарен микробус с регистрация и ми се искаше да му взема регистрацията и да я сложа на здраво но пътническа каросерия взета от моргата за авточасти, та се чудех дали ще имам проблеми с полицията с тази моя идея  C:-)
Стига да не ходиш колега в КАТ и няма да имаш никакъв проблем! C:-)
Между другото ,вече и мотоциклетите могат да се прехвърлят без Нотариус само с писмен договор между страните.

Август 06, 2014, 18:53:38
Отговор #8

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126

Между другото ,вече и мотоциклетите могат да се прехвърлят без Нотариус само с писмен договор между страните.
малко уточнение:
Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 cm3 подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.

Октомври 25, 2015, 22:00:59
Отговор #9

Неактивен perso

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Да поитам и аз :)) имам мотоциклет Бенели 79-80и някоя, без каквито и да е документи, не е регистриран в Бг.. 100% оригинален - как да го регистрирам, защото искам в последствие да го реставрирам.