Автор Тема: Регистриране на мотоциклети  (Прочетена 7424 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2015, 21:46:36
Отговор #10

Неактивен perso

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Да ви попитам, имам стар мотоциклет Бенели 79-80 та, почти в 100%  оригинален вид. Моторът е внос но нямам никакви документи, дайте идея как да го регистрирам, защото искам да го "съживя" иначе по Е-бай на части :))

Ноември 04, 2015, 19:09:07
Отговор #11

Неактивен 323bg

  • Публикации: 454
Според мен няма как да се регистрира, може но не регистрират

Август 15, 2016, 13:53:28
Отговор #12

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Привет,колеги!
С мен се свърза човек, който ми разказа, че е реставрирал мотоциклет Вятка.
Проблемът е,че няма никакви документи за мотора. По думите му, на Вятката имало набити номера, но само това.
Дали през изминалите месеци, откакто за последно е писано тук в темата, някой може да даде идея за това как да бъде регистриран моторът?

Август 15, 2016, 16:21:25
Отговор #13

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Да ви попитам, имам стар мотоциклет Бенели 79-80 та, почти в 100%  оригинален вид. Моторът е внос но нямам никакви документи, дайте идея как да го регистрирам, защото искам да го "съживя" иначе по Е-бай на части :))
Според мен ако не е много лоша субстанцията, като цял ще му се вземат повече пари от на части.
А какъв е точния модел и кубатура на модела?
Предполагам не става въпрос за 750 или 900 Сеи моделите...

Август 15, 2016, 16:27:46
Отговор #14

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Люси,душата, това на което отговаряш е от преди 10 месеца.
 :) :) :)
Дай някакъв акъл по принцип за подобен казус или в краен случай поне по моето питане?

Август 15, 2016, 17:19:08
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Без никакъв документ за собственоет, разбирай поне фактура или договор за покупка няма как да се регистрира... ако става въпрос само за загубени талони и номера, отива се в КАТ с пълномощно от собственика и оттам ще издадат нови срещу някаква такса /глоба/ за загубените номера/табели. Всичко това важи само ако моторът вече е бил регистриран в БГ, а не е нов внос. За по-подробно инфо в сайта на МВР имаше даден телефон на информационният им център.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 15, 2016, 17:35:24
Отговор #16

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
За съжаление и аз му казах нещо подобно.
Искаше ми се да съм грешал.
Благодаря все пак за идеите, Митак.

Август 16, 2016, 21:59:55
Отговор #17

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Привет,колеги!
С мен се свърза човек, който ми разказа, че е реставрирал мотоциклет Вятка.
Проблемът е,че няма никакви документи за мотора. По думите му, на Вятката имало набити номера, но само това.
Дали през изминалите месеци, откакто за последно е писано тук в темата, някой може да даде идея за това как да бъде регистриран моторът?
Ако знае регистрационния номер на Вятката и има късмет да е вкарана в системата там излиза всичко от - до дори адрес на собственика.Ако ли не имат си архиви в папки само ,че ги мързи да търсят. Друг е въпроса в кой КАТ  и на какви хора ще попадне.В  моя случай (все още висящ) всички на гишетата ми казваха ЗАБРАВИ.Ако ми се получат нещата другата седмица ще поднеса прясна информация.