Автор Тема: Opel Rekord Olympia P2 1961  (Прочетена 11182 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 03, 2011, 09:13:27
Отговор #10

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Ще чакам да публикуваш снимките на чарколаците Спърхед, особенно на уредбата на скоростния лост до двигателя. Това ми остана най-сериозния проблем за отстраняване, другото е козметика. Имам напредък, след двудневна борба успях да пообера малко луфтовете, скъсах ухото където влиза скоростния лост и го прикапах малко по право. Сега като ги наредя 1-2-3-4 е добре, но ако трябва да премина от 3 на 2 - мъка, за задната да не говорим, тя е пред първата и лоста се забива във волана. ще продължавам да се мъча, защото много ме дразни.

Поздрави !!!  :)

Юли 03, 2011, 20:12:41
Отговор #11

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Младежа от Кърджали се казва Наим и продава цялата Олимпийка за около 2000лв., висока цена за моментното и състояние според мен. Може би затова я продава от 1 година. Мислел да я реставрира, но се отказал, така ще си отиде Опелчето ако остане още година-две на мястото където е в момента, после понеже за друго не става - на пресата. Части не продава, а и няма освен това, което е по колата.

Поздрави !!!   

Юли 04, 2011, 11:53:53
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Ще се постарая идния вторник да се срещна и с приятелите от Ретро клуба във Варна, но за съжаление съм на работа и е възможно да не успея. Ако не сега, то на 12.07. почивам и непременно ще се запознаем...
Срещите във Варна са ежеседмични, така че ела, когато имаш възможност. Там се заседяваме от 18:00 до към 20:00 при хубаво време и повече хора, някои минават само за по едно "здрасти", кой както може...

Поздрави!

Юли 12, 2011, 23:25:14
Отговор #13

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 За сега братовчеда няма да продава нищо, защото щял да реставрира единия Опел. Аз успях да открия само някакви щанги от горни скорости за Rekord C, но май не са същите. Утре ще ги снимам.

Ноември 06, 2011, 22:51:47
Отговор #14

Неактивен Opel Commodore

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
  • GSM: 0885992968
Здравейте, относно стопчетата, мигачите, гривните и тасовете имам всичко оригинално и много запазено ако се интересувате още ще кача и снимки и всичко необходимо :) и там кадето е заварено и боядисано стоят светоотразителите и тях ги имама заедно с крушките и стойките и часовник имам .
« Последна редакция: Ноември 06, 2011, 22:54:11 от Opel Commodore »
GSM: 0885992968

Ноември 06, 2011, 23:02:12
Отговор #15

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Може би трябва да му звъннете на телефона, даден в профила, човекът не е влизал тук от 18 юли насам!

Ноември 17, 2011, 19:35:08
Отговор #16

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Здравейте на всички !!!

Опелчето си го регистрирах, и си го карам от време на време. Благодарение на Наско Василев и Благо Поповски от Ретро клуб Варна, Олимпийката вече е с автентично радио, работеща бензинова помпа и регулирани клапани на двигателя. Благодаря още веднъж на тях, както и на останалите приятели от ретро клуба,  които ме подкрепиха в първото ми участие на ретро форум:  "7-ми Турист Трофи Варненски автомобилен събор". Въпреки дребните технически проблеми, които имах с Олимпийката, тя издържа първия си по сериозен тест и се представи достойно. Жена ми, която ми бе и навигатор още с ужас си спомня за връщането ни от Кранево към финала във Варна. Тогава понеже времето напредна настъпих Бабичката и на моменти хвърчахме със 110 - 120км/ч, вътре в купето /влакчето на ужасите/ страшен шум, а жената мълчи и се моли  :).
Всичко приключи благополучно и сега Олимпийката е малко по стегната, остана неразрешен само проблема със спирачките, но него на пролет. Сега с нетърпение чакам 03.12.2011г. "Обиколката на Варна" където пак ще стреснем ветераните. Проблема е, че май ще си търся нов навигатор  :).

Извинявам се за това, че не съм влизал с месеци във форума и темата. За съжаление нямам много свободно време в момента, а и в близко бъдеще надали ще имам повече. Въпреки това поне веднъж на тримесечие ще влизам  :). Това, което ми е писал "Opel Commodore" е доста заинтригуващо. Ще се радвам ако се обади, пиши, или остави телефон, на който аз да го потърся.

Чао, Поздрави на всички, и до скоро !!!   
 
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 17:01:28 от Speeder »

Ноември 18, 2011, 18:24:26
Отговор #17

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Малко със закъснение да ти дам едно инфо и аз, белким някога ти свърши работа - на входа на Пазарджик откъм Пловдив има една Олимпия купе , с две врати. Стои пред бившето СБА. Нямам никаква информация за колата, като минавам чат-пат оттам я виждам, стои си на едно място с напомпани гуми. Ако имаш някога път из тоя край имай го предвид  ;)

Декември 25, 2011, 19:49:13
Отговор #18

Неактивен опел фен

  • Публикации: 19
  • Никога не се страхувай да правиш това, което не ум
добра машина :D
[/url]

Декември 30, 2011, 21:29:21
Отговор #19

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
здр  от софия съм имам като твойта кола скоро ще пусна снимки трябва ми преден десен мигач може да раэменим нещто имам доста чаркове тел 0888239945 светослав