Автор Тема: Ford Granada 2.3 МkII V6 1982  (Прочетена 50975 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 18, 2011, 02:17:11
Отговор #140

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
незнам ама шарнира си го почистил по добре от нов ;D,форда е супер,много ме е яд че като се прибирах в бг не се чухме до го видя,него и алфите 8))много хубаво вози тоя форд и е много удобен :) :)

Ноември 18, 2011, 10:11:31
Отговор #141

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотна е Гранадата ! Рядко се попада на запазена по пътищата. Сигурно е голям кеф да пътуваш на дълги растояния с такъв кораб... Още повече като е поддържан в перфектно здраве,радостта е пълна! Много харесвам големи машини  >:D

Вярно ,че разхода им е големичък,но кефа цена няма  ;D Да се радвате дълги години един на друг  :)

Декември 05, 2011, 22:42:17
Отговор #142

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872




вече зазимена  :D :D
Centrum Transaxle

Януари 24, 2012, 20:40:21
Отговор #143

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Здрасти,интересува ме тоя мотор 2.3 ката капризен ли.Всмисъл смятам да слагам такъв на руски джип и искам да знак ако мотора е здрав и работещ има ли някакви дефекти или нещо от сорта?

Януари 24, 2012, 23:15:28
Отговор #144

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здрасти,интересува ме тоя мотор 2.3 ката капризен ли.Всмисъл смятам да слагам такъв на руски джип и искам да знак ако мотора е здрав и работещ има ли някакви дефекти или нещо от сорта?
FORD COLOGNE 2300 V6 и по принцип почти всички В-мотори са практически не-разрушими ,рядко минават 5.500 оборота в мин
не издържат при работа на газ ,пропадат им клапаните поради това че леглата им са изработени от материала в цил. глава
оригиналният двигател на този автомобил го свалих на 680 000 км и имаше още живот ,просто го подкарах на газ и му сасипах
главите ,не е характерен с голяма мощност има добър въртящ момент и е много стабилен в средни и високи обороти ,няма случаи в които прегрява ,не дава разход на масло дори и на повече километри
има само един характерен конструктивен недостатък ,който го предразполага да е доста ГЛАДЕН за бензин и това е че два изходящи отвора в главата са събрани в един
Centrum Transaxle

Януари 24, 2012, 23:24:57
Отговор #145

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здрасти,интересува ме тоя мотор 2.3 ката капризен ли.Всмисъл смятам да слагам такъв на руски джип и искам да знак ако мотора е здрав и работещ има ли някакви дефекти или нещо от сорта?
FORD COLOGNE 2300 V6 и по принцип почти всички В-мотори са практически не-разрушими ,рядко минават 5.500 оборота в мин
не издържат при работа на газ ,пропадат им клапаните поради това че леглата им са изработени от материала в цил. глава
ои на клапаните?ригиналният двигател на този автомобил го свалих на 680 000 км и имаше още живот ,просто го подкарах на газ и му сасипах
главите ,не е характерен с голяма мощност има добър въртящ момент и е много стабилен в средни и високи обороти ,няма случаи в които прегрява ,не дава разход на масло дори и на повече километри
има само един характерен конструктивен недостатък ,който го предразполага да е доста ГЛАДЕН за бензин и това е че два изходящи отвора в главата са събрани в един
Краси, искаш да кажеш , че и този Фордов мотор няма втулки/водачи на клапаните? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 24, 2012, 23:37:34
Отговор #146

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Точно така Кире ,няма набивани легла за клапаните  :'( :'(
Centrum Transaxle

Януари 25, 2012, 12:26:41
Отговор #147

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Значи не става,защото точно това ми е целта по-мощен бензинов двигател,на който да сложа газ.

Януари 25, 2012, 12:59:57
Отговор #148

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Какъв е проблема да се подготвят главите и запресоват легла ? Легла не може ли да се вземат от други глави, които са близки по размери на Фордовите ? Пък и леглата при глави, които ги имат запресовани фабрично не са неразделна част от тиквата.  Могат да се обработват, могат и да се подменят вече при такава груба необходимост.  :-\

Януари 25, 2012, 13:38:14
Отговор #149

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Какъв е проблема да се подготвят главите и запресоват легла ? Легла не може ли да се вземат от други глави, които са близки по размери на Фордовите ? Пък и леглата при глави, които ги имат запресовани фабрично не са неразделна част от тиквата.  Могат да се обработват, могат и да се подменят вече при такава груба необходимост.  :-\
И аз минах на това мнение да се изработят и да ползвам тоя двигател.Като мощност тоя мотор ще "заспи" на джипа.Щом е издръжлив значи е перфектен.Краси,ако ти трябва нещо за гранадата тази,от която мисля да зема мотора и ск.кутия е комплектна мога да питам за нещо.Какво имаш предвид,че рядко минават 5.500 оборота,че повече няма да ми трябват  :D Също искам да те питам как се държи на ниски.Ще стане ли за джипа,защото мислех да е БМВ 2.0 понеже са здрави,но тях ги няма на ниските
« Последна редакция: Януари 25, 2012, 13:41:26 от radoslav94 »