Автор Тема: Ford Granada 2.3 МkII V6 1982  (Прочетена 50724 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2012, 21:26:26
Отговор #150

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
По принцип не е проблем да се изработят и набият легла от темперован чугун или керамика
даже са ми правили на 2бр глави и въпреки че са набивани кадърно истудени с азот след време при продължителна работа на газ леглата изпадат ,и почват да дрънчат върху клапана ,да не забравяме че тези двигатели са проектирани да работят със оловен бензин ...иначе всеки си прави сам избора ...аз експериментирах достатъчно и ще се кара от сега само на бензин
това е  ;) :D :D
Centrum Transaxle

Януари 25, 2012, 21:56:07
Отговор #151

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
По принцип не е проблем да се изработят и набият легла от темперован чугун или керамика
даже са ми правили на 2бр глави и въпреки че са набивани кадърно истудени с азот след време при продължителна работа на газ леглата изпадат ,и почват да дрънчат върху клапана ,да не забравяме че тези двигатели са проектирани да работят със оловен бензин ...иначе всеки си прави сам избора ...аз експериментирах достатъчно и ще се кара от сега само на бензин
това е  ;) :D :D
Taka e ,тетраетилоловната съставка (силно токсично в-во) не фигурира в състава на безоловните бензини.
А точно тя е важен фактор за смазочността на ДВГ -тата , като цяло.
А да не забравяме , че пропан - бутана и по - лошото гориво в това отношение метана имат още по - нисък процент на смазочност.   :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 25, 2012, 22:04:57
Отговор #152

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Краси , аз бих поставил HHO газ съвместно с бензин като основно гориво....на читав такъв мотор.
Но първоначлно бих го разглобил , измерил всички хлабини , допуски, ремонтни размери ..... и така след 10 20 30000 км.
живот и здраве .Досещаш се накъде бия .....научно изследване , знаеш! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 25, 2012, 22:08:18
Отговор #153

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
СЪГЛАСЯВАМ СЕ НАПЪЛНО С ТЕБ  :D :D
Centrum Transaxle

Януари 30, 2012, 19:58:50
Отговор #154

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Значи предполагаш,че няма да издържи дълго дори с направата на водачи на клапаните при работа на газ?

Януари 30, 2012, 21:56:56
Отговор #155

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Значи предполагаш,че няма да издържи дълго дори с направата на водачи на клапаните при работа на газ?
Колега ,не предполагам а съм пробвал на два такива двигателя единия на Сиера а другия на Гранада
които се карат редовно на газ .
В единия случай след смяна на леглата ,паднаха на два цилиндъра леглата ...на изпускателните клапани дефектират по често
 
Centrum Transaxle

Януари 30, 2012, 23:49:20
Отговор #156

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Купи си PRV6. Намираш някое дърто Волво, Рено или Пежо. И го кормиш. С горни валове са, с вериги, без проблем се въртят със 7000 об/мин., карбураторните пък, горят каквото им сипеш в резервоара. И не сдават лесно багажа, като цяло. Ама си го вземи със скоростната кутия и кардана. До някъде са сходни със тия Фордови - гори, ама не върви особено. Хайде, продават се за тях (Фордовите)разпределителни валове разнообразни, леки тижи, хубави клапани, кобилици, също и бутала, ама.....скъпо става.

В същност, за какво ти е тоя Фордов 6-так въобще, щом като искаш АГУ ? Хем да бяга много, хем да е изгодно.....трудно ще стане тази комбинация. Той, пак ще бяга доста, но въпросът е и колко ще гори тогава.  Има много интересни Сиери със заоблени табла и 16V агрегати. Компактен, лек, мощен и къде-къде модерен. Добре вървят, поне в Сиерата. 6- цил. 2,8/2,9 не са слаби двигатели, ама повече са подходящи за голяма каросерия и въобще кола от такъв клас, Консул, Гранада, Скорпио.   

Преди всичко само да попитам, ти мотор за твоя Форд ли търсиш ? Готов ли е вече ?  :o

ПС Краси, извинявай че ти оспамих темата.