Автор Тема: Английски мечти в България - Rolls-Royce, Jaguar и AC  (Прочетена 7473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 18, 2014, 00:13:03
Прочетена 7473 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
По време на рали Розова Долина се запознах с един англичанин решил да се пенсионира в България и да се наслаждава на нашата природа.

Рон не случайно е и голям почитател на класическите автомобили, бивш собственик на Ягуари, Астън Мартин DB6 и DB5, няколко MGBта и Ферарита.

Като всеки запален фен, не може да се раздели със старите машини и си е докарал част от автомобилите в България.
Той сам потърси контакт с ретро движението на рали Розова Долина понеже живее в район без силни и активни ретро клубове.

Човекът с удоволствие споделя за приказните си машини и е още по-щастлив когато има с кой да сподели гордостите си.
Изключително отзивчив и отворен човек, който ни покани на гости в къщата си за да ни покаже на какво е способно британското автомобилостроене.

Рано сутринта беше станал за да подготви един от най-впечатляващите си автомобили за двамата развълнувани гости (аз и booger  ;) )

Не знаехме какво да очакваме. Когато се запознахме ми каза, че има Jaguar SS100, два Ролс Ройса, AC Cobra, Харли..... някои от тях били реплики, но аз така и не повярвах напълно.

Е, в неделя, последният ден от рали Розова Долина, се отклонихме от маршрута и "зарязахме" време измерване и класиране.
Важно беше да видим дали наистина англичанина не ни е метнал.

Бяхме в уреченото време на уреченото място.
Задавайки се по тясната поразбита улица карах бавно.
Отдалече се видя нещо силно хромирано.

Дам, истина беше. Jaguar SS100 в пълният си блясък. Направо изтръпнах.
Такава красота, и то в България. Толкова хром и престиж накуп ?!

Чудна кола!
Рон не крие, че е реплика, която само специалист би разпознал.
Колата е произведена на базата на по-съвременен Ягуар XJ6 от 70тте години.
Всички части по колата са перфектни копия до най-малкият детайл и надпис.
В потвърждение на това е и фактът, че такива коли се приемат официално в регистрите на Ягуар в Англия като класики.
Мотор, скорости и мостове са оригинални Ягуар.

Великолепна машина с невероятна осанка!
Звукът също е расов и потентен.
Горивото се разпределя от два карбуратора SU с хоризонтален поток.
Спирачките са съвременни вентилирани дискове за да може силата на мотора да се използва максимално, до последният възможен момент.

Двигателят е в перфектно здраве, но Рон не го беше излъскал и беше малко свенлив когато го отвори алуминиевите странични капаци. Така и не го снимах.







 
 
 
 


 
 

 

Следва продължение..........
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 18, 2014, 06:08:59
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Браво на Вас и на Рон !
Радост за нашите очи и уши.
Да му пожелаем приятно изкарване в БГ.
На следващата среща да покаже още .

п.п.

Жълтите павета също кефят ...  8))


Юни 18, 2014, 12:47:23
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Митак, а аз реших че Ролса ти си го внесъл :)

Юни 18, 2014, 23:27:00
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Хехе, щеше ми се аз да съм го докарал, но уви! :)

Продължавам разказът си с един крузер създаден да отразява слънчевите лъчи на френската ривиера.

След натискането на едно бутонче съседният гараж разкри приказна гледка пред мен и колегата booger.

Rolls-Royce Corniche II в пленяващ цвят Tudor Red.

Изработката и вложените материали са зашеметяващи. Луксът и престижът тук са от първостепенна важност.
Всичко е изискано без да бъде помпозно и претрупано.
В боядисаните в цвета на купето брони е вградена хромирана лайстна, която поставя предната решетка на заслужен постамент.
Доста изчистен дизайн с акцент върху плавните и безкрайни линии.
Всичко е сдържано и умерено, поне по моя вкус.
Може би само острите ъгли на предната решетка издават, че модела се произвежда от 1971 година.

Абсолютна класика!

В другият край на двата двойни ауспуха е свързан 6.75 литров 8 цилиндров двигател. Чудовещен работен обем като за 220 конски сили.
Доста дефорсиран и дълговечен двигател.

А дървесината по интериора? Цял ден мога да се взирам в нея! Хипнотизираща е! Някак осъзнах, че винаги съм обожавал Ролс-Ройс.

Един автомобил надали може да бъде по-изискан...





 
 
 
 
 
 


 


 
 
 
 

 



« Последна редакция: Юни 19, 2014, 09:52:29 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 19, 2014, 18:18:56
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много готини екземпляри - не просто лъскави, но и стилни - човекът определено има вкус... Нищо, че джага е реплика - нямам нищо против репликите дори напротив, когато става дума за коли за КАРАНЕ. А чистачките-четчици на Ролса са наистина уникални, както и цялата кола де :) Смята ли да ги изкара ли на някое бъдещо ретро рали/парад или се притеснява от случки, подобни на тази с огледалото ти? Надявам се да сте го зарибили подобаващо ;)

п.п. дай да я видим и Кобрата, вероятно пак е реплика, но като дизайн ми е сред любимите
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 19, 2014, 19:20:53
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ще видим и Кобрата.

Човека каза, че с удоволствие ще се присъедини на  www.ClassicCar-bg.com излет 2014 .

:)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 20, 2014, 00:12:59
Отговор #6

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Много красиви автомобили! Надявам се да сте зарибили човека и да дойде и на някой парад в София. Макар и реплика Jaguar-ът си остава адски стилен. Cobra-та реплика ли е? :)

Юни 21, 2014, 23:24:58
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, хубаво нещо си е една максимално прецизно изработена реплика.  :)

А гледам Корниша е с нетипично светъл основен цвят на дървесината по таблото и интериора.
Може би заради яркия външен цвят, първия собственик навремето е избрал по-светъл на отенък фурнир, спрямо там традиционните за Ролс по-тъмни орех и птичи явор десени...  :)

Юни 24, 2014, 07:46:30
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Наистина Корниша е по-интересна цветова комбинация. Масово са в по-скучни цветове.

Ето я и Кобрата.
Всъщност това е така наречената  DAX Cobra произведена в Англия с 5.7 Chevy Small Block двигател.
За съжаление не беше в движение тъй като преди време Рон я форсирал по завоите на прохода Шипка и превъртял привода на делкото.
Би трябвало новото зъбно колело вече да е доставено и колата да е на пътя, тъй като в денят, я в който направих снимките Рон очакваше доставка от Англия.

Кобрата е брутален автомобил напомпан с тестостерон! Просто тази машина хем те плаши, хем те привлича да се плъзнеш зад вонала.

 
 
 


 
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 24, 2014, 12:36:09
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Какви коне е Кобрата, след като е минала през Еделброк определено мотора не е в стоков вид. Не че в стандартната си модификация няма достатъчно нютони да мъкне малък тир :D