Автор Тема: Кадет Ц - съвместимост на заден мост  (Прочетена 5446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 23, 2014, 11:57:03
Отговор #10

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31
Точна реплика по скоро не, визуална да като динамични характеристики да но точна до последният болт не мисля ,че е възможна. Утре я регистрирам в кат и ще пусна снимки,а задният мост ще трябва да се измисли, много близки като размер са на волво 240 1360мм за волвото и 1300 за кадета , но е хубаво да са  почти еднакви позваните части. За мост от Германия проблем е само транспорта  иначе цените не са кой знае какви.

Юни 23, 2014, 13:37:26
Отговор #11

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
А защо държиш да сменяш моста ?
Малкото мостченце държи до XE мотор стига да не се агресира и всяко тръгване да е с боксуване... Ако се гони някаква оригиналност и е с чугунен мотор няма ядове. Другия вариант който е и оригинала  - мост + шпер - вадиш плащаш 1,5к евра на швабите и си свиркаш.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 24, 2014, 10:46:47
Отговор #12

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31
Идеята ми е да се монтира ХЕ за което малкият мост е слаб.
Ако някой има снимка на плиците на полуоските на манта или има полуоска ако може да погледне пада ли диаметъра на полуоската след шлиците.Ако не пада могат да се скъсят полуоските и да се нарежат нови шлици.

Юни 24, 2014, 11:04:06
Отговор #13

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Идеята ми е да се монтира ХЕ за което малкият мост е слаб.
Ако някой има снимка на плиците на полуоските на манта или има полуоска ако може да погледне пада ли диаметъра на полуоската след шлиците.Ако не пада могат да се скъсят полуоските и да се нарежат нови шлици.

Така значи въобще не говорим дори за доближаване към репликата...

Това със скъсяването на ръкавите е играно вече - възможно е - диаметъра на шлика е по-малък от този на полуоската, стига да намериш кой да ти закали новите шлици и да ти балансира после полуоските...
Което като цена за труд ще надвиши покупката на мост от Гермния.

Става и с "флекс тунинг", но тогава говорим за поредната консерва придвижваща се от А до Б
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 24, 2014, 11:20:28
Отговор #14

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31
Реплика като динамични характеристики да но като точни компоненти не мисля че е възможна. Поне ако не разполагаш с неограничен ресурс. Двигател например чугунен с 16 клапана няма как да се намери.
По скоро в оригинален външен вид ще се прави.
Тогава значи няма проблеми с нарязването на зъбите, полуоската не се нуждае от баланс ,защото лагерува в двата си края а по средата няма тежест която да се променя, и закаляването е на твч ,а в Пловдив има на няколко места.Но какво става с леглата за пружините ,ако се скъси от страната на диференциала няма ли да се изместят?

Юни 24, 2014, 11:44:57
Отговор #15

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Реплика като динамични характеристики да но като точни компоненти не мисля че е възможна. Поне ако не разполагаш с неограничен ресурс. Двигател например чугунен с 16 клапана няма как да се намери.
По скоро в оригинален външен вид ще се прави.
Тогава значи няма проблеми с нарязването на зъбите, полуоската не се нуждае от баланс ,защото лагерува в двата си края а по средата няма тежест която да се променя, и закаляването е на твч ,а в Пловдив има на няколко места.Но какво става с леглата за пружините ,ако се скъси от страната на диференциала няма ли да се изместят?

За група 4 - да няма да намериш части...
Хубаво е да се балансира, защото не лагерува никъде а влиза направо в планетарния механизъм и за да не троши касетката, която надали ще е LSD и съответно по-здрава от стоковата.
Леглата на пружините също се местят при скъсяване да...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 24, 2014, 19:21:14
Отговор #16

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31
 :) Кадета вече е с номера така че ще пусна тема. Благодаря на всички които ми помогнаха с идеите за задният мост.

Юни 24, 2014, 20:15:46
Отговор #17

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31

Юни 24, 2014, 20:16:53
Отговор #18

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31

Юни 24, 2014, 20:18:32
Отговор #19

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 31