Автор Тема: Ремонт на водна помпа - къде?  (Прочетена 6066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 21, 2014, 20:56:39
Прочетена 6066 пъти

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
колеги търся майстор от София за ремонт на водна помпа на фията , не тече но има луфт и е шумна.
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 11:00:26 от dido1903 »
 

Юни 21, 2014, 21:47:43
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няма ли вариант да се намери нова или да пасне от друг модел, примерно полски фиат?

Юни 22, 2014, 23:04:30
Отговор #2

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ремонт е възможен. Обаче, трябва да се уточни дали ще бъде ремонт или реставрация. Защото има разлика.  :) Когато е ремонт, по народно му се използват се части, които са конструктивно най-близки по размери спрямо фабричните и то предимно части от съветски автомобили. Това е когато искаш да не тече и да не се разпадне на път. Тогава ,,Жигулската ос" и тефлоновия фибър са най-бързите и лесни заместители за фабричните части. За реставрация се монтират оригинални неща, това е истината. Конкретно този Фиат, помпата има много общо с тази на автомобили Жигули-Лада.  И ако все пак решиш да я сглобиш със нови части от Лада - пиши, за да ти покажа какво точно да закупиш, как да го ревизираш, приготвиш и монтираш. Можеш и сам да си я направиш. Ама, като казвам направиш - да, наистина е възможно да се ремонтира водна помпа и след това, тя да изкара 120-140 000 км, без да протече. За това трябват хидравлична преса, шублер, микромер със стойка, индикаторен часовник със стойка, плосък шлайф и предварително добре приготвени нови части. Гледам, че е със електромагнитен съединител на перката. Същия, като на Пежо 404/504/604/505. С разликата, че Фиатския, особено този на Полските често дефектираше и излизаше от строя. Не знам твоят в какво състояние е.  А, онези на Пежото са на практика вечни. В смисъл, повреждат се по особен начин, но не спират да работят.  Както и да е. Ще ти помогна за ремонта, ако го започнеш. В смисъл, сам ще положиш повече старание от колкото друг би го направил.

Юли 23, 2014, 18:50:59
Отговор #3

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
помпата е ремонтирах при един стругар, много съм доволен, даже имам и резервна.
 

Март 03, 2022, 22:48:39
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Преди 10 години си изремонтирах водната помпа на 1992 Крайслера Лебарон 2.5 турбо, в един сервиз- Жизет, в жк. Младост в София, и останах доволен, понеже тя бе полукапсулована, и трябваше на струг да се провят разни работи, както и да и се намери и салник с инчов размер вътрешен и външен диаметър.
Тази водна помпа на Лебарона още си работи добре, и не тече, и това ме накара и за 1967 Триумфа ми 2000 Салуун, вместо да купува някоя нова афтърмаркет индийска помпа, да си отремонтирам оригиналната.

Предвид и че тази помпа, като и при други стари модели коли, е напълно разглобяема, ремонта мина отн. лесно.
Проблем единствено беше, че макар лагерите да бяха стандартни в мм размер на диаметър и вътрешен и външен, двата оригинални салника /или пък да ги кажем- лоени набивки/, бяха с инчов външен диаметър.
Съответно, заедно с лагерите, купих и два семеринга на място на изпохабените и зачупени салници /и те и лагерите ги взех от специализирания магазин на кръговото на 4 км отстрани на Цариградско шосе/.

Външния семеринг дето се вижда тук на снимките, пасна идеално, но другия вътрешен се наложи чисто физически да го поостържа по външния му ръб с шкурка, докато се намали този му диаметър от 32 мм на 30.5 мм /което приблизително отоваряше на 1 и 3/8 инча външнен размер на ориг. салник/.
Резултата от цялата операция бе брилянтен.
Помпата стана идеална, без никакви хлабини с новите лагери, и отникъде не тече, покрай новите семеринги.

С тази помпа колата я карам вече активно 2 седмици насам натам, вкл. и в градски цикъл в задръствания, даже я карох на дълъг път и отвъд Бистрица, Железница, и Поповяне чак до баира на Предела днес.
Снимки от разни нейни карания ще има в темата и, а ето тук снимки на ремонта на водната помпа.
Може да се отбележи, както се вижда, че конструкцията и, за разлика от модерните правени от пластик или тенекии помпи, е като за вечността.
Корпуса и е як чугун, а лопатките на оста са направени от бронзова сплав.






















Март 04, 2022, 10:30:45
Отговор #5

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Тоя импелер доста е търкал някъде по корпуса и дано в жегите да няма грижи с циркулацията, че и без това е само с 4 "витла"

Март 04, 2022, 12:20:46
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тоя импелер доста е търкал някъде по корпуса и дано в жегите да няма грижи с циркулацията, че и без това е само с 4 "витла"

А, не е прекалено много. На снимките импелера изглежда така по износен, а аз даже го дополирах за блясък. :)) Но на живо тези деруги по него са примерно доста под половин мм дълбочина, получили се от тези допирания.
Но е било очакваемо да се допира до стените на водната помпа отвътре, заради износените лагери и получилата си голяма аксиална и радиално хлабина.
Но сега с новите лагери е песен, пасва идеално, и никъде на опира оста и бронз витлото.

Засега даже и в задръствания температурата е ОК, но мисля ако лятото нещо почне да вдига температури /не че чак толкова ще го карам лятото де/, за всеки случай да потърся да купя и сложа допълнителен електрически вентилатор с отделна скара, сигурно пред радиатора.
 
Ами пропелерите на колите едно време са били бая прости и с малко на брой витла.
Тук 4 блойки само са витлата не само на импелера, а и на пропелера долу на оста на коляновия вал сложен, дето смуче въздуха от радиатора.
Това разбира се, е намалявало ефективността, като се има и предвид, че конструктивно около фабричния тук пропелер зад радиатора, няма обграждаща фуниеобразна кутия.

Та ще си трябва рано или късно конверсия в това отношение. Ето една такава електрик конверсия на известната англ. фирма за Триумф части- Римър Брос.

https://rimmerbros.com/Item--i-RR1561

Друг проблем при конкретния моя 6 цил. мотор е, са остатъци от повърхностната ръжда на чугунения блок вътре в него, дето сега се разхождат по водните канали на блока, а и в радиатора. Въобще, след 3 промивания и смени на вода и 2 смяна на антифриз в посл. месеци, още има бая остатъци вътре в каналите.

Засекохме се вчера в квартала с колегата от Форума Мишо /Ник 136/ и той каза, че на неговите италианки доста агресивно е промивал блоковете, да са махнат тия ръжди.
На Алфата му е Арна с боксер мотор, е промивал блок с някаква такава течност на Фертан, а за по стария му Фиат 1500, каза че едно време доста ефективно му е изчистил блока със смес на оцет и вода в съотношение 1-1 бъркани.

Само че Мишо каза, че в единия от двата случая, май при 60-ския му Фиат, е слагал друг стар радиатор от някаква си кола, да затвори системата и така да циркулира течността в блока, от страх агресивната миеща смес да не продупчи все пак стария оригинален радиатор.
Така че в този аспект, ако някой колега е промивал така чугунени блоци от ръжди, ще съм благодарен за мнения и опит, с какви точно смеси течности това е правено.  :)
« Последна редакция: Март 04, 2022, 12:31:00 от USfan »

Март 04, 2022, 14:22:53
Отговор #7

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За миенето на чугунен блок съм бил чувал, че някои си били ползвали Антикалц - препарат за кафемашини. Купували го от склада на една фирма Марвин някъде около бившия завод Ворошилов - сега района на А1 или Мтел. Въпросното нещо не е агресивно към медта. По възможност термостата се сваля. Налива са препарата (на 5л туба) с вода, колата загрява и се оставя да трака примерно 2ч на празен ход. То се пени, пова да излиза от радиатора... Може и да преседи нощта. Слага се маркуч, отварят се всички пробки и се промива на работещ двигател. Изтича яка гадост, чистиш отворите с тел и то си тече...
Айде пак Антикалц туба и вода. И така до пълен успех. Разбира се, става амнайста степен на свинщина под колата. Имало там една конкретна таратайка, която направила червен един двор, ама това само съм го чул и звездите ми го говорят. На улицата ще те бият.
Ефектът при таратайка, карана с варовита вода, е отличен.
Пък и самият препарат не е скъп.

Каква грес сложи на помпата? Препоръчвам някоя хеви дюти - примерно аз ползвам синята на Мобил.

Март 04, 2022, 16:53:05
Отговор #8

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Аз бих използвал нещо на Бардал или Вюрт за промивката и определено ще се замисля дали да не използвам охладителната течност от клипа  :)
 https://youtu.be/ZW8fFno7RvE

Март 04, 2022, 19:13:51
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Каква грес сложи на помпата? Препоръчвам някоя хеви дюти - примерно аз ползвам синята на Мобил.

Благодаря и на двама ви за съветите.  :)
Ще ровя тия дни да видя по Нета, тия Бардал и Вюрт какви препарати имат.
А това за Антикалца също е идейно, ще питам нашия Стенли дали има останали такива препарати, или от къде ги е взимал, щото той едно време внасяше кафе, и търгуваше и с ползвани внасяни от Италия кафемашини.

Та ще мисля какво точно да правя, в зависимост и какви препарати ще намеря от тези описаните от вас, пък да видим какво ще стане.
За греста, да, точно синя грес сложих, че нали е термо и силно водоустойчива.