Автор Тема: Ремонт на воден радиатор / меден /  (Прочетена 5523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 03, 2014, 12:51:30
Прочетена 5523 пъти

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
             Колеги, дайте ориентири къде в София могат да ремонтират меден воден радиатор. На едно място в Люлин казаха че е много изгнил, може и така да е но не ми се вярва.

Юли 03, 2014, 13:43:09
Отговор #1

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Незнам дали още съществува, но имаше един съвестен човечец на ул.К. и Методий - от Раковска нагоре към Ботев на не повече от 50м. вляво една зелена будка или нещо подоно беше...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 03, 2014, 17:38:14
Отговор #2

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
работи , много е сериозен.
 

Юли 04, 2014, 09:46:21
Отговор #3

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И ако наистина не може да се ремонтира изпращаш го в Добрич и там ти правят същия но новичък. От твоя се използват само казанчетата и толков. И пак е меден
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Юли 04, 2014, 12:32:07
Отговор #4

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Аз съм правил в локалното на Цар Борис 3  първата пряка след бившия водоканал проект.

Август 23, 2018, 18:57:57
Отговор #5

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
За съжаление, днес майсторът от К.и М. почина.
Много свестен човек беше, винаги се спираше и намираше за какво да си поговорим. Позитивен човек. Така ще го запомня чичо Кирил
we all have wings, but some of us don't know why

Август 29, 2018, 14:52:44
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Лека му пръст!
И аз останах с много добри впечатления когато ходих при него.
Даже ме посъветва да си купя нов радиатор направо, а не да се занимавам с безмислени ремонти...
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 17, 2019, 20:02:43
Отговор #7

Неактивен fysb

  • Публикации: 31
Здравейте,

Пиша тук, тъй като достигнах до дилемата дали да ремонтирам воден радиатор, меден, за Фиат 125p или да търся "заместител". Не открих тук по-актуална информация относно хора/фирми, които предлагат такава услуга. Радиаторът има нужда да му се запои тръбичката, която отвежда антифриза към разширителния съд (корозирала е и се разпада). Иначе питата изглежда здрава, не е текъл, няма корозия (винаги е бил единствено и само с антифриз). Разбира се една водна проба ще му дойде добре. Ще съм благодарен ако споделите информация от вашия опит. Местоположението на фирмата/човекът не е критично, стига да е в България :-) Благодаря предварително!

Октомври 17, 2019, 20:06:40
Отговор #8

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Здравейте,

Пиша тук, тъй като достигнах до дилемата дали да ремонтирам воден радиатор, меден, за Фиат 125p или да търся "заместител". Не открих тук по-актуална информация относно хора/фирми, които предлагат такава услуга. Радиаторът има нужда да му се запои тръбичката, която отвежда антифриза към разширителния съд (корозирала е и се разпада). Иначе питата изглежда здрава, не е текъл, няма корозия (винаги е бил единствено и само с антифриз). Разбира се една водна проба ще му дойде добре. Ще съм благодарен ако споделите информация от вашия опит. Местоположението на фирмата/човекът не е критично, стига да е в България :-) Благодаря предварително!
Здравей!
На гърловината за пълнене на радиатора ли е монтирана?
retrobs.com

Октомври 17, 2019, 20:52:44
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ако е на гърловината , подхода е класически. Набиваш тръбичката  в отвора с допуск със стегнатост . Предварително
си почистил , изшкурил и обезмаслил повърхнините и на двата детайла .
 
Нагряваш гърловината до около 220 - 250 градуса с горелка ,  след това киселината ,  поялника и калая около
снадката :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987