Автор Тема: Презаваряване на купе  (Прочетена 5547 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 05, 2014, 22:28:11
Прочетена 5547 пъти

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Какво означава това?И каква полза би имала една стара кола от такова нещо?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 06, 2014, 14:38:24
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За стара кола не знам, иначе навремето се презаваряваха състезателните лади, като просто се правена по нагъсто заварките основно в коша отпред и по подкалниците. Идеята там е да се усили купето, за да понася динамичните натоварвания от самото състезание и твърдото окачване.Тогава колите трябваше да отговарят на хомологационият си фиш, в който ни се разрешаваха други усилвания, като разпънки примерно.

Юли 06, 2014, 23:43:15
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Презаваряването е често срещано при старите Алфи подготвени за пистови състезания.

Често се прави и цял шев вместо точкови заварки.
Според мен това има смисъл наистина само за състезателни цели и теоретично би променило деформационните зони отпред, в коша.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 08, 2014, 22:48:55
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Идеята там е да се усили купето, за да понася динамичните натоварвания от самото състезание и твърдото окачване.
Това е идеята,,да се вкорави купето!Динамични натоварвания има винаги,когато една кола се движи,особенно по БГ "пътища".
Тръскането по неравности и дупки разказва играта на колите.Елементарен тест->вдигаш на крик да смениш предна гума и както е вдигната отваряш предна врата от същата страна.Отваряш вратата при кола,стъпила на 4-те си колела и си правиш изводи  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 17, 2014, 20:55:21
Отговор #4

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
това не знам защо го взимаш за критерий с отварянето на вратите на колите както са вдигнати на крик, и при нови коли както са вдигнати на крик пак трудно се затварят,според мен не е критерий за остаряло купе а просто си се усукват под определен ъгъл,все пак се държат на 2 панти
FORD SIERRA POWER

Август 17, 2014, 22:22:37
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
това не знам защо го взимаш за критерий с отварянето на вратите на колите както са вдигнати на крик, и при нови коли както са вдигнати на крик пак трудно се затварят,според мен не е критерий за остаряло купе а просто си се усукват под определен ъгъл,все пак се държат на 2 панти
Ами защото това е показателно колко се усуква купето!
Вратата се държи на 2 панти и 3-тата точка е ключалката на колонката.Когато я повдигнеш на крик(да повдигнеш предна или задна част с "крокодил") купето се усуква и 3-тата точка обикновено излиза от заводската схема  ;) На достатъчно стар и изгнил котур може въобще да не можеш да отвориш вратата (освен с щанга  :D )
Неслучайно в някои представяния на нови модели се отбелязва,че устойчивостта на усукване на конструкцията е повишена с еди колко си процента спрямо предходния модел !


Ей тоя профил на снимката е 2+ мм дебел и е от ламарина,дето я няма в сиерата ти,нито в моята Астра...,така че не ми обяснявай,че новите и старите коли се гънат по един и същи начин,шото си в грешка!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 19, 2014, 08:56:48
Отговор #6

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
 Новите автомобили са изработени от някакво подобие на ламарина и са тънки като хартия.Виждал съм нов микробус на 1 година без да споменавам марка ,че да не стане антиреклама който като го натовариш с 1.5 тона така се огъва,че не може да му се отвори страничната врата. Там естествено ,че презаваряването няма да помогне защото проблема е в слабите усилващи елементи.А точковата заварка си е класика за стандартни автомобили но след дълга употреба е наистина задължително при ремонти или реставрации да се презаварява а при състезателни автомобили такова понятие като точкова заварка не съществува.Там всичко е цял шев от купето до носачите защото натоварванията са огромни.:D
« Последна редакция: Август 19, 2014, 09:58:42 от rumen_spasov »

Август 19, 2014, 17:34:16
Отговор #7

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Мдааа,всички автомобилни конструктори и инженери трябва да четат в този форум а не да се почесват по цял ден в офисите и халетата на заводите! :)
retrobs.com

Август 19, 2014, 20:30:50
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Румба, те конструкторите в повечето случаи си знаят работата, лошото става като се намесят в последствие мениджърите и маркетинголозите.

Август 19, 2014, 20:59:35
Отговор #9

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Е,търговията е майка на печалбата ;Dникой производител няма полза да произвежда вечен автомобил.
По темата:
Не същесвува купе с цялостни заварки (шевове) .... феновете на класиките (каквито сме ние) много добре знаем,че има такива подсилващи заварки (бронзови,сребърни припои ....) на строго определени места -обзорни рамки,колони .... технологично-критични точки.
Автомобилите са си ваши,парите-също .... заваряйте както си искате! ;D
« Последна редакция: Август 19, 2014, 21:25:50 от РумбатаБс »
retrobs.com