Автор Тема: Презаваряване на купе  (Прочетена 5363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 19, 2014, 21:52:00
Отговор #10

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Цитат на: KriK4eTo
Като покараш на писта с твърдо окачване ще усетиш разликата, която е че купето оживява и омеква. Т.е. точковите заварки започват да се движат. Презаварява се където по купето се застъпват листовете ламарина. Важно е да се правят гредите и възловите места, като в коша и около захватите на окачването. Заварява се на шевове по 2-3см дължина и на 2-3см разстояние от всеки шев. При заваряване със MIG или по БГ стил ЦО, е желателно да не се заваряват съседни шевове преди предходния да е охладил. Това поради прегряването и измятане на материала ако не се спазва правилото. При заваряване с TIG или Аргоново заваряване не мисля, че има предходните проблеми. Това е в основни линии. Както някой е писал по-горе в на Алекс темата предполагам ще е описано доста по-подобро което е типично в негов стил.
Поздрави.  :yes:
Аз си изясних в общи линии това,което ме интересува.... 8))
Скромният ми опит и наблюдения ме водят до извода,че без значение от окачване (сток или спортно) с течение на годините купето постепенно загубва първоначалната си коравина.Отдавам го на вибрациите и усукването,на което е подложено,а тез 2-те неща заварките хич не ги харесват.
п.п.По рамите на тежкотоварните возила що имат нитове?



« Последна редакция: Август 19, 2014, 21:54:33 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 27, 2014, 20:05:43
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Не е баш така!Състезателните коли имат ел  заварка с цял шев виждал съм ги много пъти защото такава ми е работата!А нос ;)ачите им са отливки без никакви заваркки по тях!Нищо кой знае какво просто рутина.

Август 27, 2014, 21:31:42
Отговор #12

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не е баш така!Състезателните коли имат ел  заварка с цял шев виждал съм ги много пъти защото такава ми е работата!А нос ;)ачите им са отливки без никакви заваркки по тях!Нищо кой знае какво просто рутина.
Добра ти е работата .... дай Бог всекиму!
Ама за пресоточкова заварка ли иде реч или от телоподаващо ..... ???
Защото при пресоточковата няма как да стане цял "шев" ... трябва да променят софтуера в завода та да ги "бият" една върху друга.
Дай някаква диаграма или снимка та да се научим и ний лаиците на нещо.
« Последна редакция: Август 27, 2014, 21:40:05 от РумбатаБс »
retrobs.com

Септември 20, 2014, 07:20:26
Отговор #13

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Добра ти е работата .... дай Бог всекиму!
Ама за пресоточкова заварка ли иде реч или от телоподаващо ..... ???
Защото при пресоточковата няма как да стане цял "шев" ... трябва да променят софтуера в завода та да ги "бият" една върху друга.
Дай някаква диаграма или снимка та да се научим и ний лаиците на нещо.
Доколкото знам състезателните автомобили не се правят в заводите а в специализирани студия се взимат стандартни купета и се преработват или греша? :)

Септември 25, 2014, 19:30:31
Отговор #14

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
А двете дъна на резервоарите как ги заваряват с пресоточкова заварка ли? :D