Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529560 пъти)

psa_hdi и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 29, 2018, 23:14:04
Отговор #5580

Активен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Колега Usfan ще ти драсна на лично на кой е колата неможе да не го познаваш :)Аз препредавам това което съм чул,че тотална щета няма спор.

Март 30, 2018, 02:34:19
Отговор #5581

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен възможния вариант е... няколко листа ламарина, 5-6кв.м  кожа , 3-4 литра боя..."голям мотор със скорости от нещо"  и получаваш някаква кола, която за 80-90% от хората ще е "истинско мазерати". Възстановяването му до състояние, неразличимо от оригинален, запазен ексземпляр го смятам за.. почти невъзможно. Ако все пак това е идеята, пожелавам огромен успех на екипа заел се с това и с радост бих помогнал с каквото мога !

Март 30, 2018, 08:53:49
Отговор #5582

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Друг вариант е, тези тленни останки да имат изрядни документи, след което да бъдат "възстановени" с някое същото такова, намерено по света с документен проблем.

Март 30, 2018, 12:41:55
Отговор #5583

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Тази кола може да се възстанови. И няма да е по скъпо от каквато и да е друга. Най скъпо ще са малките дреболии, който всъщност ще я направят завършена-разни лайснички, копченца, врътчици и така нататък. Иначе стъкла се изработват, уплътнения се изработват, салон се изработва, каросерия се възстановява... хората правят реплики от нулата...
« Последна редакция: Март 30, 2018, 12:45:21 от Frysco »

Март 30, 2018, 14:31:05
Отговор #5584

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
+1, най трудни и скъпи за намиране ще са декоративните неща, уреди, стопове, фарове и т.н... както и мотора, който според Люси също не е масов и евтин за намиране в случай, че оригиналния е сдал багажа. Според мен обаче да се прави свободна реплика на база оригиналния модел в случая нама да се изплати и едва ли после ще се намери клиент за нея, та да се избият вложените пари. Все пак собственикът сигурно има някаква идея, щом е задвижил нещата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 30, 2018, 16:17:03
Отговор #5585

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Наистина ми става малко весело, как екстремно подценявате нужната тенекиджийска компетентност и умения, и наличност на инструменти, за възстановяване точно на Гибли каросерия.
Типа и каросерия на това нито е Москвич, нито Мерцедес японка, и изисква по-сериозен опит от традиционния теникиджииски, и от спрямо практиката при отн. стокови самоносещи бодита.

За който не знае, или не е виждал Гибли на живо /или каквото и да е 60-ско Масерати/, подчертавам, че колата е с каросерия от ламаринени листа, буквално обвити като станиол за бонбони, върху пространствена тръбна рама.
Тоест, нито е самоносеща каросерия, нито дори боди на шаси, а е шаси, облечено в боди.

Тази система на правене на каросерии всъщност я лансира фирмата Туринг, ако не греша, още през 50-те, с нейната си патентована система- Супер-леджера.
Пространствената рама на Гиблито, не е толкова ефирна и буквално самоанихилираща се с времето, колкото Супер-леджерата /слагана примерно при Астон ДБ4 ГТ Загато/, но пак не е манджа за лесно поглъщане от неправили такива бодита тенекиджии.

Що се касае за частите дето липсват, колегата Фриско е прав.
Актуалното ниво на части за Масерати, даже изненада и обръгнал на гледане на надути цени фен като мен.
Ето един от големите дилъри на Маси части какво предлага.

http://maserati-alfieri.co.uk/alfieri225.htm

Цена на мотор осмак даже не си прави труд да даде, по запитване е.
И то е базов 4700, а не 4.9 като СС, който ще е екстремно по-скъп.
Скоростната кутия от камион Ханонмаг е 10000 евро, може би все пак рециклирана.
Поне външно е напудрена.
А за батерия от 4 двойни от късните и екстремно редки 42 мм Вебери, слагани точно на СС, иска 5000 Евро. при това Веберите видимо даже не са сервизирани.

Сумарно всичките дребни бръмбъзъци дето липсват, освен суперскъпите едри неща като седалки, броня, мотор, и електр. фарове, дреболии като уреди, лайстни, стопове, пепелници, и сие, според мен ще дръннат още поне 10-20000 евро.
И това без да смятаме шиенето на салона.
При него, както подчертах, също ще е редно, ако ще се гони хай-енд цена, баш от кожите на френски овци или там телета, да е правено, а не от някакви изпосталели турско-ирански-овци.
За стъклата, и при тях същото, всеки сериозен колекционер би искал все пак да има Уфичине Масерати, печати на тях, а не на завода в Бухово, или на някоя стъкларска фабрика у Виетнам /откъдето наскоро приятел си поръча много хубави стъкла за Лада 2103/.

И в тоя аспект, колегата Митко също е прав.
Ако колата се прави у нас джаста-праста, най-вероятно ще се побългари с евтинждос неоригинални части, за по-евтино.
Ако пък някой реши да я прави навън като хората, само с ориг. части и в суперкомпетентни за екзотики сервизи, като например в Германия, в ателиетата на Мирбах и Киенле, това ще оскъпи цената на реставрацията много отвъд възможната продаваема, дори за хубаво СС, моментна сега цена.

Та, аз както го виждам, точно сега талижката е в улица без изход попаднала.
Нито ще си струва у нас да се прави, а още по-малко пък навън.

Колегата Теодор всъщност като се замисля, е най-прав, за смисъла да се възстанови регистрацията.
А именно, единствения резон на узаконяването на остатъците е, че ще може после да се продаде или ползва готовата регистрация /даже тя е и на мачинг намбърс кола, и то СС версия/, за да се узакони някое в бъдеще крадено такова.
Вдигнато по избор от хубавите наличности на Гиблита в САЩ, Австралия, или Европа.
Тоя път отдавна се минава при пеперудите СЛ, при Дайтони разни, а даже и при по-ординерни коли като 356 и Пагоди.
Е, що да се не мине и при Гиблитата.  :))

Март 30, 2018, 16:24:04
Отговор #5586

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз визирах някой наистина пре-печен майстор от класа на Киро Николаев от Сусам да се заеме... има и други, дето правят коли почти от нищото. Колкото и да са скъпчии пак ще излезе доста под пазарната цена на колата. Виж при мотора ако му е прецакана карантията вече става определящо намираето и цените на частите, а не трудът по него.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 01, 2018, 14:00:54
Отговор #5587

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Нейде из София  :)

Април 01, 2018, 15:22:23
Отговор #5588

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Ако не се бъркам това е на ул Оборище. И ако трябва да съм по-точен Оборище 9.
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Април 01, 2018, 22:55:30
Отговор #5589

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

И в тоя аспект, колегата Митко също е прав.
Ако колата се прави у нас джаста-праста, най-вероятно ще се побългари с евтинждос неоригинални части, за по-евтино.


Значи, ако се прави у нас и с частично тип "побългаряване" ... с малките кръгли мигачи на калниците, ще минат най-лесно и евтино с чисто нови от първият магазин за руски части тип Мототехника ... От там с мигачи от Лада/Жигули 2101 ще изглеждат досущ като на 'талянските ...  ::)
Този унисекс страничен мигач е слаган на всичките 60-тарски Фиати ... минем през Ланчии, Iso и Мазерати ... та стигнем до Ламборгини и екзотики тип Lancia 037 Rally и Stradale ... Иначе казано същият е слаган на Жигули, в т.ч. и на Мазерати Гибли  :P :))
« Последна редакция: Април 01, 2018, 23:46:55 от dan4oteto »