Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2530963 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2018, 09:19:08
Отговор #5620

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Много интересни находки, Данчо! Особено двата светлосини екземпляра. Ако имаш контакт със собственика им, може да го накараш да поразмисли малко... Жигули-то вероятно е от най-ранните бройки, което го прави интересно. За FIAT-а пък неща се намират из Италия. При положение, че става въпрос за серия от по-малко от 500 броя, мисля, че трябва да опиташ да го упедиш, че частите по него трябва да са "Made in Italy", както е било на нашенските сглобки. И за да си по-убедителен, може да му обясниш, че евентуалната продажна стойност би скочила, ако продава подобен комплект: http://totalcarmagazine.com/classicandbeloved/2014/04/29/fiat_124_vs_lada_shiguli_1200/

Тук май има повече снимки: https://totalcar.hu/galeria/totalcar/tesztek/2014/01/24/fiat_124_lada_1200/

А ако не са читави рествратори, опитай да ги убедиш, че трябва да продадат Пирин-а. Според мен тази кола си заслужава качествения ремонт без компромиси, а не само позакърпване и смяна на ламарини... В момента във Варна се прави италиански FIAT 850 Sport от първата серия и собственикът е много надъхан колата му да стане перфектна. Купуват се части от цяла Европа, купето е песъкоструено, всичко изгнило е изрязано и ако не се намери нов панел, майсторът го изработва 1:1...

Юли 19, 2018, 10:28:24
Отговор #5621

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Скоро Манджуков е продал своя Пирин и мисля, че е същия
we all have wings, but some of us don't know why

Юли 19, 2018, 12:23:39
Отговор #5622

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
ВАЗ 2101 и ФИАТ 124 имат не една и две разлики в каросерията, така че ако говорим за реставрация, нещата не са "взимам от Жигула - то е същото".
Най-грубо ще спомена преден капак (съвсем други усилки), врати, преден кош, стена между купето и мотора, кикпанели, ламарините над задния мост (при 124 мостът е съвсем друг), отдолу гредите, задната маска и какво ли не още. Дори таваните от един момент нататък при ВАЗ имат друга щамповка и си личи.
Не говорим за хиляди други едри и дребни детайли по интериора и екстериора. Дори от наличен цял комплектен ВАЗ 2101 от края на 1970г, който пак е ненамираем и би струвал не малко, ще станат пет части на кръст - евентуално калници (заварени, не се демонтират цели), външни прагове и май нищо друго. И нещо стартер - алтернатор - карбуратор и някоя външна светлина са италиански. 
Ако е вече примерно 1977-8 набор, нищо не е същото освен калниците и още някоя ламаринка.
А ако се вземе стандартно умряла Жигула с гнила долна част, нищо няма да стане.
По магазините пък съвсем няма части дори за ранно Жигули. Ето, примерно моята е тотално изградена, изглежда супер, но вратите са късни (който знае - имат разлика), отпред като отвориш капака - примерно стойката на ключалката, ламарината над парното, не говорим за челната стена от 2107, веднага се виждат.
 
Ако синия е бившия срещу "Земята и хората", който Валери спаси, той и без това е мъртвец и беше мъртвец дълги години още на улицата. Гледал съм го 1000 пъти още тогава. Не знам за каква реставрация си говорим, все пак е ФИАТ и то от най-смотания вариант на 124 - не е кабрио. Сигурно от Италия за 5000 евро може да се докара здрав. А този и с 20000 лева е трудно да стане на кола.
Друг въпрос е , че тоя е Пирин. Но нищо не е останало. 124 са супер калпави като ламарини - в квартала стояха зарязани тоя и още един жълт. Жълтия стана на лъжици още навремето. Колкото мои познати са имали 124, всички казаха, че са изгнили тотално още края на 70-те.

По темата 124 много ми допадат писанията на един много кометентен колега от Толиати, който има и 124 освен Ладите:
https://www.drive2.ru/r/fiat/1501602/
« Последна редакция: Юли 19, 2018, 13:27:45 от m_g »

Юли 19, 2018, 13:46:09
Отговор #5623

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Сервизът е на момчета, които само ще реставрират, собственикът е дори от друг град нямащ общо или близост със сервиза.
Знам, че има различия, знам че си заслужава пълна и качествена работа, но всичко зависи от парите на собственика и не коментирам как ще се възстановява, защото не е коментирано с мен и може би ще е на ниво Съдейки по други проекти в същият сервиз, смятам че там си знаят работата.
Жалко наистина и за донорът, синята жигула от ранните модели, която е само на 60 000 км!

Не знам за каква реставрация си говорим, все пак е ФИАТ и то от най-смотания вариант на 124 - не е кабрио. Сигурно от Италия за 5000 евро може да се докара здрав.

Съгласен съм за разликите, но споменах че моторът, скоростна кутия и мостове ще останат оригиналните.
Кабрио Фиат няма, освен една синя разработка хард-топ на мисля Touring Superleggera.
Иначе Фиатът е от най-ранните, както и Жигулата :)

Юли 19, 2018, 17:18:18
Отговор #5624

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще извиняваш, че така се паля, но имам опит в градежа на тия автомобилчета и ми е криво, като гледам как ще съсипят и 124, и 2101.

Под кабрио имах предвид дълги години произвеждания Spider, който и до ден днешен е популярен в ретро средите. Иначе за кабрио с жигуладжийски вид - да, само прототип е правен от Carrozzeria Touring.

Тази комбинация един плаща - друг прави без участие на плащача не ми звучи добре. Колкото и да са печени майсторчетата, дори за супер елементарната и масова кола ВАЗ 2101 ще трябва бая обикаляне, за да се намерят липсващите детайли, или да се поръчат от Русия, където са си пак цифра. Там е пълно с колекционери и ранните 2101 с италиански компоненти се търсят, съответно има пазар на части и така нататъка.
Понеже цялата кола я знам като петте си пръста и съм я купувал част по част... Не виждам как от 2101 ще стане 124. При ФИАТът има сериозни разлики по механиката - задният мост е със съвсем друга конструкция - амортисьорите са в пружините, има и задна стабилизираща щанга над моста и 1001 неща. Отпред пак е друга кола - малко подобна, ама само толкова.
2101 е цялостно преработена, за да отговори на пътните и климатичните условия в СССР от 1970г. Неслучайно просветът е увеличен с 30мм. Съответно ходовата част е нова и не взаимозаменяема с тази от 124.
Още повече - трябва да си кръгъл идиот да отрежеш от здраво купе точно най-тегавата част за сменяне - над задния мост. Поне аз така си мисля.

Интересно е Пирин 124 да си е Пирин 124 с всичките му особености.

Да се набута фиатов мотор в жигулово купе и да се нарече това "реставрация" - това е пълна тъпотия. Навремето е било масова практика по тия ФИАТи, примерно бай Стефан тенекеджията, който 2002г. прави моята, някъде края на 70-те е сменял купе на неговия 124 берлина с такова от 2101 - продавали са се нови купета тогава. Реално си е сглобил ново Жигули с документите от ФИАТа. Но все едно - колата е друга със всичките й плюсове и минуси. Пък и ако се прави такава простотия, какво очакват от куция 124ков долновалов мотор с три основни лагера на по-тежкото със 70 кила съветско купе? Конете са едни и същи като на 2101 - 60. Пък и тоя син дарак не е каран от 2002-3г по спомени. Всичко по механиката на мотора е за брак. За 15 години навън дали не се е разкапал от влагата? Иначе 124 върви хич не лошо, поне по мнението на чичо Пламен от моя блок, който е карал 2 Жигули и 124 навремето.
Но - и пак но - има двувалкови мотори от 131/132/Арджента, отрепетирано е как се слагат на 2101, поне ще върви, но пак е грехота за здраво Жигули.
Интересно - снимал ли си тъй наречения донор на 60000км, иска ми се да видя колко ранен е той. Би трябвало и без да гледам стъклата да мога да се ориентирам. Щом е светло синя, значи е ранна, ама колко ранна? Басирам се на 72ра година - не е с първите буфери полско производство до 1971, а с ранните съветски. От 1973 почват да ги намаляват като дълбочина. Значи - италиански светлини и някой и друг болт ФИАТ, примерно на маховика. Вече почти няма италиански механизми по мотора, всичко е СИВ.
Моля, качи още снимки, ще ми е интересно.


Юли 19, 2018, 17:25:49
Отговор #5625

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Подкрепям Момчил на 100% И аз съм скептичен, относно майсторите, първо, всеки гледа парата, при това да я вземе максимално бързо, с минимум вложени усилия. Има и читави майстори, ама много, много малко останаха, а и не работят по разценките на бай Пешо уламаджията. Другият момент, че за да правиш Жигула, или 124, си е нужно малко да имаш емоционална връзка с модела. Все още ми е кеф, когато правя нещо съветско, друго си е, или аз съм нещо чалнат :D Относно приликите и разликите между двата автомобила - руснака прави над 800 промени в конструкцията на 124, преди от него да се получи 2101! Та и тук Момчил е на 100% прав. Успех все пак!

Юли 19, 2018, 18:39:13
Отговор #5626

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Интересно - снимал ли си тъй наречения донор на 60000км, иска ми се да видя колко ранен е той. Би трябвало и без да гледам стъклата да мога да се ориентирам. Щом е светло синя, значи е ранна, ама колко ранна? Басирам се на 72ра година - не е с първите буфери полско производство до 1971, а с ранните съветски. От 1973 почват да ги намаляват като дълбочина. Значи - италиански светлини и някой и друг болт ФИАТ, примерно на маховика. Вече почти няма италиански механизми по мотора, всичко е СИВ.
Моля, качи още снимки, ще ми е интересно.

Да, донора е в темата за ретро колите ...
Като минавам пак, ще се отбия

Юли 19, 2018, 19:09:45
Отговор #5627

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
В село Трапище (Разградско)




Юли 20, 2018, 09:05:53
Отговор #5628

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Оправиха ли най-накрая шосето през Трапище? Вече 11 години редовно минавам оттам и винаги пътят Разград - Търговище отговаря на името на селото. Иначе - и двата Москвича - белия и Алекото, както и ЗАЗа 966 си ръждясват от поне 2007г.

Юли 20, 2018, 14:47:33
Отговор #5629

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Тази Волга се появи до метан станцията в гр. Бяла ( русенско ). Доста време седя по мобилето явно някой я е взел.




Москвича изглежда добре, но се намира в двора на ОДМВР Русе.



Този го срещнах в село Иваново. Бракуван е, но се кара по полето.



Мерцедеса последно е бил каран по баловете през 1997 г. намира се в Русе и се продава за 3 000 лв.





На паркинга под Декатлон Варна:

Доколкото разбрах собственика е някакъв мургав музикант (ром) и е в чужбина от доста години.