Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2530416 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 30, 2018, 20:40:34
Отговор #5640

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ижето е видимо комплектно и право, грехота да го скрапират.
Толкова редки станаха в последните години тия 5-вратки, почти никога вече не ги виждам в движение, струва си това да се спаси от някой фен.
А и колата на годината на 1978 год, да видим дали ще познаете коя е тя,  ;D си изглежда добре.
И Ладата 1300, а може би и 1200 еС, не е зле.

Жалко за почти всичките снимани коли.
Като бях малък в 80-те, един съсед караше Мускал товарен, но чист пикап.
С него той разнасяше денкове с дрехи за химическо чистене, от пунктовете за събиране, до някаква мега централа дето ги химизираха.

Юли 30, 2018, 21:08:51
Отговор #5641

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Много от колите са доста добри, но за жалост не се продават цели. Синия осмак е на оригинална боя и не е кърпен. Докарали са го напълно комплектен от гаража на починалия собственик който е бил лекар. Бежовата жигула също е много запазена. ИЖа е поизгнил, но не е неспасяем. Бялата Шкода също не е лоша, както и дота други коли.

Юли 31, 2018, 00:31:14
Отговор #5642

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

А и колата на годината на 1978 год, да видим дали ще познаете коя е тя,  ;D си изглежда добре.


Талботът ли?

Фиориното има интересен надпис на вратата ... колата ли е дарение или стоката превозвана от тази кола??

Юли 31, 2018, 10:41:06
Отговор #5643

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Талботът ли?

Точно тя.  :)

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Car_of_the_Year

Само стреших в жокера с 1 година. В 1979, модела Хоризон става Европейска кола на годината.
Но дстава победител в конкурса не като Талбот, а още със старата си марка- Крайслер Симка.
Това преди Пежо да купят френските подразделения на Крайслер, и да ги прекръстят от Симка на Талбот.

Симка в онези години е била толкова силна фирма, и с интересна моделна гама. Жалко, че вече я няма.
Бях забравил, че малко по-рано те още веднъж печелят кола на годината. В 1977, с прототипа на Алекото- Симка 1307.

Юли 31, 2018, 20:11:14
Отговор #5644

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Точно тя.  :)

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Car_of_the_Year

Само стреших в жокера с 1 година. В 1979, модела Хоризон става Европейска кола на годината.
Но дстава победител в конкурса не като Талбот, а още със старата си марка- Крайслер Симка.
Това преди Пежо да купят френските подразделения на Крайслер, и да ги прекръстят от Симка на Талбот.

Симка в онези години е била толкова силна фирма, и с интересна моделна гама. Жалко, че вече я няма.
Бях забравил, че малко по-рано те още веднъж печелят кола на годината. В 1977, с прототипа на Алекото- Симка 1307.

Много добър бюлетин с подгласниците до 3-то място! Точно този от Wikipedia не ми бе попадал досега :)

Интересно ... мислех, че Fiat 124 Berlina е кола за '66-а, а не '67-а ... също интересно, че е преди седанът BMW 1600 и GT купето на Jensen FF.
Странно ... мислех също, че Renault 14 взе и то приз за кола на годината ... някъде в промеждутъка от '78-а до към '82-а, но го няма ... а дори и в подгластващите също липсва.

Юли 31, 2018, 21:25:32
Отговор #5645

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Много добър бюлетин с подгласниците до 3-то място! Точно този от Wikipedia не ми бе попадал досега :)

Интересно ... мислех, че Fiat 124 Berlina е кола за '66-а, а не '67-а ... също интересно, че е преди седанът BMW 1600 и GT купето на Jensen FF.
Странно ... мислех също, че Renault 14 взе и то приз за кола на годината ... някъде в промеждутъка от '78-а до към '82-а, но го няма ... а дори и в подгластващите също липсва.

Да, и а3 мислиа че са преместили по Викито годините с по една напред.
Например, помниа, че Фиат 124 е кола на 1966, а Порше 928 на 1977, а не на 1978 год.

По принцип, доколкото имам спомени, или поне до средата на 80-те год. маи бе така, в началото на всиака година, допреди Женевскиа автосалон в м. Март, или баш на него, са решавали коиа е колата на предходната година.
Като да е легитимна на конкурса всиака кола-кандидат, е триабвало да е правена поне 12 месеца преди окончателниа и3бор на журито.

Тоест в началото на 1967 год. примерно, са решили Фиат 124 да е кола на 1966 год.
Така поне по тогашните печатани медии, се лансираха победителите преди години.
Може и да греша де в таиа обосновка.
Тоест, и а3 и ти да мешаме годините на официален дебут на победителите коли, с годините им на официално титулуване и награждаване,
Коиато наградна година е реално следвашата след дебута поне 1 календарна година.
« Последна редакция: Юли 31, 2018, 21:42:57 от USfan »

Август 01, 2018, 08:43:45
Отговор #5646

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Делтата със сигурност е 80-та, т.е. няма грешка. За другите не знам
we all have wings, but some of us don't know why

Август 01, 2018, 19:31:43
Отговор #5647

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колеги от ИЖ-ето Ми е нужна облегалката на задната седалка и ако е останала кората на багажника.Ще Съм благодарен ако някой съдейства да ги закупя за ето тоя ИЖ.

Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Август 01, 2018, 20:04:19
Отговор #5648

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Точно тя.  :)

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Car_of_the_Year

Само стреших в жокера с 1 година. В 1979, модела Хоризон става Европейска кола на годината.
Но дстава победител в конкурса не като Талбот, а още със старата си марка- Крайслер Симка.
Това преди Пежо да купят френските подразделения на Крайслер, и да ги прекръстят от Симка на Талбот.

Симка в онези години е била толкова силна фирма, и с интересна моделна гама. Жалко, че вече я няма.
Бях забравил, че малко по-рано те още веднъж печелят кола на годината. В 1977, с прототипа на Алекото- Симка 1307.

Интересно ... току що от интернет пространството ми попадна ето този рекламен бюлетин на американската вариация на въпросният Талбот, в който се споменава, че явно за Северна Америка става кола на годината за '78-а ... т.е. за американският пазар една година по-рано


Август 01, 2018, 23:24:19
Отговор #5649

Неактивен Ivelin_

  • Публикации: 21
Тази тема ме кара да избия всички собственици на морги барабар с тъмните субекти и тези които хвърлят здрави коли.
Позакъснял съм с около 30 години, но по-добре късно отколкото никога...

Що за човекоподбно може да руши така като скрападжиите?
Само ония филипинския пе*ал дутерте...

За да не е 100% спам - на изхода на Вършец за към спортния комплекс има(ше) един ИЖ, същия като тоя оранжевия, под един навес, даже се изплаших че е той, ама от там до Пловдив да го влачат...