Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2544279 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2019, 20:55:51
Отговор #5900

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Както се вижда деформацията по каросерията е доста по-голяма от финансовото покритие на полицата на Голфа ... дори прагът е направил "корем" надолу ... това ще рече,че и подът е поддал.За качествена реставрация ще е нужен донор ... или поне лява част от каросерията.
retrobs.com

Април 22, 2019, 23:45:36
Отговор #5901

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Все ми се струва( или поне ми се иска). че не е толкова зле положението. Две врати, малко "дозер" да дръпне хидравликата в правилната посока и смятам, че ще се оправи.Ако не на 100, то поне на 90% и без да си личи външно. Как не си взел някакъв телефон на човека. Ако беше от ВТ бих се опитал да помогна с ремонта...

Април 23, 2019, 01:29:21
Отговор #5902

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Все ми се струва( или поне ми се иска). че не е толкова зле положението. Две врати, малко "дозер" да дръпне хидравликата в правилната посока и смятам, че ще се оправи.Ако не на 100, то поне на 90% и без да си личи външно. Как не си взел някакъв телефон на човека. Ако беше от ВТ бих се опитал да помогна с ремонта...

Така е! Колата на живо е като излязла от Ретро музея във Варна.

Като го гледам и ми се къса сърцето,определено заслужава да бъде възстановен изглежда доста добре :(

Ами можех, но просто минавах и повече ме хвана яд, че тези възрастни хора са пазили колата толкова години и накрая изскача някакъв (на 90% вероятно е някакъв мангал) и осира пейзажа. Точно в този момент бе дошла полицията и се пишеха протоколи и актове.


Април 23, 2019, 03:10:24
Отговор #5903

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Нали не забравяме факта, че Вартбурга не е самоносеща конструкция и отдолу си има много стабилна рама. Това което колегата нарича "корем надолу" всъщност е самата рама, която е абсолютно незасегната и си изглежда по този начин на всеки един Вартбург. Праговете на тази кола пък са абсолютно декоративни, поради факта, че не поемат никакво натоварване.

Проблемът в случая е колонката. Вартбургът, с който отраснах, през 1992 имаше точно същия страничен удар от лявата страна. Тогава подобни удари се оправяха за половин ден с нови врати (отвратително изпълнение за резервни части) и изчукване на колонката (доколкото може). И досега си носи последствията - почти неотваряща се провиснала задна врата и затваряща се със зверска засилка предна, както и фуга от близо 2 пръста. Колко брави износи пък само тя си знае. Не казвам, че е качествено, но колата изкара така почти целия си живот до тук по този начин (тогава е била на 5-6 години). За напред ще видим някога какво ще се прави, живот и здраве.

Жалко е наистина, че въобще се е случило на Вартбург, съвсем малко останаха вече в движение, камо ли пък комби. Лошото е и, че застрахователите съвсем лесно могат да си го пишат тотал щета (което далеч не е), да платят мизерна сума на собствениците и дотам.

Колкото до Маздата - съвсем ясно е, че е поставена там като паметник "за вечни времена". На специално изграден постамент, оглозгана (вероятно е и без двигател и вътрешности, не само без салон) и напълнена с чакъл. Като минимум стои още на старите снимки на Street View от 2012, а най-вероятно от доста по-рано. Наблизо има сервизи, автокъща - някои си ги слагат по покривите, други градят постаменти...

Април 23, 2019, 07:28:25
Отговор #5904

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Тези RX7ци не бяха чак толкова редки и екзотични през 90те и можеха да се видят и в движение. Нооо ... под капака винаги можеше да се очаква "изненада". Например, двигател от Жигулка  :). Същите соц. изненади под капака бяха масови и при бензиновите версии на VW T2 и T3. ПС. През 90те мой колега имаше жълта RX7ца в доста прилично състояние и ми я предлагаше на "народна" цена с "цели" ... 2 двигателя от жигула  :D. Единият под капака на Маздата, естествено.  Други двама колеги пък имаха Волги с дизелаци от Мерц  ;D. Единият беше ГСМчик, другият - складажия (на склада с резервините части, не с метлите) на поделението  ;D.

Април 23, 2019, 17:33:27
Отговор #5905

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Нали не забравяме факта, че Вартбурга не е самоносеща конструкция и отдолу си има много стабилна рама. Това което колегата нарича "корем надолу" всъщност е самата рама, която е абсолютно незасегната и си изглежда по този начин на всеки един Вартбург. Праговете на тази кола пък са абсолютно декоративни, поради факта, че не поемат никакво натоварване.

Проблемът в случая е колонката. Вартбургът, с който отраснах, през 1992 имаше точно същия страничен удар от лявата страна. Тогава подобни удари се оправяха за половин ден с нови врати (отвратително изпълнение за резервни части) и изчукване на колонката (доколкото може). И досега си носи последствията - почти неотваряща се провиснала задна врата и затваряща се със зверска засилка предна, както и фуга от близо 2 пръста. Колко брави износи пък само тя си знае. Не казвам, че е качествено, но колата изкара така почти целия си живот до тук по този начин (тогава е била на 5-6 години). За напред ще видим някога какво ще се прави, живот и здраве.

Жалко е наистина, че въобще се е случило на Вартбург, съвсем малко останаха вече в движение, камо ли пък комби. Лошото е и, че застрахователите съвсем лесно могат да си го пишат тотал щета (което далеч не е), да платят мизерна сума на собствениците и дотам.

Колкото до Маздата - съвсем ясно е, че е поставена там като паметник "за вечни времена". На специално изграден постамент, оглозгана (вероятно е и без двигател и вътрешности, не само без салон) и напълнена с чакъл. Като минимум стои още на старите снимки на Street View от 2012, а най-вероятно от доста по-рано. Наблизо има сервизи, автокъща - някои си ги слагат по покривите, други градят постаменти...
Колега,искате да ме убедите,че синия панел под вратите е шасито/рамата ??? :)
« Последна редакция: Април 23, 2019, 18:05:20 от РумбатаБс »
retrobs.com

Април 23, 2019, 18:43:10
Отговор #5906

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Колега,искате да ме убедите,че синия панел под вратите е шасито/рамата

Ахам, да, горе-долу и почти!  :))
Като възпитаник на техникума Вилхелм Мик, съм имал удоволствието да съм метал и свалял каросерии върху тия рами, цели четири дълги години, и три лета-практики.
То е ясно, каквото се вижда отдолу успоредно точно под ръба на вратите, предвид че е закачена Б-колонката на него, има сигурно някаква спомагателна укрепваща роля към каросерията, но няма общо с така наречената- платформена рама на 353, в случая- 353 Турист.



Тия прагове ги продават и сега и като стара наличност нова резервна част. Примерно тук на чифта им искат 120 Евро.

https://www.danzer-autoteile.de/schweller-laengstraeger-wartburg-353-1-3.html

А на тия само 44 Евро.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/schweller-wartburg-353/1093445397-223-3984

Може върху тия швелери да има отделна част, там някакви декоративни ламаринки де.
Аз поне не помня вече тия гредички как са били закрепвани към каросерията.
Все пак, последно преди 31 години съм разглобявал Вартбург 353. А последно преди 21- Вартбург 311/3 Купе...  O:-)

Ето в тия два линка и малко подробности и изгледи от рамите на 353.
В първия линк е и първия подробен тест въобще на новия 353, в списание -Немско пътно Движение, брой Юли от 1966 година.

http://www.die-besten.de/wartburg/tests/353/353erste/1test353.htm

http://www.wartburgpeter.de/tf_fahrwerk17.htm



« Последна редакция: Април 23, 2019, 19:16:26 от USfan »

Април 23, 2019, 18:58:05
Отговор #5907

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Ахам, да, горе-долу и почти!  :))
Като възпитаник на техникума Вилхелм Мик, и метал и свалял каросерии върху тия рами 4 дълги години, и 3 лета-практики, потвърждавам, че синичката лента дето се вижда, реално покрива така наречената- платформена рама на 353, в случая- 353 турист.

Ето в тия два линка и малко подробности и изгледи от рамата.
В първия линк е и първия подробен тест въобще на новия 353, в списание -Немско пътно Движение, брой Юли от 1966 година.

http://www.die-besten.de/wartburg/tests/353/353erste/1test353.htm

http://www.wartburgpeter.de/tf_fahrwerk17.htm




Значи предните две седалки (шофьорската и пасажерската) трябва да са една върху друга ... ха-ха ха ... това значи ли,че каросерията е заострена като молив ... поне вижте къде са двете предни конзоли на рамата където се захваща каросерията!
Аз,господине съм възпитаник на СПТУ по Автотранспорт!
retrobs.com

Април 23, 2019, 19:25:03
Отговор #5908

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Е, сега па седалките...   O:-)
По принцип на много коли се разминават основните лонжерони на шасито, спрямо външните прагове на каросерията, то това е ясно.
Логично е и че ще има разни израстъци на шасито да хващат най-външните опорни точки на каросериите.

Така че общо взето никой тук от тримата не сме на различни позиции, само лингвинистично се разминахме.  :))
Ето схема на голата каросерия на Туриста, отн. добре се вижда пода.

http://www.wartburgpeter.de/tk_kons_tour.htm

А това е и подробна статия как един немец фен специално на Комби си е демонтирал каросерията от шасито.

https://wartburgontour.de/2018/09/02/413/
« Последна редакция: Април 23, 2019, 19:30:49 от USfan »

Април 23, 2019, 19:31:23
Отговор #5909

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Хайде сега ми обяснете как този син панел под вратите е шасито/рамата след като събира по успоредната ос повече от 350-400 м.м. как и къде се вижда шасито/рамата на снимката!?
Пуснахте геометрична диаграма ... поне вижте цифрите!
retrobs.com