Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2541932 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2019, 21:05:14
Отговор #5910

Активен USfan

  • Публикации: 10837
Не съм писал, че е шасито/рамата, а че определено имат в самата каросерия някакви носещи функции тия ламарини, след като носят колонките на пантите на задните врати.
Е, освен ако това което се вижда под подбитите врати, не е декоративна ламаринка върху тия прагове.

Както писах, подробности от декорациите около и върху тия трегери-прагове, не помня...
Да сподели някои колега с 353 как е точно конструкцията.
От формата на продаваните по нета по 40-100 Евро чифтове прагове, които и снимки качих, съдя че определено не са със само декоративна функция. или поне не те специално.

Април 23, 2019, 21:09:14
Отговор #5911

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Заедно с още един колега се опитвахте да  докажете,че ТОЧНО това което се вижда е рамата,шасито?
Постовете не са затрити ... таке,че всеки може да ги прочете.
retrobs.com

Април 23, 2019, 21:25:49
Отговор #5912

Активен USfan

  • Публикации: 10837
Заедно с още един колега се опитвахте да  докажете,че ТОЧНО това което се вижда е рамата,шасито?
Постовете не са затрити ... таке,че всеки може да ги прочете.

Глупости, за това коригирах поста, да не се разбира превратно.

Но дори и в стария ми пост отпреди корекцията, там пиша че синйото, дето се вижда, прикрива рамата, а не че е рамата.

Ето точния текст---
-- Като възпитаник на техникума Вилхелм Мик, и метал и свалял каросерии върху тия рами 4 дълги години, и 3 лета-практики, потвърждавам, че синичката лента дето се вижда, реално покрива така наречената- платформена рама на 353, в случая- 353 турист.--

И съответно после съм го коригирал. но не е необходимо до се търси под вола теле.  :))

Всъщност, ровейки сега в страници с конструкциите на 353 установявам, разбира се, чисто визуално и субективно, че каросерията му е доста по-масивно конструирана, отколкото съм мислел преди.
В тоя аспект понятието- Платформена, по отн. на рамата, си идва на мястото.
Тоест рамата не е всичко, а в конкретния случай по скоро съпътства, и една платформа на по принцип приличната по якост несамоносеща каросерия.

http://www.kulis311coupe.de/ca_restauration.htm

И в тоя ред на мисли сега разбирам и защо рамата е отн. афиф конструирана.
Ами просто не е необходимо да е по-яка.

Ето един интересен демонтаж на Комби 312 на каросерията от рамата.
Старата форма на купето да не обърква, рамата и съответно пода, отдолу са вече почти като на 353 модела.

http://www.kulis311coupe.de/ca_restauration.htm



Април 23, 2019, 21:32:20
Отговор #5913

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
"Аха ... горе-долу и почти"?
Мдааа ... сега разбрах,че теорията е по-силна от практиката :-\
retrobs.com

Април 23, 2019, 21:47:25
Отговор #5914

Активен USfan

  • Публикации: 10837
"Аха ... горе-долу и почти"?
Мдааа ... сега разбрах,че теорията е по-силна от практиката

Това, нагоре-надолу и насам-натам, е писано в ироничен аспект, не е трудно човек да се досети.

Но стига спам и ГДР-просвета,  O:-) да постваме дадености по темата.

Е това Мече 220 еС виси по Карса от месеци.
Ако некои ги купи и реставрира, ште стане готина и ценна кола.
Поствам го тук, че е вече почти фитка на кондициа, а и да не се губи там сред чуждестранните анонси в другата тема.















Април 23, 2019, 21:54:59
Отговор #5915

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Писал съм много ясно, ако имате предвид мен, "РумбатаБС"

Онагледявам:


Ограденото ЛИЛАВОе прагът. Ограденото ЗЕЛЕНО е рамата.

Ето и малко снимки на напълно здрави коли как изглежда въпросния праг.





Започвате да търсите под вола теле, колега, и да се заяждате на дневна база.
Истинския професионалист ("от практиката") се познава по това кога трябва да спре и да признае, че просто не си е имал работа с даденият автомобил. Иначе рискува да заприлича на дървен философ, който непременно трябва да каже нещо и държи да подцени другите със авторитета на силата, а не със силата на авторитета си.

Април 23, 2019, 22:02:15
Отговор #5916

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Г-н Икономов до сега не бих си позволил да използвам епитети като "дървен философ" и моля разгледайте геометричните графики по-горе за да разберете в крайна сметка,че това което оцветявате не е това,което си мислите ...
Спете спокойно,деца  :)
retrobs.com

Април 23, 2019, 22:11:14
Отговор #5917

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Това, което оцветявам си е точно това. Никъде не съм писал, че "синьото което се вижда под вратите е рамата".
Съвет - прочетете отново какво съм написал в горния пост, в частта със "оцветяването".

А аз бих попитал какво точно разбирате вие, като професионалист, под термина (строго професионален и научен) "корем надолу" и къде се вижда на снимката?
Питам сериозно, не се заяждам.


Април 23, 2019, 22:15:55
Отговор #5918

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Моля всички малко да изпуснат въздуха и да продължат дискусията в по-лек тон.
Намалете цитатите също, моля!
Оставете буквояденето на буквоядите  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 23, 2019, 22:23:35
Отговор #5919

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
ОК!
Жалко за стареца и колата му.
retrobs.com