Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2544065 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2020, 19:22:06
Отговор #6150

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И правилно!  :))
Инж. Никола Ромео е придобил едно време фирмата АЛФА, планувайки и правейки новата обединена Фирма, за да произвежда не домашни печки с Опел, Исуцу, и други ТЕЦ агрегати, а- бързи, динамични, макс. леки на маса, престижни, и най-вече- бензинови коли.
Едно вирме, особино в периода между двете войни, Алфа неи е била много по малко престижна от фирми като Бугати и Ролс-Ройс.

Така че, когато и ако фирмите Ролс и Бугати пуснат накрая  O:-) дизелови Фантоми и Широни, аз поне чак тогава ще приема, че трябва да има и дизелови Алфи.
А дотогава, фирмата-майка Фиат покрива добре всички дизелови нужди на който му трябва нещо бюджетно на разходи.

След това лирично отклонение, дано тия остатъци някой да го прибере, че тука има много части от този лифтова Алфа 6, дето да свършат работа на собственици на подобни модели.
А и вратите и стават 1 към 1 на по-малкия седан- Алфетата.
:) :D :D :D

Февруари 05, 2020, 00:19:31
Отговор #6151

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 18, 2020, 19:37:58
Отговор #6152

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Ето някои снимки от две зловещо нагнили коли, стоящи на паркинг при колегата Владо.
Голфа 1 кабрио е по-ранна версия с черните гумирани брони.
Като страничен ремарк, извън тия долните два гнилоча, е интересен и виждащия се отзад жълт Джип СЖ7.
Той обаче също е страдалец, и мотора му, базов 2.5 литров АМС четвъртак, е хвърлен отзад.
Искат му иначе 10 бона в лева, което, ако и да е пре-Вранглер СЖ, предвид на тая забатачена отвсякъде кондиция /като за начало- ръждясали присадени неориг. уж-хром джанти, липса на задни седалки, плюс смененото местоположение  ;) на мотора/, го намирам за доста пожелателно като претенция.









Волвото е по-интересната кола от днешния скрап-чаленж, и е от доста рядката серия- 242 ГТ.
Жалко за него специално, че е стигнало до там.
Екстремно лошо видимо е нагнило, а е толкова рядка кола, и не само в БГ.
Направил съм му повече снимки, понеже салона е интересен, а приличащите на самоделно вградени кръгли уреди, всъщност са правени от Волво така.
В нач. на 80-те Волво с това купе имат големи успехи в Европейските туринг шампионати, но с версията- 242 турбо.
А тук ГТ 242 версията е само инжекционна.

Цил. глава и смук. колектор, както се вижда, и както е редно :))  за бъдещ тежък реставрационен проект, са хвърлени в купето пред пасажерската седалка.










































« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 19:50:08 от USfan »

Февруари 18, 2020, 21:05:15
Отговор #6153

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
И за да е пълен постаот паркинга на колегата Владо, ето снимки и на жълтото Джип-че.
В БГ не са много бройките от СЖ5-СЖ7, но пък и нито една от тях не е така изпосталяла като тая.











Февруари 18, 2020, 23:32:25
Отговор #6154

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
в Троян




Февруари 18, 2020, 23:35:01
Отговор #6155

Неактивен stst1

  • Публикации: 24
Особено за Волво - купето - да му се дореве на човек....
Сигурно е било "непродаваемо" навремето...

Февруари 18, 2020, 23:53:26
Отговор #6156

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Да за 2-вратката Волво си е честа културно-техническа загуба.

А тоя коруба от 924 изглежда права и без ръжди. може да ми послужи за резервни части за моето.
Данчо, ако пак минаваш, дали може да разбереш на кой е там, и дали би я продал каросерията за някакви пари.   :)
Гледам е с люка версия.

Февруари 19, 2020, 00:19:14
Отговор #6157

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Това за двигателя на джипа не го разбрах - свален ли е само?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 19, 2020, 01:18:14
Отговор #6158

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Да за 2-вратката Волво си е честа културно-техническа загуба.

А тоя коруба от 924 изглежда права и без ръжди. може да ми послужи за резервни части за моето.
Данчо, ако пак минаваш, дали може да разбереш на кой е там, и дали би я продал каросерията за някакви пари.   :)
Гледам е с люка версия.

Бих се опитал, но не знам кога ще ходя отново в Троян :)
Самото място на колата е доста изолирано ... въпреки че реално е на поляна зад един блок, но до тази поляна няма директна връзка с блока, а се заобикаля по едни пътеки.
Иначе аз я видях от другата страна на реката минавайки по главната улица и за щастие имаше пешеходен мост наблизо, по който да стигна с малко вървене до там :) А ако е раззеленено пък шанса да я видиш е почти нулев.
Колата се намира от другата страна на този блок:

https://www.google.bg/maps/@42.8767789,24.712247,3a,75y,265.06h,83.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1s510PYEeFetPrJEAGgum3RQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg





Февруари 19, 2020, 14:27:27
Отговор #6159

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Аа, благодаря ти много за координатите. :)
Аз имам един приятел дето живее в едно курортно село до Троян, ще се опитам да го изврънкам да отида да намери колата и по възм. там някой собственик.

Ще е грехота да отиде това право боди на вторични.
На мен реално за части да си имам биха ми трябвали само двата предни калника, тарга люка и вратите.
Ама цялата останала каросерия е грехота да се хвърля, или да продължава така да седи.
Според мен е оригинална боя, съдейки по фабр. ваденка с надпис- Порше, на задната престилка под стоповете.
Макар че и както е без колела и окачване, транспорта и и без да се нарани от преноса, ще е едно чудо.  :))

За джипа-, то се вижда, мотора е в багажника и на мястото на задната седалка.
А защо е свален, за мен без и да питам даже е ясно.
Няма да е свален е така за спорта, или примерно да се маже коша антикорозионно, на кола па баш дето е на отделно шаси. Щом е свален, значи е малко или много фитка.
Отзад му се вижда хвърлена и свалената цил. глава, ако добре помня.
Все едно де, коруба на нереална цена, затова тук съм го пъхнал в тая тая рубрика.
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 14:32:23 от USfan »