Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529085 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2021, 00:04:04
Отговор #6330

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев




Източник: интернет

Февруари 16, 2021, 07:41:35
Отговор #6331

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Задния номер е интересен, само съм чувал за такива, не бях виждал ::)
Andreev Motorsport TEAM

Февруари 16, 2021, 19:30:02
Отговор #6332

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Има надежда  :)
retrobs.com

Февруари 17, 2021, 00:00:34
Отговор #6333

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Аз лично съм в потрес ...
Тази Alfa RZ тези дни е била измъкната от нива в покрайнините на Русе.
Снимките са от бг група на Алфа Ромео във фейсбук, има и видео, в което се вижда как я изтеглят с трактор от въпросната нива/поле ...  :o







Февруари 17, 2021, 08:11:22
Отговор #6334

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Вероятно на собственика му е писнало от капризите и.
А може и да е криминална история.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 17, 2021, 13:55:00
Отговор #6335

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ехееее, дай линк към видеото, пък ще влезем в групата..... егати находката!

Люси 100% ще знае колата... кой знае колко години е била закопана там!  :o

Февруари 17, 2021, 14:08:48
Отговор #6336

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз лично съм в потрес ...
Тази Alfa RZ тези дни е била измъкната от нива в покрайнините на Русе.
Снимките са от бг група на Алфа Ромео във фейсбук, има и видео, в което се вижда как я изтеглят с трактор от въпросната нива/поле ...  :o


Ами, по принцип всичките продадени в БГ официално Загатота РЗ и СЗ ги знам, като на повечето от тях съм се возил.
Общо бяха 5 броя- едно закрито и 4 открити Загатота.
Единственото закрито купе от тях- СЗ, пак червено, го купи още преди вноса на последващите кабриолети, един тогавашен управител на Балкан Холидейс Рент А Кар.
Закритото Загато той го покара 1 година, после май го изнесе в Русия.

От Аутогама, екс-официалния вносител на Алфа в нач. на 90-те год, и собственост като фирма на Христо Сираков, са внесени точно 4 броя РЗ като цяло, но продадени само 3 броя от тези открити РЗ Загатота, в диапазона 1992-1994 години.
Това е така, понеже 4-тия брой, едно жълто, Ицо не успя за го продаде нито то като ново, нито години по-късно като ползвана кола, понеже винаги му искаше много повече пари отколкото на останалите бройки.

Гледал съм архивите на фирмата при него /той беше състудент на нашия Стенли от УНСС/ след 2005 год. някъде, като той се пробваше тогава пак да си продава жълтото РЗ.
Аз ходих да гледам колата в къщата му.
Беше на само 7-8000 км пробег, нещо такова, но за тогава за периода отн. високата цена за модела, от 30000 Евро.
Не само аз, никой не му реагира на тази тогава хай-енд цена, и затова и тогава не го продаде.
В 2010 пак го запродава жълтото, този път изложено на Софавто, и пак не го продаде.

Та, от тия 4 бройки- 2 бяха червени, 1 черна, и 1 жълта- Сираковата.
Жълтата бе, и още сигурно е в най-хубаво състояние, от тези 4-те РЗ-тки.

Жълтата Ицо и си я пазеше, докато беше жив до мин. година, сега не знам къде е отишла, може още да я пазят семейството.
Черната РЗ се губи някъде, а от двете червени, и двете бяха Софийски на регистр, по-известната и най-караната от всичките, беше на Лучано.
В семейството му я караха допреди 10 години, но вече на новите със синя лента номера.
Тази Лучановата отдавна е продадена, и доколкото знам, е изнесена.

Остава това тук да е 4-то внесено у нас РЗ, и второто червено.
А него го покара като чисто ново за известно време, братовчед на баща ми, в 90-те години вносител на сервизно оборудване.
Той окомплектова и сервиза на Аутогама тогава, така че не знам дали го е плащал, но го покара в периода в края на 1994 год, тогава на бели е такива Соф. номера, каквито се виждат на колата.
Така че аз поне съм сигурен, че това е неговата РЗ, понеже Лучановото бе по-късно пререгистрирано, именно на новите Евро-БГ номера.

А след Аутогама и след братовчеда на баща ми, кой е купил това червеното с тия старите Соф. номера, не знам.
Предполагам е станало, както се вижда, обект на някоя застрахователна измама.
Братовчеда на баща ми взе да го кара това РЗ след есенния Пловдивския Панаир в 1994 год, когато бе изложено за последно, до дебютиралите тогава чисто нови Браво-Брава на Фиат вносителя Вантотрейд.

Данчо, дай ако можеш линк към тази група, ще ми е интересно да видя видеото, а сигурно и на други ще им е интересно.  :)
А нататъка тези сега извлеклите и придобилите го /ще е интересен казус поне в бълг. КАТ, ако искат наново да го регистрират, хаха/, ако пуснат и снимки от последващото разглобяване или там, съхранение на колата, ще е също забавно да ги видим.


« Последна редакция: Февруари 17, 2021, 14:12:17 от USfan »

Февруари 17, 2021, 15:20:56
Отговор #6337

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Много елегантен и рядък автомобил - май само 300 бройки са произведени.
От нивата право във Вилнер - те правиха едно РЗ преди 8-9 години, ама май не беше българско.
И аз моля за линк към видеото.
Благодаря предварително

Февруари 17, 2021, 18:26:11
Отговор #6338

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
ехееее, дай линк към видеото, пък ще влезем в групата..... егати находката!

Люси 100% ще знае колата... кой знае колко години е била закопана там!  :o

Видеото не е от линк, а вградено в пост ... би трябвало да се вижда през фейсбук

https://www.facebook.com/groups/133365006867314/permalink/1672770512926748/

Февруари 17, 2021, 20:28:03
Отговор #6339

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря, клипа е забавен, макар и много къс.
Като гледам откъде я влачат, не че е била особено добре, даже никак, съхранена, но не е точно в нива, а в някакъв стопански или фирмен двор, вижда се ограда и други неща в него.

И понеже съдържанието на тоя двор се е виждало там в района отвсякъде, учудва ме защо много по-рано от сега, разни фенове не са я налазили за купуване. 
Или може и да са идвали хора-кандидати, ама собствениците са я оценявали на златна.  :))

А ето и фото от Фейс-групата, отзад от Де-Дион окачването с тръбата и дифа с трансаксъла на РЗ-тката.
Той реално е същата кутия и диф като от екс-моята и екс-Пешовата 75 3.0 Америка.