Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2544984 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 06, 2022, 22:21:26
Отговор #6660

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Брех , Пулсар :) Доста са редки у нас .

До вкъщи имаше два Пулсара . Този червения Pulsar EXA , го караше една възрастна жена , която навярно почина преди няколко години и колата така си остана да седи . Десен волан внос от Япония , имаше на разни места японски табелки и надписи . Накрая му начупиха симпатичните огледала , чистачки и тн външни детайли и си замина на рециклиране .














Точно до червения предполагам собственост на същата фамилия е и този бял Pulsar Milano X1 версия . Отново десен волан и отново внос от Япония. Беше в чудесно състояние както външно така и интериорно , но поседя 10 тина години , като дори беше на обява за смешни пари , но никой не го купи и след още няколко години вероятно замина за вторични . За съжаление ,не намирам снимките от добрите му дни ,беше доста симпатичен и с хубава снежно бяла боя . Имат ниша в самата колонка и като се отвори пасажерската врата от там може да си извадите симпатичен брандиран чадър :D





А този Pulsar е от версията , за която Люси спомена  - централен стъклен люк , за който си има ниша зад седалките . Беше на мъжа на сестрата на мой приятел , дано още го пазят .




Това, което твърдиш, че е Milano X1, бих казал че е модела Чери,макар да не ги следя тия модели отблизо.
А синият четириврат седан с десен волан, какъв е?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 06, 2022, 22:36:39
Отговор #6661

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Синият седан е Митсубиши от края на 80-те - Тредия или Галант (Сапоро), не съм сигурен.

Ноември 06, 2022, 22:44:31
Отговор #6662

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Японска кола за американския пазар в Полски Тръмбеш. :D
Отговора е в 2:08 минута. 8))

https://www.videoclip.bg/watch/270788_Gygytka-Zaspalova-Mindji-LD

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 07, 2022, 03:58:03
Отговор #6663

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Бай Японец ме уби с тези огледала !!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 07, 2022, 20:29:53
Отговор #6664

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Синият седан е Митсубиши от края на 80-те - Тредия или Галант (Сапоро), не съм сигурен.

1984 Mitsubishi Galant Sigma Eterna Hardtop  :D Това е първата ми кола , която взехме с бащата от наш познат. Предишния собственик е японския посланник . Много интересен седан с какви ли не екстри. Взехме я в доста лошо състояние , но лека полека я бях докарал до приличен вид. Накрая се счупи кутията и я разпродадох на части из Европа. Уникален салон , супер тиха и комфортна возия .

Това е разликата с обикновенния Галант . С това купе , но по - орязана от към екстри в Европа се е продавала под името Sapporo .



Моята беше като тази , но с още по-приятния син плюшен салон . CS ниво на оборудване с климатроник автоматични чистачки и тн . Нямаше турбо мотор , дигитално табло и ел окачването.Сори за спама , но ме налегна носталгията.








Ноември 07, 2022, 21:08:35
Отговор #6665

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
1984 Mitsubishi Galant Sigma Eterna Hardtop  :D

Това е разликата с обикновенния Галант . С това купе , но по - орязана от към екстри в Европа се е продавала под името Sapporo . 

Е, поне марката познах  ;D
Винаги съм мислел, че Галант е името за експорт, а Сапоро за вътрешният, японски пазар - мерси, научих нещо ново  :)

П.П. Джантите са страхотни

Ноември 10, 2022, 11:06:56
Отговор #6666

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
София, около ул. "Опълченска".
Ако някой иска инфо да ми пише ЛС.




Ноември 10, 2022, 21:37:34
Отговор #6667

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Въпреки че ще се реставрира и са закупени и налични почти всички части за него, предвид състоянието му към момента го споделям тук

с. Орешак (Троянско)




Ноември 12, 2022, 01:50:40
Отговор #6668

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Троян


Ноември 13, 2022, 00:57:02
Отговор #6669

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Може би Крайслер:

https://grajdanite.bg/signals/jXx74LIawU
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!