Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2544320 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2022, 18:04:10
Отговор #6710

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Оптимистично звучиш, колега! Дано да я видим на улицата, а на на скрап, смазана.
Дотогава е за тази тема.

Декември 31, 2022, 18:06:23
Отговор #6711

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Видяно днес във Велико Търново. Polo GT със старите номера без синята лента! Пускам в тази тема тъй като очевидно някой го е изкарал от някой гараж и вероятно скоро ще го видим по улиците. Изглежда в сравнително прилично състояние.

Съдейки посоката на движение на репатрака, вероятно е измъкнато някъде от старата част или махалите около Царевец.

Декември 31, 2022, 22:10:47
Отговор #6712

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Оптимистично звучиш, колега! Дано да я видим на улицата, а на на скрап, смазана.
Дотогава е за тази тема.

Оптимистична натура съм си, не мога да отрека.

Съдейки посоката на движение на репатрака, вероятно е измъкнато някъде от старата част или махалите около Царевец.

Може и някъде от селата да идва някъде в посока Полски Тръмбеж. Може да се появи някъде по групите, някой да сподели историята на това Поло.  :))


Януари 19, 2023, 00:37:28
Отговор #6714

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
с. Яворец (Габровско)




Януари 19, 2023, 21:11:42
Отговор #6715

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Скрап-чалъндж.БГ, снимки от посл. 2 години.
Снимките на черното 21 Турбо, червената Шкода 110 Р от вилната зона на Варна /Митко да каже дали е екс-Балчишката, според мен- да/ и светлосивия Кефер 1200 с фалтдах, са правени от един колега от Кюстендил, от Фейс групата за изоставени коли.
Минито също е от Варна, а 5-те броя бели и зелени Дифендъра, вероятно екс-МВР, пък са в една морга в Перник.
Сироко 2-ката от версията УайтКат, от години пък е собственост на някаква дама, която упорито не я продавала.

















Януари 19, 2023, 22:44:22
Отговор #6716

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
.... червената Шкода 110 Р от вилната зона на Варна /Митко да каже дали е екс-Балчишката, според мен- да/

Шкодата е на/беше vankovarnata от Варна.  Не знам каква й е съдбата в момента.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 20, 2023, 20:38:18
Отговор #6717

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Шкодата е на/беше vankovarnata от Варна.  Не знам каква й е съдбата в момента.

Ами от 2020 год. е дискусията, собственика дето се представи, по Фейса е Иван Неделчев.

https://www.facebook.com/groups/877881505705250/user/100000767647359

Според мен, понеже е червена, и видимо в отн. оригинален вид, това е бившата балчишка,  която по време на соца един ГДР-еец, женен за балчиклийка, си я докарва нова там в района, още в 70-те години, като идва да живее при жена си.

До 2000 год. му седеше в двора на къщата на немеца, горе на платото в квартал Балик, дето си и живееха семейството, и рядко се караше Шкодата.
После сина на немеца, някъде след 2000 и някоя година я поскарваше из Балчик, и после пък изчезна колата от двора.
Та сигурно сегашния собственик я е купил от ГДР-ееца, или от семейството.

Януари 20, 2023, 21:04:43
Отговор #6718

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да, Люси. /Въпреки, че не се познаваме, ще си позволя така да се обърна към теб./
vankovarnata е никнейм на Иван от Варна. Има мнения и в този форум, но отдавна не пише. Лично не се познаваме.
Това, че не знам историята на колата, преди да попадне при него си е мой пропуск. Фейса не се отваря.
Чух преди известно време, че тази Шкода е продадена в Румъния. Може би Митко да е наясно, както казваш.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 21, 2023, 19:33:08
Отговор #6719

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Жоро, разбира се.  :)
То тук в този форум пишещите са познаваме поне виртуално повечето и по лични имена.
В един друг форум по марки, даже се бях регистрирал с името си, ама тук като по-общо, сложих за ник амер. ми пристрастия. ))

Ами, тя тази Балчишката Шкода 110 предполагам не е била много известна, понеже човека немеца по ретропаради не я вадеше въобще, а и след 1989 год. рядко и я караше, Предполагам, след падането на митата в 1980 год, вече е купил имал някоя по нова кола за ежедневна.

Мен някъде в 1995 или 1997 год, ми я показах в Балчик колеги ретрофенове от Варна, да я видя. поне сред тях беше известна колата.
По нова време в Балчик имаше хвърлени по улиците /Шкодата беше дворна де, даже май и под навес седеше/ и разни други интересни по-стари коли, като един ранно 60-ски Форд Консул Капри купе /който с ляв волан си беше чудо да се види и другаде в Европа/, една Манта Б, и всякакви тогава още запазени Лади и доста оригинални Москвичи.

А защо не се отваря линка по Фейса, не знам.
Сигурно трябва да станеш член на тая група за изоставени коли и ретронаходки, така се казва, та да виждаш съдържанията на постовете.

И понеже казах Москвич, ето този доста оригинален, май 403 модел, седи за съжаление улична Марийка, някъде по улиците на Монтана.
На тия снимки изглежда не много крив и видимо не ужасяващо гнил, хрома му още е добър, даже е още и в ориг. издържана /ако не и с ориг. боя/ 2-цветна цветова гама. А и повечето му лайстни и тасове, видимо още стоят на него.