Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2530817 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2023, 11:51:38
Отговор #6770

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Епохален ли ти се вижда?

Забавно. :))
За мен пък поне лично, Б-то е епохален, понеже родителите ми са женили в 1965 год. със сватбена кола, такъв почти нов тогава, светлосин Рекорд Б.
Иначе остатъците от този на ливадата не ги бях загледал, но надали е Рекорд Б версия Сикс с 6 цил. мотор, което би го направил поне рядък, ако не много епохален.

Така че и тия Опели Б сме ги минали, макар аз поне, само като клетки в онзи момент на возенето, хаха...



Март 07, 2023, 13:24:16
Отговор #6771

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
От всички скрапове на поляната само Шкодата ли заслужава портрет в темата?
Всъщност шкодата е доста интересен и рядък у нас модел - 440 Spartak от края на 50-те г. Получих инфо, че варненнският ретро музей в момента продава 3 бр. на пакетна цена 10 бона, 2 от които са доста прилична база за реставрация, бивша собственост на колегата Rsk. Тук в началото на видеото в линка е първата, а на снимката се виждат малко по-назад и "донорите".
https://fb.watch/j6ROEMIbwd/


Аз имах интерес към червеното 1000МБ най-отпред, но за съжаление преди още да получа пълното инфо и цена, някой минал и го капарирал на място. Та не знам и за Спартаците дали още саналични...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 07, 2023, 14:41:41
Отговор #6772

Активен USfan

  • Публикации: 10811

Аз имах интерес към червеното 1000МБ най-отпред, но за съжаление преди още да получа пълното инфо и цена, някой минал и го капарирал на място. Та не знам и за Спартаците дали още саналични...

Аа, нравствената и етично-правна комисии към Форума, не ти разрешават да купуваш по-различни ретро Шкоди, от версии с 2 врати.   :))

Така че за такава стандартна 1000 МВ, най-много ти се полага да я вземеш на жена ти за първата и лична ретрокола, понеже нали тя завежда при вас секцията с произведените в източна Европа семейни с 4-5 врати коли.  ))

За теб остава само варианта, пак да търсиш къде изчезна сивата 1100 МВХ, дето беше на другаря Луканов.

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/42454-sotsialisticheski-geroi-nay-ryadkata-skoda

https://autobild.bg/%D1%82%D0%B5%D0%B7%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B8-%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B2%D0%B0%D1%82-50-%D0%B3-4/

Март 07, 2023, 19:21:08
Отговор #6773

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За теб остава само варианта, пак да търсиш къде изчезна сивата 1100 МВХ, дето беше на другаря Луканов.
Тази съм я виждал лично в началото на 90-те г. в стария ми квартал Изток /където застреляха и Луканов/, караше я тогава някакъв бая изпаднал на вид човечец с лепени рамки на очилата :) А за последно чух инфо или по-скоро слух за нея, че била при някакъв колекционер в гр. Сливница, когото нямам честта да познавам и че била вече тотално изгнила.
Имаше още една такава в Русе, с чийто собственик преди доста години поддържах връзка по ICQ. Последно видях нейна снимка в доста напреднала реставрация купе на грунд, обаче доколкото разбрах после е била продадена срещу солидна сума обратно в родината си...
Но ако ще е двувратка и толкова скъпа, предпочитам да е нещо от този сорт, понеже досега не съм имал предвоенен модел:


Това е небеизвестият Популар кабрио модел от края на 30-те г, който участваше във филма "Славата на България" с Джоко Росич, а също в един стар видеоклип на Влади - Графа.
Намира се в село близо до София и доколкото разбирам собственикът има намерения да я освежи и да я пусне в движение.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 07, 2023, 21:38:28
Отговор #6774

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Митко, а така, преди войната Шкодите са понякога и фешън плейбойски возила, после не чак толкова.

Това вече ще е рядка и интересна кола, този Популар 1100 Роадстер, тип 912 /правен конкретния екземпляр, май в посл. година на независима Чехословакия- 1938/.

Ами отивай да търсиш контакти, ако евентуално ще я продават сега, понеже това са снимки отпреди 2-3 дни в София.
Някъде вече действително отива на реставрация, или пък, може би пък и тя към реекспорт.




Март 07, 2023, 23:03:02
Отговор #6775

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
От всички скрапове на поляната само Шкодата ли заслужава портрет в темата?

Не, разбира се  ;) Просто така и така Шкодата беше отделена от двата Опела, реших и аз да ги представя поотделно ... за по-интересно, а и двете марки заслужават отделен "репортаж"  :)

Люси, ще те разочаровам, но не обърнах такова внимание на Ритмото, поради причината, че нищо не бе останало от него, само голо купе.
Но обещавам, скоро като ходя пак в този регион да го снимам и него  :)


с. Бели Осъм (Троянско)


Март 08, 2023, 08:57:43
Отговор #6776

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Шкодата преди 7-8 години беше в много прилично състояние----комплектна и я исках за донор като давах и добри пари-но собственика си мислеше .че това е петролен кладенец и до сделка .не се стигна-------и ето го резултата.

Март 08, 2023, 09:34:21
Отговор #6777

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, ще те разочаровам, но не обърнах такова внимание на Ритмото, поради причината, че нищо не бе останало от него, само голо купе.
Но обещавам, скоро като ходя пак в този регион да го снимам и него  :)

А, Данчо, благодаря. :)
Не че аз съм такъв голям фен точно па на тия Фиати, освен ако не са 125-130 ТС, или поне Бертоне кабриота.
Но може обаче, това ако не е супер гнило, да се ползва сигурно за части и панели, от някой собственик на друго Ритмо.

И в този аспект, Рекорда Б с 4-те врати /седана с 2 врати трябва да е Рекорд А, понеже е с кръгли фарове/ е с отн. запазена каросерия, и най-вече, негнили и ненадрани вежди на калниците.

https://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Rekord_Series_A


Март 09, 2023, 00:13:29
Отговор #6778

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Опела Монца го препратете на Ростилав от Русе,Кадета на Благой Иванов - Пружинката.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 09, 2023, 00:36:47
Отговор #6779

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Троян