Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2549261 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 05, 2023, 19:33:19
Отговор #6800

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
обаче прави впечатление, че обикаляш абсолютно цялата северна България - интересно ми е с какво се занимаваш, че ходиш дори по затънтени места :)

Работата ми действително е свързана с пътуване, като регионален и пътувам доста, но не е абсолютно цяла Северна Б-я, а основно централна  :) Просто съчетавам полезното с приятното, когато мога, а в останалите части на страната, когато пътувам по лични неща и имам време, късмет и някаква доза нюх да се озъртам  :D
Аз самият обичам да пътувам доста и когато имам повече време в една от посоките понякога минавам през алтернативни пътища, а не само по царският път  ::)

Например често ходя в София, не само защото приятелката ми е там и много пъти, когато имам време и ми се шофира минавам през Шипка и подбалканския път, защото по главния Търново - София имаше моменти, в които и кучетата ме бяха научили вече  :))

Април 05, 2023, 19:44:01
Отговор #6801

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Как убеждаваш собствениците да ти разрешат да снимаш, без да те бият, не знам. :)
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 05, 2023, 19:49:34
Отговор #6802

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Кутия цигари,бутилка ракия ....  :)
Това е форумният папарак (в най-добрия смисъл) винаги очаквам с интерес това,което публикува.
retrobs.com

Април 05, 2023, 19:58:18
Отговор #6803

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Как убеждаваш собствениците да ти разрешат да снимаш, без да те бият, не знам. :)

Въобще никой не убеждавам ... Ако се заговорим с някой просто го питам, а иначе си щракам и въобще не ме ...  ;D Не е забранено да снимаш, освен ако не си в частен имот, тогава е редно да питаш, но пък признавам си ... имал съм случаи да снимам и през оградата  O:-) на всеки вероятно му се е случвало.
Имах наскоро един случай с една Шкода, където едни роми почнаха да мрънкат нещо, но въобще не им обръщам внимание. Единствено преди 10-ина и може би малко повече години с един приятел бяхме и снимах едни Волва в един парцел. Реално парцелът е разграден и да кажем е нечия частна собственост, но имаше шорткът пътечак за минаване от там и хората си минават. Обаче вътре имаше 7-8 Волва и един Форд Зефир, докато ги наснимаш хубаво отвсякъде и ги понаобиклихме, тогава от една къща отатък улицата през прозореца се показа един чичак с космати гърди и започна да крещи и да вика, че щял да стреля по нас ....  :)) :)) :))

Април 05, 2023, 20:52:33
Отговор #6804

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Благодарност на Данчо за снимките на Ритмото.  :)
Ами, то освен че е поръждясало, е и поограбено, жалко.

По подбалканския и аз обичам да минавам, че през работно време няма много трафик.
По правите участъци може да се кара с 160-180, в тишина и спокойствие, а полицаи никакви, освен по към София, преди и след Богровите.
Иначе събота-неделя пак става там за каране, но пък тогава има и доста мотористи.
Специално от пролет до есен, са като мухи на мед там. ))

Също и тия с моторите стават за по-интересно закачане /предвид че и те перманентно нарушават силно нагоре ограниченията на скоростта/, ако човек кара някоя отн. по-бърза кола.
Поне тия уикенд туристи дето са с ендураци, а и чопърджиите /е освен ендуристите ако не са с Триумф Тайгър, Хонда ХЛ 1000 Варадеро, БМВ 1200 ГС, и нагоре на мощности шосейни ендурота, а чопърджите не са с някоя Хонда ф6Ц, или Триумф Рокет, или пък Харли Ви-Род/, при по-големи скорости, почват да издъхват и на ускорение, и на поддържане. )

Ето и 1 гроб от мен.
Тоя базов 6 цил. Ф-бърд, от години виси в центъра на Първомай.







Април 10, 2023, 00:24:25
Отговор #6805

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Мисля, че е спряна от движение

с. Здравец (Търговищко)


Април 11, 2023, 23:20:40
Отговор #6806

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Габрово


Април 15, 2023, 00:51:41
Отговор #6807

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Троян


Април 26, 2023, 00:19:13
Отговор #6808

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Севлиево


Април 26, 2023, 21:43:36
Отговор #6809

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Една идея, ако искаш да снимаш без да ти мрънкат или недай боже заплашват собствениците. Аз си купих фотоапарат с голям механичен зуум 60х, пробвал съм да снимам с него отвисоко от над половин километър прави доста добри снимки :) За добро или лошо обаче работата ми не е свързана с пътуване, а когато пътувам обикновено е със семейството или на някое ретро рали, като в тези случаи не е удобно често да спирам за да снимам някаква интересна скрап :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.