Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554193 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2023, 00:28:03
Отговор #6870

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Антоново


Октомври 22, 2023, 02:11:18
Отговор #6871

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Елена


Октомври 23, 2023, 01:36:15
Отговор #6872

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
с. Поликраище (Великотърновско)


Октомври 23, 2023, 23:12:07
Отговор #6873

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Вътре е в доста добро състояние

Русе


Октомври 24, 2023, 12:13:07
Отговор #6874

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Нямах представа, че е имало фордове с по 3 болта на джантите...

Октомври 25, 2023, 01:46:18
Отговор #6875

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Тези два Форда са донори за реставриращ се модел. Нежду другото търси се предна хромирана маска.

с. Караманово (Свищовско)


Октомври 25, 2023, 09:39:14
Отговор #6876

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Мисля наградата за пост- Скрап на месеца, да е моя. :))

Е тоя Еклипс от първия лифт на Първа генерация, вчера потегли към неясното бъдеще.
Помогнах на собственика, един вече бивш съсед, да си я извади от гаража, и да я натовари за вторични.
Колата, както се вижда, бе абс. комплектна, веднъж само пребоядисвана пак в ориг. бял цвят, никога не удряна, с перф. фуги между панелите навсякъде, както се вижда, без никакви видими гнилочи или сериозни ръжди, със супер чисто изглеждащи и без ръжди кош и мотор, че и багажник, и с напълно здрави стъкла стопове, и вдигащи се фарове.
Бе и с перф. черен плюш салон, даже и с фабричен климатик, даже и с поставено едновремешно Кенууд радио. 4-те лети джанти също нямаха никакви следи от издрасквания или грапавини.

Питах да ни би да я скрапира съседа, понеже има запор или нещо подобно, но той каза, че по талон е регистриран на бившата му жена, нямало проблеми документално, и даже данъка и бил досега регистриран малък, на 27 лв. на година, или нещо подобно.

Толкова ме изненада ситуацията в съседния двор вчера сутринта, като тръгнах да излизам, това бижу да го върнеш на скрап, че въобще не се сетих, да реагирам с някоя оферта да я платя на съседа на момента. Примерно с 200-300 лева над цената на вторичните, даже и без значение има ли прехвърляне или не, просто да не се унищожи колата.

Макар че, добре че не питах, и добре че не я взех аз, понеже не ми трябва 15-та кола към моите, та да я мисля къде да я гаражирам и нея, а и и на нея да и плащам данъци /понеже не съм в бизнеса с авточастите, нито пък и особено с препродаването )) /. И ако имаше документални проблеми, щеше да е още по-тегава за пререгистриране.
То и шофйора на камиона видимо се изненада от вида и, и даже каза, аз ако имам интерес, що не я взема сега, преди да я натовари той.

Та, помогнах за качването, и при отпорването на номерата, а колата бе на СА номера, което значи че е била регистрирана между 2005 и 2015 год, а посл и техн. преглед по лепенката бе от 2016 год.
Преди няколко години още, като съседа спря да я кара, и я остави постоянно в един гараж до нас, го питах дали ще я продава.
Тогава обаче каза, че в Германия по Мобилето му давали доста пари- 10 000 Евро, ха )) , ама той нямало да я продава. Е, вчера струваше, платени от шофйора на камиона, някъде май към 650 лева.

На моето акцентиране, че колата е още хубава въобще да се отрегистрира, разправи съседа али-бали, от типа на, че чак много пари трябвало, та да се възстановява тая кола.
Примерно там, 10-15000 лв. ги сметнал общо частите, че задния мост бил крив и бягал в завои /видимо сходимостта на снимките на двете задни гуми, си беше перфектна/, че отпред предната бяла стъклена лента между мигачите, била счупена /видимо имаше само микропукнатини/, пък струвала 700 долара в Япония, и прочее глупости, така както се казва- to save face.
Абсурдността на това, на такава комплектна и здрава кола да и свалиш регистрацията, и да я дадеш на вторични, е отвъд вярване.

Колата от вчера е в ЕкоМетал Инженеринг в жк. Кремиковци /те и автоморгата КарКо, пак там, са една фирма и на едно място/, така че който има интерес към части от нея, да ходи там да пита. Може и да я дадат сигурно и цялата, срещу съответната надценка от примерно 500 или 1000 лв, за тях, върху сумата, дето платиха на съседа.

Ето снимки от вчера, наслаждавайте се.










И, момента на получаване на кинтите. Бай, бай, Еклипс... Не случи японската красавица на любовни връзки със собствениците, поне не с последните.


« Последна редакция: Октомври 25, 2023, 09:59:10 от USfan »

Октомври 25, 2023, 11:59:50
Отговор #6877

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Нямах представа, че е имало фордове с по 3 болта на джантите...

Ето още едно доказателство:

Октомври 25, 2023, 21:34:09
Отговор #6878

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Регистрирана на бившата му жена. Сега ясно ли е защо се скрапира? Кеф цена няма. ;D
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 25, 2023, 22:53:47
Отговор #6879

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Това с данъците, че е писана с друг мотор е проблем, след като обединиха нелепата система на КАТ с тази на застрахователите и се вижда реално колко киловата е колата и сътоветният данък, който и се полага. Проблемът е в това, че някъде през 2018-а, когато им обединиха системите за проверка и всички коли регистрирани назад във времето с по-малко коне биват санкционирани и принудени да платят разликата в данъците от регистрацията им до датата на приравняването и към това сложи данъците, които не са плащани от 2016-а (по стикер) до сега.
Не ми се мисли към момента на колко възлиза дължимата сума от приравняването на данъците + лихвите, ако искаш да я подкараш отново тази кола. Също се чудя при бракуване на автомобила, тези суми не се ли иска да се издължат ... или те просто остават като запор от НАП към бившата му жена ... абе засукан казус отвсякъде си е това  :)
Но определено жалко за колата!
Дано поне някой смъкне по-важните чаркалаци, като пластмасови бленди, фарове, стопове, джанти, салона ...