Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529529 пъти)

psa_hdi и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 08, 2011, 00:41:43
Отговор #610

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
В една махала в Търново, под Царевец до реката има един фен на волва. Има интересни екземпляри, но е много войнствено настроен ... пролетта, когато ходих да ги снимам едва не скочи от довара над тях за лична саморазправа как съм могъл да влизам в частен имот, който въобще не е заграден, а се ползва за паркинг и място където да гният класиките му и като за капак проучих, че имота не е негов  >:( и как съм нямал право да ги снимам.
За огромно съжаление не можах да направя добри снимки на всички модели, а наснимах до момента, в който онзи луд изкочи ::) Наскоро си мислех пак да отида, но всичко наоколо ще е адски обрасло и се отказах.
Моделите, които не можах да заснема, но се виждат частично са един червен Мерцедес W123, до него синьото Волво 240 и едно Волво 740, което стоеше доста по-встрани и не съм заснел ... Както се вижда из м/у Волвата има и един сравнително добре изглеждащ Опел :)
Най-силно впечатление прави сивото 244 DL, което е и най-рядко за нашите ширини, защото е изпълнение за американския пазар и е от най-ранните модификации на серията 240 ...













« Последна редакция: Август 08, 2011, 00:47:25 от dan4oteto »

Август 08, 2011, 08:12:43
Отговор #611

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
винаги сьм се чудил колеги как може да има такива терминатори тук в Пловдив преди години имаше един подобен образ беше сьбрал сумати мерцедеси наи новия от които беше преди 60та година нито ги стягаше нито ги продаваше и накрая всички отидоха за скраб мисля че бяха около 15 броя

Август 08, 2011, 08:37:29
Отговор #612

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Поне се опитва да ги спаси по някакъв начин, а и се вижда в отечеството ни как безскрупулно се унищожават в скрападжийниците подобни возила ...

В скрападжииниците мачкат каквото им закарат.В интерес на истината, дори и фиат мареа в изправност съм виждал да унищожават.Имала проблем с документите...
А тези търговци мечтаят обикновенно за бърза печалба от нищото, затова слагат някакви фантастични цени на такива коли, опитват се да ги пласират в чужбина и тем подобни и то при положение, че са платили някакви символични цени за тях.На мен ми се е случвало да искам да купя решетка за Волга 21, от старите, със звездата, от търговец на коли, сдобил се незнайно как с нея.Човека ме видя като ходещ банкомат и не пожела да преговаря за цената от 500 лв за решетката.Цялата кола искаше да ми продаде за 4500 лв, и то при положение че не е окомплектована и почти невъзстановима от корозия.
Търговците се възползват от липсата на утвърден пазар за такива части.Все по често се случва в автокъщите да попаднат и няколко ретро коли и винаги е трудно да се преговаря за нормални цени.

Август 08, 2011, 09:19:43
Отговор #613

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Това е един от галактическите абсурди, които никога няма да проумея. Даден автомобил или се продава за 5/10 000, или отива направо за скрап за 300 лева /а ако е в пункт - направо се реже/. Ако не му се вземе ненормална цена, то директно се унищожава, без възможност да бъде даден на желаещи за цената на скрапа, коато така и така се взима, или за малко или дори повече над тази цена. Абсурден максимализъм, хилядарки или флекс, който съм виждал в действие и ще си остане вечна мистерия!

Август 08, 2011, 10:59:59
Отговор #614

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Колеги , а да сте се сблъсквали с обратната страна  >:(. Аз продавам кола в движение, с изрядни документи, с части към нея , нужни да стане добре колата и тн. Цената, която съм обявил е малко по-висока от тази ако я дам за скраб и въпреки това се мръщят и  пазарят. Общо взето всеки се прави на тарикат, ако може да вземе нещо без пари и да е на далавера. Обяснява ти как няма пари и тн., въпреки че идва с новата кола и модните дрешки.  Всички нямаме достатъчно пари, но все пак всеки се простира според чергата си. Всяко нещо си има цена, говорим за реална , а не космическа. В моя случай искам някой да направи колата защото ще ме е много яд ако отиде за желязо, въпреки че всички части включително тези от купето мога да ги оставя за себе си. Има неща за които може да стане пазарлък в рамките на нормалното, но има и такива при които просто е нагло и безочливо да се повдигне въпроса за по-малко пари. Иначе и аз съм попадал на такива субекти, които искат такива пари за развалината си , с които може човек да си вземе същата запазена от Германия. Така че колеги , бъдете по-коректи при покепка или продажба на даден автомобил, защото най-важното е да ги съхраним, а не да изкараме "огромната" печалба от нищото.

Август 08, 2011, 19:38:31
Отговор #615

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Колеги , а да сте се сблъсквали с обратната страна  >:(. Аз продавам кола в движение, с изрядни документи, с части към нея , нужни да стане добре колата и тн. Цената, която съм обявил е малко по-висока от тази ако я дам за скраб и въпреки това се мръщят и  пазарят. Общо взето всеки се прави на тарикат, ако може да вземе нещо без пари и да е на далавера. Обяснява ти как няма пари и тн., въпреки че идва с новата кола и модните дрешки. 

Повярвай ми, знам. Давах преди време моето Пежо. Кола като кола, не експонат, малко ръжда, никаква нужда от тенекиджийство, оригинална боя, няма 90 000 км., напълно изрядна и редовна, ежедневно се кара и наглежда. Да, ама не. Трима идваха - големи ценители и разбирачи на френски Авангард. Офф..... скъпа им била. За тия пари може единствено чудесна Лада да се купи, например. Имала ръжда по ауспуха, единия стоп бил избелял, двигателя бил ръждясал на места, имала ръжда по джантите, пукнатини по таблото и корите, бе, не можах да изтърпя и ги изгоних и 3-мата под ред. Но и тримата дойдоха костюмирани с така джиджани коли. И наперени шкембета. Айде, пътя на дружбата. Само като видя някой, как гледа и побарва ми става ясно действително ли търси такива антики или поредния тарикат, тръгнал да купува евтино и продава прескъпо.


Забелязал съм, че има хора, готови да вземат нещо, което вече не прилича на нищо, да му търсят и молят на колене за части, да се заробят с години, вместо за същата или по-евтина цена да се купи цяла такава кола и да се откара на самоход, ако ще и до края на Света.  Птици всякакви. 

Август 08, 2011, 22:45:51
Отговор #616

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Като пътувах до морето и обратно видях много интересни неща в Стара Загора  :D Не успях да снимам още няколко хубави коли понеже нямаше как да спираме постоянно, но мисля че ще е интересно да разгледате това което снимах.   O0
Да си видял там случайно дали има Форд Таунус като моя?

Август 10, 2011, 02:05:16
Отговор #617

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
винаги сьм се чудил колеги как може да има такива терминатори тук в Пловдив преди години имаше един подобен образ беше сьбрал сумати мерцедеси наи новия от които беше преди 60та година нито ги стягаше нито ги продаваше и накрая всички отидоха за скраб мисля че бяха около 15 броя
аз много се кефя на тея бастуни,които не знаят какво притежават,силат се и накрая.....аиде за скраб :(немам думи направо



Август 10, 2011, 08:40:12
Отговор #618

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ми според мен обяснението е че са били прекупвачи.Искали са да вземат колата на по ниска цена от тая за скрап, за да може ако никой не я вземе, поне да са напред ако я върнат на вторични.И затова най спокойно я обявяват за няколко хиляди, не падат надолу в цената, не ги интересува кой ще я вземе и защо...

Август 10, 2011, 11:28:29
Отговор #619

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз за какво говоря в една от предишните си публикации!
2 такива коли изпуснах,правиха ми се на нагли имазни бизнесмени! >:(
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987