Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2529000 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 26, 2023, 21:57:38
Отговор #6810

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Севлиево



Данчо това е много интересна находка, благодаря за споделянето на снимката.  :)
Съдейки по броните, стоповете, котешките очи с хром рамки, и хром-дръжката на капака на мотора, това е примумната версия 1500 еС, или 1600, на ранните Тип-3 с отделен багажник.

На баща ми най-старата от 3-не броя Тип-3 дето имаше, бе от тази 1-ва серия ночбек, но неговата бе базова 1500 Н, от 1963 год, с по-малко хром и леко други стопове.

А дали евентуално си питал, тази дали ще я продават, и как е документално...
Най-вероятно платформеното и шаси отдолу ще е яко гнило де, а и съдейки по липсата на номера, най-вероятно е отчислена в КАТ...

Април 27, 2023, 00:17:21
Отговор #6811

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Данчо това е много интересна находка, благодаря за споделянето на снимката.  :)
Съдейки по броните, стоповете, котешките очи с хром рамки, и хром-дръжката на капака на мотора, това е примумната версия 1500 еС, или 1600, на ранните Тип-3 с отделен багажник.

На баща ми най-старата от 3-не броя Тип-3 дето имаше, бе от тази 1-ва серия ночбек, но неговата бе базова 1500 Н, от 1963 год, с по-малко хром и леко други стопове.

А дали евентуално си питал, тази дали ще я продават, и как е документално...
Най-вероятно платформеното и шаси отдолу ще е яко гнило де, а и съдейки по липсата на номера, най-вероятно е отчислена в КАТ...

Не, не съм питал. Просто влизайки в тази като пресечна тиха уличка и съвсем случайно през оградата я мернах. Само спрях да видя Type 3 ли е наистина и да го щракна. Реално колата е в двор и аз снимах през портата.

Април 28, 2023, 09:55:23
Отговор #6812

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Аха, благодаря ти.
Ами така паркиран в двор, поне ще бъде запазен от вандализми.

А ето тук няколко от фейса скрап-БГ находки.
Зеления Т1 бус е в село Долно поле до гр. Маджарово, Сапорото в Пернишко, а Дофина е Софийски.
Двете доста различни иначе генерации Поршета, са тюрлю-гювечи на предница поне.
Онова дето прилича на 944, е с броня от 924 /а може и да е 924, с присадени калници и престилка  а-ла 944/, и се намира в Лозенец.
А това синйото с отв. люк изоставено, е 996 с предница на 997 присадена, и се намира в село Средно градище.

Зазката 968 М, най-вероятно е снимана пътувайки към някой скрап-пункт /мотора май е алумин блок/.
Така че точното и местоположение къде към момента на снимането, е това което се вижда.
Но съдейки но рег. номер на колата дето я носи, някъде в богатия )) северозапад трябва да е било.
Другото интересно на снимката с нарезания резеда ЗАЗ е, че направо са видимо несчупваеми тези лифтови Мазди 323 хечове.
А и мургавата булка вдясно от пасажерската страна, се е изтипосала за транспорта стилно, така с блузка с цвета на Маздата.  :))










Май 17, 2023, 10:09:07
Отговор #6813

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Тези интересни талиги си седят кротко, в очакване на светли дни. :))

ГранТориното е в кв. Овча Купел в София, Мускала 423 комби е пак в Сф, в кв. Орландовци, а Силвър Шадоуто е в двор в Бургас.






Май 19, 2023, 10:37:31
Отговор #6814

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Жалко за Москвича! Интересен и рядък модел комби е.

Май 29, 2023, 01:03:33
Отговор #6815

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Търговищко

Споделям ги тук, тъй като някои от тях са в процес на реставрация, други чакат ред, а тети пък са донори или ще се продадат някога в незавършен вид. Това е частен гараж на човек занимаващ се с реставриране на свои и клиентски автомобили. Двете 108-ци ги бях снимал преди няколко месеца спорадично минавайки и виждайки ги отвън, но тези дни имах късмета собственика да е там  :)


Май 29, 2023, 09:09:37
Отговор #6816

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Интересни снимки, благодарим за споделянето, а и правилно си ги споделил точно в тази тема.
От моя гледна точка може да се хвърли само един леко ободрителен присмех по отн. на твърденията на майстора-собственика, или който и да е там отговорника по дейността, за извършването на реставрации и чакане на ред за реставрации.
Надали някоя от тия щайги ще стигне до ниво абсолютно и почти идеално готова реставрирана кола ама точно в тоя гараж, дори даже и отн. комплектната червена в108.
Кемпера изглежда отн. лесен за досглобяване, ама той и най-вероятно и е дошъл в прилично комплектен и здрав вид.

Cъдейки по най-общо наличността и начина на подредбата на останалите видими боклуци и части, човек трябва и силно да се съмнява в трезвата преценка на кандидат-пишман клиентите )) , ама точно пък на това място да отидат да им правят до успешен финал, така нар. възстановителни дейности по съответните им коли.

Най-редкия екземпляр в тези снимки е белия Рекорд Купе Р2, наречен на жаргон в Германия- Флигенде Коферраум /летящия багажник/, ама и той изглежда прилично разбангйосан и гнил. Видимо на това бялото купе ще му се прави опит и да му сложат задния капак на багажника от червения с 2-врати седан Рекорд Р2.

https://www.automobile-catalog.com/make/opel/rekord_p2/rekord_p2_coupe/1962.html#gsc.tab=0
« Последна редакция: Май 29, 2023, 09:29:30 от USfan »

Май 29, 2023, 12:04:22
Отговор #6817

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Ето и няколко други интересни поизоставени бройки в БГ, снимани тия седмици.

Алфата трансаксъл Джулиета и ИЖ-а пикап са в този двор близо до базата на ИТТ-България, близо до Стара Загора, а Волгата 21 е на улицата в град Бяла, Варненска област.




Май 29, 2023, 21:33:14
Отговор #6818

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Интересни снимки, благодарим за споделянето, а и правилно си ги споделил точно в тази тема.
От моя гледна точка може да се хвърли само един леко ободрителен присмех по отн. на твърденията на майстора-собственика, или който и да е там отговорника по дейността, за извършването на реставрации и чакане на ред за реставрации.
Надали някоя от тия щайги ще стигне до ниво абсолютно и почти идеално готова реставрирана кола ама точно в тоя гараж, дори даже и отн. комплектната червена в108.
Кемпера изглежда отн. лесен за досглобяване, ама той и най-вероятно и е дошъл в прилично комплектен и здрав вид.

Cъдейки по най-общо наличността и начина на подредбата на останалите видими боклуци и части, човек трябва и силно да се съмнява в трезвата преценка на кандидат-пишман клиентите )) , ама точно пък на това място да отидат да им правят до успешен финал, така нар. възстановителни дейности по съответните им коли.

Най-редкия екземпляр в тези снимки е белия Рекорд Купе Р2, наречен на жаргон в Германия- Флигенде Коферраум /летящия багажник/, ама и той изглежда прилично разбангйосан и гнил. Видимо на това бялото купе ще му се прави опит и да му сложат задния капак на багажника от червения с 2-врати седан Рекорд Р2.

https://www.automobile-catalog.com/make/opel/rekord_p2/rekord_p2_coupe/1962.html#gsc.tab=0

Люси, аз не правя интервю и тук да цитирам, под "чакащи ред" имам предвид коли, които ще се правят някога ... иначе се радвам, ако си се ободрил!
Всичко вътре е негово, отделно има друго помещение пълно с много части и си бута толкова, колкото му е кеф. Явно си мислиш за някаква реставраторска работилница като по Дискавъри, а говорим за хоби на един пенсионер!
Относно клиенти, не разбирай, че прави поръчкови неща за всеки, а работи с близки и познати, като основно си прави неговите коли  ;) Показа ми снимки на един много добре възстановен Rekord P1, който е продал в Германия. Черният 280 от другата тема е на негов познат, който частично е правен от него, основно в интериора и махагоновите елементи.
« Последна редакция: Май 29, 2023, 22:02:55 от dan4oteto »

Май 29, 2023, 22:44:43
Отговор #6819

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Забавно.
Споменаването на правенето на дървените елементи, всъщност за мен показва в случая на дадения пенсионер, най-общо колко ще да е аджамия в дейностите му.
Аз лично не познавам автомайстор /а в течение на десетилетията ми се налагало да работя и да познавам буквално десетки опитни професионалисти/, който и да е хем добър дърводелец, но и да е отличен примерно каросериен реставратор и бояджия.
Общо взето, нещата са силно специализирани.
Така че този ако уж хем добре прави каросерии и ги и боядисва, и хем добре прави и дървении, а и ако и шие салони, бре, какъв рененсансов творец ще да се е пръкнал в БГ...  :))

Няма лошо в пенсионерските хобита, ама в България, а и другаде, понятието реставрация изглежда силно преекспонирано.
А и от хоби-дялканици, та до добри професионални постижения и по средно европейските, и по българските стандарти, определено има немалка разлика.

Така или иначе като му гледам на този умелец тенекиите в кадрите, и на общата организация в това място, с наличните видимо в болшинството си разбангйосани и покрити с боклуци и части коли /чужди или собствени, все едно/, направо си и представям нивото на реставрация на този да кажем, продаден в Германия, някакъв си базов там 50-ски Р1, какъв ще да е на особено добра субстанция и външност.

А и какво като бил продаден в Германия. ))
Описаната Опелова версия така или иначе я купуват не особено заможни фенове, които и надали са дали немското средно ниво на цени.
Така че, надали и на реставрация е правен на нивото на някои правени у нас и реекспортирани обратно в БРД 190 СЛ-и, Карман Гии, и прочее 50-ски и 60-ски по-мейнстрийм търсени коли.

Що са касае за ремарка за ТВ-каналите, несериозно е да се споменава, особено спрямо мен точно.
То и въобще пък никой автоентусиаст, колекционер, автореставратор, или просто по-сериозен автофен, би им обърнал сериозно внимание на телевизионните формати, особено пък точно аз.

Отдавна в БГ обаче има реставраторски работилници, и специализирани по дейност, и общо действащи, който определено са доста над нивото на ТВ-правениците по евро и амер. каналите.
И в София, и в Варна, а и при теб, а и в Бургас, а сигурно другаде, определено има реални реставраторски работилници, не бърлоги като това.

Така че, по тия снимки от мен може да се получи само максимален присмех за дейността на пенсията-ТНТМ-Направи си сам майстор, или който и да е там.

Сега, ако на човека му откриеш тема в сервизните работилници, и ти или той там си качвате снимки на някакви реално придвижени видимо проекти, много хубаво.
Но тук по това горе видимото, не се вижда нещо да си заслужава повече, от едно хубаво пренебрежително отношение.

Ето за сравнение, и за още ободряване по темата, нивата на едната от няколкото /даже всъщност са повече от няколко в БГ/, леко по-надлежно организирани нашенски авторетроработилници.

https://angelsclassiccars.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/