Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2530321 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2011, 02:14:37
Отговор #830

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
За нищо колега! Жалко само, че не случиха нещата с колата.
Докато обикалях за колата разбрах кой е бил собственикът на Фордът. Колоритната личност Руси Мексикото.  През ръцете му са минали доста екзотични коли през комунизмът. Знам за Фиат Торпедо или някой сходен модел, който се е ползвал, като такси, линейка и дори като катафалка. Дочух и  за няколко американски машини. На всички коли  съдбата е неизвестна. Някои са биле без двигател, други ги е карал с дървени столове вътре :)). Този Форт явно е бил от последните коли на Руси.
Жалко за колицата! Доста позагнила беше, но за донор мисля, че беше добра
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Ноември 07, 2011, 08:52:33
Отговор #831

Неактивен booger

  • Публикации: 295
За жалост има и такива хора, лошото е друго, че са погубени такива коли и дори и да са били неспасяеми е можело поне някакви части да се свалят от тях а не всичко да се унищожи до последния болт. Поне с тези части може да помогне човек на някой с такава кола.

Ноември 07, 2011, 11:37:01
Отговор #832

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Според мен има и един друг момент. Има случеи, в които от момента на запитването дали се продава една такава антика до самото й разфасоване на скрап да са се променили много обстоятелства и собственика в момента да не е искал да се разделя от сантиментална стойност, но в последствие да му се е случило нещо или най-лошото и някой безхаберен наследник или съпруга да са разчистили двора по този начин. Те нямат представа, че някой някога се е интересувал или би заинтересувал, защото гледат на колата като купчина желязо, което струва някой лев за дърва за зимата примерно ... Не, че защитавам такива хора, но всичко се случва ... а и собственика да е жив естествено много повече би се радвал колата да отиде в добри ръце и да й вземе дори малко повече пари, вместо на скрап ... но така само ние мислим за съжаление :(

Ноември 07, 2011, 20:54:20
Отговор #833

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
В Добрич в една строителна база има цяла колекция от всички модели на Honda Civic - ходил съм последно преди година и половина. Собственика бе починал и не се продаваха. Ако някои има интерес мога да разпитам за контакти.

Ноември 08, 2011, 10:38:09
Отговор #834

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Е хайде ,който има път натам да поснима! Това ще е интересна находка!

Ноември 08, 2011, 11:25:41
Отговор #835

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Аз мисля, че се сещам къде е. Наистина има такива хонди, но колите са в двор и могат да се снимат от улицата, ако мястото е същото де:) Днес може да намина.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Ноември 08, 2011, 13:23:09
Отговор #836

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Ето нещо и от мен.Колите се намират близо до ВТ.Реното стои там от много време  и е относително запазено,а Мустанга-от около година,може би повече.Собственика до колкото разбрах не е в БГ,но в двора има куче и личи,че някои живее там.
Имам много добър приятел от Дебелец и вчера следобед бяхме свободни и отидохме да поритаме футбол на тревното игрище до стадиона им, което е непосредствена близост до Мустанга и Дофина в двора. На връщане спряхме до къщата да надникнем през оградата и в същия момент до нас се спря млада и сладка девойка на около 20 :) Оказа се дъщерята на собственика, заговорих я за Реното и Мустанга, а тя каза, че са склонни за продажба но зависело колко пари се дават. Обясни, че Реното е с двигател и прочие, но Мустанга не е с оригинален двигател ... Ако някой има интерес нека пише, вземал съм телефона на девойчето, но бих могъл някой път при интерес към Реното да я помоля да го заснема по-детайлно ...
След това с него завъртяхме по уличката на вътре и зад ъгъла излезнахме на една поляна пред блокче, на която пустееше този Golf I-чка





Оказа се, че голфът и пасатът са също собственост на бащата на мацката и се продават ... за голфа ми каза цена от 400лв. Ако някой има интерес нека ми пише на съобщение тук.
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 13:24:50 от dan4oteto »

Ноември 08, 2011, 13:39:58
Отговор #837

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами по-детайлни снимки на девойчето ?  :D Дано не гледат на колите като на тото фиш,ами да се спасят колкото може по -скоро.

Ноември 08, 2011, 17:24:46
Отговор #838

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Дай някво инфо за голфчето ,има ли салон ,с къв мотор е :) Ако имаш и някоя друга снимка на голфчето(а и на собственичката  :D ) . Също ми прати един тел. на ЛС ,че един приятел има интерес :)

Ноември 08, 2011, 17:27:01
Отговор #839

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Относно ходите в Добрич. Ето малко снимки от днес. Не се продават! Малко са лоши снимките, но бяха много близо една до друга  :)
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!