Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2530791 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2011, 11:46:06
Отговор #1010

Неактивен iordan_b

  • Публикации: 26
оранжев вартбург

Декември 22, 2011, 14:27:52
Отговор #1011

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
ако може координатите да са без източна височина и южна дълбочина , а като телефонен номер, че гепиеса ми не работи :P
ако го локализирам някъде, обещавам, че ще се постарая да осъществя контакт със собственика, освен маркировка от гугъл мапс :)

ето още две возила отново в Търново, за които бях забравил, че съм снимал ...
Фиатът не изглежда зле







Декември 22, 2011, 16:03:42
Отговор #1012

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Дефорсака го има в статия за изоставените автомобили в града.
http://society.actualno.com/news_233693.html

На снимка №2
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 22, 2011, 19:50:03
Отговор #1013

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
 :)Фиата май е прготвен за последният си път. >:(Така ли е или бъркам?Колега, продава ли се на части полският звяр?Ще можеш ли да провериш това за мен?Интересува ме,защото имам такъв.Пиши на Л.С.

Декември 22, 2011, 22:46:56
Отговор #1014

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Котков, имаш набито око, защото статията е от '09г :) да, същия е, но рендето 14 го няма вече там, а то реално е било на 20м под москвича
gogo, утре ще мина от там и питам за полския фиат :)
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 22:50:27 от dan4oteto »

Декември 23, 2011, 00:45:48
Отговор #1015

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Ами,че то аз с това съм известен  :D, Гого,би ли качил снимки на поляка в темата или да си пуснеш отделна,125р са ми слабост,някога имах такъв...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 23, 2011, 11:12:11
Отговор #1016

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Зад блок 57 е, така известен като "Китайската стена"

Aхаха, оня вярно е много дълъг блок, сигурно има 10-12 входа. Благодаря ти, ще мина тия седмици да потърся собствениците. :)

А по тоя повод за Младост, е на тия долните снимки, червения баварец 3.0цс, седеше дълги години, пред един блок, до паркинга на Окръжна болница.
Колата тогава беше на една госпожа.
После тя като почина, някуде през 90-те мисля, сина и го държеше пак дълго време на паркинга на зимния дворец бавареца.
И оттогава изчезна някъде тази кола.
Беше бая нагнила, ама с угледно претапициран салон, и с отличен мотор.
А е все пак баварец ЦС купе. :)

Колата има отн интересна история, тя е от почти нова в БГ, и оригинално беше сребриста, със син плюш.
Караше я известният тогава в София- Хари бензинджията.
Той, както подксазва и името, работеше бензинджия, :)) на Петрола до Пирогов.

А след като продаде тоя баварец, Хари си купи една от редките 911-ки в частни ръце в БГ.
Една хубава СЦ тарга, бяла.
Която посл се появи на събиране на клуба на собственците на Порше, вече графитено бояфисана.

А на другите снимки, синята Джулиа съм я карал,  като я продаваха. Беше версия 1300 ти, с хоризонтален километраж.
Пак отличен мотор, и пак нагнила.
Преди 10 год седеше още в Дружба 2 до детската градина, после я продадоха.
Къде отиде, не знам, не се е появявяла поле по ретро мероприятия.

А пък това червеното Меркури Комет кабрио, и то от близо 10 год изчезна от свта. Някъде в Павлово живееше собственика му.
Снимката му е от 2002 год, от Спасов ден.

Този пък Ситоен Престиж от след лифта, дълги годи беше на един дядка, живеещ близо до БТА сградата на Цариградско шосе.
То там и седеше колата.
Макар че той я купи от горния Лозенец, от някакви бивши дипломати.
Около 2000-2001 година, там седеше пред едни блокове.
Та дядката сума  години го заграждах да ми я продаде, той не щеше . Щял да си я пази цял цивот, имал и други Ситоени и така. O:-)

Но, преди 2-3 години, тази кола се появи в един двор в Павлово, където е редакцията на Автокласика.
Интересно че издателя Маргарит, нямаше интерес към колата, даже не знаеше на кой е в блока. :-\
Седя и там тоя Престиж, бая време хвърлен в прахта, ама после изчезна. Беше турбо версия Престижа, с плюшен, а не коже н салон, и ръчни скорости.
Интересно къде ли отиде.
Дано най накрая след 10 год митарстване наоткрито, да е вече прибрана поне в гараж. :D

Ако някой от вас знае някоя от тия коли къде е сега, ще е интересно.

Декември 23, 2011, 11:24:06
Отговор #1017

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това пък е Импалата 1965 кабрио, на нашия приятел Венко.
В тоя вид седеше дълго време, пред къщата на тогавашните и собственици, едни мотористи от Красно село.
Всъщност те я батардисаха.
Оригиналния и мотор осмак го забравиха с вода, и го спукаха.
После я окепазиха и с боята.  >:D

Иначе нашия Пешо Панов и беше много мераклия, но на няколко пъти, успях да го разубедя, да не я купува.
Иначе щеше по нея да изсипе повече пари, отколкото и по Понтиака му даде. :D

А аз я помня като дете, беше страхотна, сребриста, караше я сина на Добри Джуров тогава- Спартак.
След промените, я купи един дядка, живеш по Мария ЛУиза, и я хвърли на улицата.
Но при дядото беше още оригинална де, с ориг боя и салон, и работещ 5,4 литров осмак, с 4 камерен карб.
Импалата между другото, е ориг СС-версия.
С отделни седалки отпред, и долна конзола на автомата.
Мотористите и разгониха фамилията.
за десерт минаха цигани, и както се вижда, и вдигнаха предната решетка, за алуминия. O0

Как да е.
Сега Венко я дава с още едно Шевив Пакет - 1966 Импала, за донор на мотор и предница.
Но кабриото е много зле, цялата е песъкоструена, без защита после, и трябва яко да се кърпи.
Но ако Венко я даде за малко хилядарки, примерно там 2-3 бона, ще си струва да се започне като проект.
При интерес към нея, ще постна актуален тел на Венко.
Както и може тая снимка и текста, ако преценят модераторите, да се преместят към обявите.
Сегашния и вид обаче, няма нищо общо дори с това.
Цялата абсолютно, е разглобена. O:-)

Декември 23, 2011, 11:30:54
Отговор #1018

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А тези коли, ги продаваше Влади, от Влади дизайн, вносителя на бои Р и М.
В момента повечето тях са продадени, но още има останали, 2-3 броя поразнебитени конски глави, с ориг осмаци 4,5 версии мотори.
Влади всичките тия ги навнесе от УСА, и са обмитени.
При купуване от него на някой, разбира се след реставрацията, ще трябва и Технотест да се плаща, заради вноса извън Евросъюза.

Купето сребристото мисля още му седи, и то е с осмак, ама 3,5 литров.
Колите са подземния гараж на новата му сграда, дето я направи там, преди завоя в Дружба 2.
Специално на конските глави седани, не им искаше прекалено много.

Докато за купетата и кабриото такива, си беше цифроман.
Последно по Мобилето пускаше обяви на 3-те конски глави с осмаци мотори седнаи, даже и пакетна цена им беше измислил.
Щото една беше гнила, една пък ударена отпред, а на третата салона беше зле. Е такива работи.  ))
Снимките съм ги правил през 2009 год, още в стария му склад , който беше извън София.

Декември 24, 2011, 02:59:59
Отговор #1019

Неактивен M.Dimitrov1939

  • Публикации: 28
  • I don't need society
Малко железа снимани от мен.Поздрави.

http://musclecars.snimka.bg/automobiles/izostaveni-i-zahv-rleni.191431